לימודי אמן מנחה במכללה האקדמית ספיר

לימודי אמן מנחה במכללה האקדמית ספיר

לימודי אמנות במכללת ספיר

 

מכללת ספיר ידועה בכך שהינה "מכללת הדגל" של איזור הנגב. המכללה הוכרה בעשור האחרון כמוסד אקדמי גדול ומוביל ע"י המועצה להשכלה גבוהה. המכללה נמצאת במרחק שעה לערך מן המרכז וממוקמת קרוב לבירת הנגב – באר שבע. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לנושאים חברתיים והומאניים והיא פועלת לקידומם.

 

  • קראו עוד על מכללת ספיר

 

מדוע ללמוד אמנות דווקא במכללת ספיר?

 

מכללת ספיר מציעה תוכנית ללימודי אמנות המקנה לתלמידים ידע תיאורטי ומעשי רחב ומגוון בתחומי האמנות. הפן התיאורטי של התוכנית מתמקד בהבנת התהליכים והחידושים באמנות ובחינת קשרי הגומלין בין החברה, ההיסטוריה, הכלכלה והפוליטיקה לאמנות.

 

הפן המעשי מפתח אצל התלמידים מיומנויות רבות, מיישם שיטות עבודה מגוונות ומאפשר לכל תלמיד לבטא את כישרונו ולגלות את הפוטנציאל הטמון בו. כמו כן, לכל תלמיד ניתנת האפשרות להתנסות בשטח, לדוג’ בניהול פרויקטים אמנותיים בקהילה.

 

התוכנית ללימודי אמנות במכללת ספיר נחלקת לשני מסלולים: אמן מנחה - מסלול אקדמי ומסלול ללימודי תעודה.

 

המסלול האקדמי מספק לתלמידיו ידע רחב בתחומי התרבות ומאפשר להם להשתמש בידע זה במקצועות שונים כגון יצירה, הפקה, הפצת תרבות ועוד. מכללת ספיר רואה באמנות פלסטית בארץ חלק ממכלול תרבותי בקורתי חשוב המקשר בין האמן לחברה ולסביבה.

 

במהלך הלימודים מושם דגש על הפן המעשי המתמקד באמנות פלסטית וכולל סדנאות מעשיות מגוונות. לכל תלמיד ניתנת הנחיה אישית המאפשרת לו לגלות את הפוטנציאל היצירתי החבוי בתוכו.

 

הלימודים במסלול האקדמי נפרסים על פני 4 שנים ומותאמים אישית לכל תלמיד. כמו כן, המסלול מעניק תעודת "אמן מנחה" המכשירה מנחים באמנות ונותן הסמכה לעבודה בתחומי האמנות עם אוכלוסיות שונות.

 

המסלול ללימודי תעודה מאפשר לסטונדט לבחור במסלול מדריך מוסמך באמנות או במסלול רגיל ללימודי אמנות. התוכנית מדריך מוסמך באמנות היא דו-שנתית ומשלבת סדנאות מעשיות, קורסים עיוניים מתחומי האמנות והחינוך.

 

הלימודים במסגרת המסלול הרגיל נפרסים על פני 3 שנים ומורכבים בהתאמה אישית לכל תלמיד. המסלול כולל 5 תחומי לימוד מרכזיים: פיסול קרמי וקדרות, פיסול עכשווי ומיצב, ציור ורישום, צילום, צורפות ועיצוב תכשיטים.

 

בוגרי התוכנית ללימודי אמנות במכללת ספיר יכולים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בתחומי החינוך, האמנות והעיצוב, במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובחו"ל. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא לעסוק בהדרכה והוראה של אמנות במשרד החינוך, במוזיאונים, במתנ"סים ועוד.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה למסלול ללימודי תעודה הינם: השכלה תיכונית, תעודת בגרות למועמדים שגילם מתחת לגיל 30, ועדת קבלה, תיק עבודות או מבחן מעשי.

 

תנאי קבלה למסלול האקדמי – "אמן מנחה" הינם: תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה, 4 יחידות לימוד באנגלית בציון 56 ומעלה, מבחן אמ"יר, ועדת קבלה, תיק עבודות או מבחן כישורים בסיסי.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללת ספיר זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp