רוצה פרטים על לימודי אירופה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בלימודי אירופה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אירופה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אירופה לתואר

 

תוכנית הלימודים לקבלת תואר בלימודי אירופה, הינה תוכנית לימודים ייחודית וחדשנית אשר עונה לצורך של סטודנטים רבים להעמיק את השכלתם ואת תחומי המחקר המדינות והתרבויות האירופאיות. תוכנית הלימודים רב תחומית זו עוסקת בנושאים שונים הרלוונטיים ליבשת אירופה, תוך הקנייה של יכולת התבוננות ביקורתית בהיבטים שונים החל מההיבט הכלכלי ועד להיבט הבלשני.

 

מה לומדים?

 

מאז הקמתו של האיחוד האירופאי, אשר מהווה כיום גוף מרכזי בעולם, החל עולם האקדמיה להעמיק את המחקר בתחום. בכדי להבין לעומק את אופן פעילותו של האיחוד, את היחסים בין המדינות השונות הנכללות בתוכו ואת יחסיו עם שאר העולם יש צורך להעמיק את הידע במספר תחומים במקביל. על כן תוכנית הלימודים בתחום כוללת קורסים העוסקים בנושאים שונים כגון: גיאוגרפיה, היסטוריה, פילוסופיה, חקר התרבות, האומנות, הבלשנות, הכלכלה, התקשורת והמשפטים ובכך למעשה הסטודנטים רוכשים השכלה רחבה ומרחיבת אופקים.

 

 

מוסדות הלימוד אשר מקיימים מרכז ללימודים אירופאים כוללים חוקרים ואנשי הוראה רבים אשר מקיימים קשר מתמיד עם אוניברסיטאות שונות באירופה ומארחים חוקרים בעלי שם בינלאומי לימי עיון בנושאים שונים ומגוונים העוסקים במחקר התרבות האירופאית.

 

מסלולי לימוד ומשך הלימודים

 

ניתן ללמוד את התחום לקראת תעודת הוראה, תואר ראשון או תואר שני. לימודי התואר הבוגר אינם נכללים במסגרת חד חוגית אלא במקביל לתחום נוסף, לרוב ממדעי הרוח. על כן, תוכנית הלימודים לקראת תואר בוגר דו חוגי בשילוב עם לימודים אירופאים אורכת שלוש שנים אקדמיות. תוכנית הלימודים לקראת תואר מוסמך בלימודי אירופה אורכת שנתיים אקדמיות.

 

חשוב לציין שלימודי התואר השני מתבצעים בשני מסלולי לימוד: המסלול העיוני שאינו מאפשר המשך ללימודי תואר שלישי מחקרי בתחום, והמסלול המחקרי אשר כולל עבודת מחקר עצמאית בסופם של הלימודים (תזה) ומאפשר לסטודנטים להמשיך ללימודי דוקטורט ולהעמיק את המחקר בתחום.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למוסד הלימודים הנבחר, ובהתאם ללימודי התואר (מוסמך או בוגר). הלימודים כוללים מגוון רחב של קורסים וסמינרים העוסקים בנושאים שונים בלימודי אירופה, לדוגמא:

 

 • אינטגרציה אירופית אחידה או גמישה? מודלים, דילמות, ומציאות
 • עולם גלובלי: אתגרים חדשים לאיחוד האירופי
 • לקחים בפראג: הגולם, קפקא ושבר הנאורות בהגות הגרמנית
 • מחקר הרנסנס והבארוק
 • זמן ושונות/גמישות בתהליך האינטגרציה האירופית
 • נכון לעכשיו: מגמות באמנות עכשווית באירופה ובעולם
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסד הלימודים ובהתאם לתואר.

 

 • קבלה לתואר ראשון - מועמדים המעוניינים ללמוד לקראת תואר ראשון משולב בתחום לרוב יידרשו בתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי.
 • קבלה לתואר שני  - ציון ממוצע של 80 בלימודי התואר הראשון ופטור מאנגלית.

 

מוסדות הלימוד

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) - סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון יכולים ללמוד בחטיבת אדנאואר ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית. בחטיבה זו לומדים אודות תהליכים ביבשת אירופה, בוחנים את החברה והמשטר ודנים ביחסי אירופה ומדינת ישראל.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - הפקולטה למדעים הרוח מציעה מסלול חדש ללימודי אירופה בשיתוף עם המחלקה לספרות משווה.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים) - מציעה תוכנית לימודים המתמקדת בלימודים גרמנים, רוסים ומזרח אירופיים, הכוללים לימוד שפה.
   
 • המרכז הבינתחומי בהרצליה - במסגרת המכון לחקר אירופה מתקיימת תוכנית לימודים לקראת תעודה בלימודי אירופה או לימודים לקראת תואר מוסמך.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה, החל מייעוץ לחברות מסחריות בעלות קשרים עם מדינות אירופה ועד להשתלבות בעבודה במשרד החוץ באו"ם, במשרדי ממשלה נוספים, בעמותות חברתיות הזקוקות לאנשי מקצוע בעלי ידע מעמיק בתרבות האירופאית ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אירופה?

רוצה לדעת יותר על לימודי אירופה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי אירופה
Whatsapp Whatsapp