רוצה פרטים על לימודי אינטליגנציה תנועתית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי אינטליגנציה תנועתית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי אינטליגנציה תנועתית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אינטליגנציה תנועתית

 

עצם העניין

 

אינטליגנציה תנועתית היא שיטה השייכת לתחום הרפואה המשלימה – מטרתה היא סיוע ושיפור היציבה ומסת העצם והיא פותחה מתוך שיטת פלדנקרייז; שיטה זו נועדה לשכלול תפקודו הכולל של הגוף, לשיפור היציבות ולחיזוק העצמות והשלד כולו.

 

השיטה נועדה לפתח עצמות חזקות, יציבות ומאורגנות היטב לתפקוד שלדי כולל הרמוני ומתואם – וזאת על ידי שימוש בפעילות דינמית. הרעיון העומד בבסיסה הגיע מנשים באפריקה השואבות מים ונושאות את המשא הכבד על ראשן בצורה מאוזנת, תוך שהן משתמשות בהליכה זורמת וביציבה נכונה – נשים אלה סובלות משבירת עצמות 99% פחות מנשים מערביות, וזאת למרות שנתוני צפיפות העצם באפריקה נוטים להיות נמוכים בהרבה מאשר במערב.

 

הקו המנחה בשיטת האינטליגנציה התנועתית הוא שפעילות דינמית ואתגרית מסייעת לחיזוק העצמות וליציבות השלד – תחילה יש לסגל יציבה המסוגלת לעמוד בעומס משקל הגוף ביעילות ולפתח קואורדינציה – ורק אז ניתן לחזק את העצמות על ידי הליכה ריתמית ובאמצעות פעילויות נוספות.

 

אימונים בשיטה זו מקנים למטופל הליכה קפיצית, עתירת כוח נוגד כבידה, יציבה זקופה המסוגלת לשאת עומס משקל בבטיחות, הגנה על המפרקים הפגיעים, שיקום תנועה חופשית ממגבלות, תיאום קואורדינציה ארגונומית של תנועה יעילה, חיזוק מסת העצם, קידום הביטחון התנועתי – ומתוך כל אלה, אף חיזוק הביטחון האישי.

 

שלד הלימודים

 

לימודי אינטליגנציה תנועתית מקנים למשתתפים הכשרה מקצועית כדי שאלה יסייעו בעתיד למטופליהם להשיג תנועה גמישה, דינמית ועוצמתית. הלימודים שמים דגש רב על שיפור ועל ייעול התנועה וכן על השגת גמישות, כחלק עיקרי משיפור איכות חייו של המטופל ככלל ושיפור בריאותו בפרט.

 

התכנית להכשרת מורים לאינטליגנציה תנועתית מלמדת את עיקרי השיטה ואת יישומיה – לטיפול ולהוראתה בהמשך, ואף מאפשרת להשתלב במסלול השתלמות מקצועי בינלאומי להוראה. המסלול המקצועי נפתח בלימוד של 90 תהליכי התנועה של התכנית לחיזוק העצם ולשכלול היציבה; זהו שלב ההשתתפות, שבו מתנסים המורים לעתיד בשיטה ולומדים אותה באמצעות החוויה – על גופם שלהם – שלב זה הוא חיוני והוא תורם לפיתוח האינטליגנציה התנועתית של המורה לעתיד, להרחבת אוצר התנועות לתרגול עצמאי, ולביסוס היכרות חווייתית עם השיטה כהכנה לקראת הכשרה מקצועית להדרכה.

 

בהמשך ניתנת הכשרה מקצועית להוראת התכנית, ובמסגרתה מעמיקים המשתתפים בלימוד עקרונות השיטה מתוך ניתוח תהליכי התנועה ואסטרטגיות השיפור. שלב זה כולל גם השתתפות בסדנת רקע רפואי ופיזיולוגי, והתנסות בהדרכה אישית בהוראה.

 

התכנים הנלמדים

 

נושאי הלימוד בקורס זה כוללים בין השאר:

 

 • טיפול בבעיות מפרקים
 • נשיאת משא
 • שיפור איכות הרגלי התנועה
 • שיקום שיווי משקל
 • ארגון היציבה לעמידה בעומס תמסורת הכוח
 • עימות עם פחד נפילה
 • הבחנה בין תנועה במתכונת גל לבין תנועה במתכונת ציר
 • ועוד

 

פרטים נוספים

 

משך הלימודים משתנה בהתאם להיקף הקורס ולמוסד הלימוד המקיים אותו. לרוב מדובר בכ-60 שעות של השתתפות בסדנה והתנסות בשיטה כהקדמה לכ-150 שעות של הכשרה למורים. תנועתית לימודים אלה מתאימים למטפלים, למרפאים הוליסטיים, לאנשים העוסקים במקצועות רפואיים או פרא-רפואיים מהרפואה המערבית, למאמנים גופניים ולכל מי שמעוניין ברכישת ידע וכלים נוספים לשימור, לחיזוק ולשיפור הגוף והבריאות.

 

מקומות לימוד אפשריים הם:

 • המרכז הארצי Bones for Life - רותי אלון, הוגת השיטה
 • סטודיו חיים בתנועה - ננסי איידלמן

 

להמשיך לצעוד בזקיפות

 

עם סיום הלימודים וקבלת התעודה יוכלו הבוגרים להשתלב כמדריכי אינטליגנציה תנועתית במכונים שונים ברחבי הארץ או להתפתח לכיוון עצמאי בתחום. ניתן גם להרחיב את הלימודים ולהפוך לטריינר – כינוי למי שמכשיר מורים בשיטה. ובכל דרך שתבחרו ללכת הלאה – תוכלו ללכת בה כשאתם זקופים, יציבים, ומתואמים עם עצמותיכם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי אינטליגנציה תנועתית?

רוצה לדעת יותר על לימודי אינטליגנציה תנועתית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp