קורס קואצ`ינג התנהגותי, אישי וקבוצתי באוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר
קורס קואצ`ינג התנהגותי, אישי וקבוצתי באוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ

קורס קואצ'ינג - אימון התנהגותי, אישי וקבוצתי ביחידת לימודי ההמשך ולימודי החוץ של אוניברסיטת חיפה

 

אימון בעידן ההישגים, התחרות והמהירות

 

אנו חיים בתקופה המעלה על נס את ההישגיות, התחרותיות וההצלחה. הידע העצום שאנו רוכשים על העולם הינו נגיש מאי פעם ומגיע ממקורות בלתי נדלים. כך נולדות שאיפות רבות יותר ונוצרים חלומות גדולים יותר. לעיתים, הדבר עשוי להביא אף לתוצאות שליליות כמו לחץ, מתח, בלבול והצפה של מאגר הידע שלנו יחד עם תחושה של אי מיצוי עצמי, בהשוואה לדשא הירוק של השכנים.

 

אנחנו רוצים להעצים את אישיותנו ולפתח את כישורינו המקצועיים, ולעיתים קרובות מדי, הדבר נעשה תוך רצון לקבל תוצאות מיידיות, כאן ועכשיו. מצבי תסכול עלולים להתפתח כששאיפותינו אינן עולות בקנה אחד עם ביצועינו ועם אחד המשאבים הנדירים המצויים בעולם המודרני- זמן. אנשים החפצים להגיע לרמה אישית גבוהה יותר ומלווים על ידי מאמן, יזכו לבהירות ולמיקוד של ענייניהם החשובים לקראת הגשמת מטרותיהם. מאמן מקצועי אובייקטיבי ודיסקרטי יסייע במימוש החיים האישיים והמקצועיים בצורה האופטימאלית ביותר.

 

טיבו של האימון

 

האימון, או בשמו הלועזי קואצ'ינג ( Coaching ), מוגדר כתהליך של למידה. כל כוונותיו ומטרותיו של תהליך זה מתמצות לכדי שיפור יכולות האדם תוך קידום כישורי החשיבה שלו עם פיתוח מסוגלותו הרגשית. כדי שכל אחת ואחד יוכלו להגיע ליעדי אימון מיטביים, להתקדם ולהתפתח, יש להיות יעילים, ככל הניתן, ולשאוף למיצוי הישגים ולשיפור הביצועים הן במרחב הפרטי והאישי והן במרחב הציבורי- מקצועי.

 

כאן נכנס לפעולה הקואוצ'ר - המאמן, או אם תרצו, גיבור העל הנלחם לצידכם נגד כוחות הרשע המגיעים מעולמות הפחד, הכישלון והייאוש. כל זאת למען הצלחתכם והישגיכם.

 

 

תהליך האימון

 

לאורכם של כל שלבי תהליך האימון מתבצעות, כאמור, פעולות שונות למטרות שיפור וייעול. כל פעולה ופעולה מלווה בחוויית למידה אינטראקטיבית. ללמידה זו שני רבדים:

 

 • רובד העשייה. Doing - המשתתפים מתרגלים סיטואציות אימון דרך סימולציות, ניתוח אירועים ומשחקי תפקידים. משוב שוטף ומתמיד מתקבל לכל אורכו של המהלך.

 

 • רובד ההוויה. Being - המאומן יזכה לערוך עם עצמו היכרות מעמיקה יותר, אמיתית, כנה ופנימית. מאפייני האישיות שבהווה יצופו על פני המים. דמותו של המאומן, כפי שהיה רוצה להיות, תשתקף שם. מטרת העל היא לדעת כיצד לשמר מאפייני אישיות רצויים וכיצד להיפרד מתכונות וממידות בלתי רצויות. כל אלו יביאו לכך שדמות זו תיראה בבירור יותר ויותר ותעבור מעולם החלומות אל עולם ההגשמה העצמית.

 

תהליך האימון מקדם אותנו לקראת הגשמת החלומות האישיים שלנו ולקראת מיצוי שאיפותינו. מן השאיפות ומן החלומות אנו גוזרים יעדים והישגים שניתן לכמת ולמדוד. היעדים וההישגים הנגזרים חוברים לכדי תכנית פעולה, שתסייע בהוצאת החלומות, המאווים והרצונות שלנו מן הכוח אל הפועל.

 

כל המרכיבים השונים בסיוע המקצועי שנותן המאמן דורשים היכרות עם תחומי ידע שונים ורכישת כלים מתאימים לעזרה, הדרכה וליווי המאומן. זוהי הסיבה שלשמה קיימת התכנית לאימון אישי וקבוצתי באוניברסיטת חיפה.

 

 

מטרות תכנית הלימודים

 

 • הכשרת התלמידים לקראת עיסוק באימון אישי וקבוצתי.
 • הקניית ידע וחשיפה לתיאוריות ולמודלים של אימון.
 • פיתוח מיומנויות וסיוע ברכישת כלים הנדרשים לביצוע של אימון אישי וקבוצתי.
 • גיבוש תפישתו וזהותו המקצועית של הקואוצ'ר.

 

מבין הנושאים הנלמדים בתכנית:

 

 • מהו Coaching?
 • רקע תיאורטי. תחומי ידע וכלים ליישום.
 • תנאים הכרחיים לאימון מוצלח
 • מודלים מעשיים בניהול תהליך האימון האישי והקבוצתי.
 • בנייה ופיתוח של מודל אימון אישי המותאם מאמן.
 • תהליך האימון- הלכה למעשה.
 • ועוד.

 

דרישות קבלה

 

תכנית לימודים זו הינה תכנית לימודי תעודה לאקדמאים וקהל היעד שלה הוא בוגרי תואר ראשון ובוגרי תואר שני מחוגים שונים בתחומי מדעי החברה, מדעי ההתנהגות והניהול. ניתן להתקבל לתכנית לאחר ראיון אישי.

 

משך הלימודים והיקפם

 

תכנית לימודים זו היא תכנית חד-שנתית והיא מקיפה 180 שעות הוראה. 25 שעות מתוך התכנית יוקדשו ללימודים מעשיים של התחום במסגרת פרקטיקום יישומי באימון. הלימודים יתקיימו בתדירות של פעם בשבוע בשעות אחר הצהרים והערב.

 

 

סוג התעודה

 

בוגרי התכנית, שיעמדו בהצלחה בכל הדרישות, יקבלו תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי המשך וללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה. כדי לקבל את הדיפלומה התלמידים צריכים להשתתף בכל השיעורים ולהגיש את המטלות העיוניות לאורך הקורס.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ
Whatsapp Whatsapp