רוצה פרטים על קורס איורוודה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי איורוודה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס איורוודה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי איורוודה

 

אורח חיים אחר

 

מי מאתנו שטיילו בהודו ונחשפו לעולמה המרתק והאינסופי של רפואת האיורוודה, זכו לפגוש גישה מרעננת ביותר שבה לא ניתן להפריד בין גוף האדם לבין הנפש שלו. גישה זו מציעה לנו כלים, שרובנו לא הכיר בעבר דומים להם, שיעזרו לנו לקיים אורח חיים שליו ובריא. היא נשענת על פילוסופיה שנוסדה בימי קדם ומתאימה ליישום, באורח פלא, גם בחיי העידן המודרני. מאז התפשטה האיורוודה לתחומי העולם המערבי שולבו בה יסודות הרפואה המערבית המודרנית, וכיום היא נלמדת כפסיפס גישות חיים ושיטות טיפול מן המזרח ומן המערב.

 

האיורוודה היא שיטת טיפול הודית ובעצם אורח חיים שלם, המקנה כלים איכותיים ביותר לטיפול בבעיות רפואיות רבות, כאלה אשר לא תמיד די ברפואה המערבית כדי לפתור אותן. הרפואה ההודית היא אחת מהרפואות העתיקות ביותר בעולם והשילוב בינה לבין הרפואה הסינית מרכיב למעשה את תחום הרפואה המשלימה המוכר לנו במערב. בדומה לשיטות טיפול המגיעות מהמזרח הרחוק, מאמינה האיורוודה ביצירת איזון בין הגוף והנפש, בשימוש בתזונה ובחומרים טבעיים. שיטה זו יעילה במיוחד בהשגת מטרות כמו הפחתת שומנים בדם, הורדת הכולסטרול הרע, הרזיה, טיפול בלחץ דם גבוה מדי, טיפול בעייפות ועוד, וכמו כן בטיפול מונע לתופעות שונות.

 

מסורת בת אלפי שנים

 

פירוש המילה איורוודה בסנסקריט הוא – "מדע החיים הארוכים". מקור השיטה הוא בתת-היבשת ההודית ועל פי המסורת היא פותחה באזור ההימלאיה לפני כ-7,000 שנה. האיורוודה נשענת על ההנחה כי האדם הוא שילוב של חמישה יסודות: אוויר, אש, מים, מרחב ואדמה וכי קיים קשר הדוק בין גוף האדם, רוחו ונפשו. שיטת ריפוי זו מלמדת את המטופלים לשמור על בריאותם הגופנית והנפשית באמצעות קיום אורח חיים בריא. לימודי איורוודה מספקים לבוגריהם את הכלים ואת הטכניקות להשגת שינויים חיוביים בחייהם, באמצעות השפעה של כל אחד מהרבדים שמרכיבים את האדם וכן לטפל באחרים באמצעותם. כל מי שמתעניין בעולם הרפואה המשלימה ורוצה לעסוק בטיפול באמצעות שיטות משלימות בכלל ושיטה זו בפרט, ימצא עניין רב בתחום זה.

 

על הלימודים

 

לימודי איורוודה מורכבים בעצם ממכלול של טיפולים המשתלבים יחדיו כדי לסייע למטופלים לחיות באופן בריא יותר. הסטודנטים בקורס יתוודעו לתפיסת הבסיס של האיורוודה, שגורסת כי שמירה על אורח חיים בריא מסייע להגיע לאיזון בין גוף, נפש וסביבה ומאפשר לסלק בעיות וליקויים גופניים שונים. במסגרת הלימודים להכשרת מטפלים באיורוודה לומדים המשתתפים כיצד לשלב בין מדיטציה, פעילות גופנית, תזונה, יוגה, עיסויים ונשימה נכונה ולהתאימם לצורכי המטופל. כל אלה הם האמצעים להשגת הרמוניה מלאה בחיים, והיא הכרחית בתהליך הריפוי של מחלות ושל כאבים. לימודי איורוודה זוכים לאחרונה לפופולריות רבה והפכו למקצוע מבוקש; המעוניינים ללמוד את התחום אינם נדרשים לרקע קודם בתחום, מלבד הבעת התעניינות בשיטה ומוכנוּת לקלוט נושאים חדשים שיבואו לידי ביטוי בשגרת החיים.

 

הקורסים בתחום זה מתאימים ברובם לקהל הרחב ואינם דורשים ניסיון קודם; בחלק ממוסדות הלימוד מתקיים ריאיון אישי. יש לציין כי בחלק ממוסדות הלימוד מקבלים הבוגרים תעודות גמר עם סיום הקורסים וכדאי לוודא זאת מראש לפני שנרשמים. האיורוודה הוא תחום ענף, ולכן למרבה הצער קיימים לעתים גם שרלטנים בתחום זה. חשוב להקפיד על האיכות של מוסד הלימוד. מומלץ לערוך סקר שוק מקיף ולשוחח עם בוגרים שסיימו קורסים קודמים.

 

נושאי הלימוד

 

במסגרת לימודי איורוודה נלמדים עקרונות השיטה, הפילוסופיה המניעה אותה והדרכים השונות ליישומה. נושאי הלימוד הנכללים במסלולי הלימוד השונים כוללים בין השאר:

 

 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • ריפוי באמצעות אדים ושמנים
 • לימודי תזונה נכונה ובישול בריא בהתאם לעקרונות האיורוודה
 • שיטות לעיסוי ותרפיה במגע לפי תורת האיורוודה
 • טיהור גוף האדם מרעלים על ידי שימוש בצמחי מרפא
 • הכשרה בשיטות הרפיה וריכוז כמו יוגה ומדיטציה
 • אבחון בשיטת האיורוודה ושילוב האיורוודה עם עקרונות הרפואה המערבית

 

כמה זמן אורכת ההכשרה?

 

אורך הקורסים משתנה בהתאם למוסד הלימוד בו תבחרו ללמוד. חלק מן הקורסים נמשכים מספר חודשים, וישנם מסלולי לימוד מקיפים הנמשכים בין שנתיים לארבע שנים. אורך הקורס נקבע בהתאם לתעודה שתקבלו - תעודת בוגר קורס עיסוי איורוודי, תעודת מטפל איורוודי מוסמך או תעודת מרפא איורוודי בכיר. ככל שהתפקיד הוא בכיר יותר הלימודים הם ארוכים יותר. בוגרי הקורסים בתחום זה יוכלו לנסות ולהשתלב במקומות המעניקים טיפול זה כשכירים בתפקידים שונים - כמעסים, כמטפלים או כמרפאים איורוודיים. ניתן לנסות ולהשתלב במרפאות פרטיות, במכונים פרטיים העוסקים ברפואה משלימה וניתן גם לצאת לדרך כמטפלים עצמאיים. חלק ממוסדות הלימוד העורכים את ההתמחות המעשית במרפאות אלטרנטיביות מסוימות מבטיחים העדפה בקבלה לעבודה באותן המרפאות.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

חלק ממוסדות הלימוד המרכזיים המציעים לימודי איורוודה:

 

 • בית הספר לאיורוודה ויוגה של מכללת רידמן – נחשב לאחד מבתי הספר המובילים בתחום בישראל. בית הספר קיבל הסמכה מהאוניברסיטה לאיורוודה של גוג'ראט (בהודו) הנחשבת למובילה העולמית בשיטות טיפול איורוודיות, והמסלולים הנלמדים במכללה תואמים את שיטות הלימודים שלה. מלבד תחומי הלימוד המרכזיים שהזכרנו קודם יזכו הלומדים אף בהעשרה נוספת המשלימה את התחום; סדנאות בישול, אירוודה רוחנית, וסדנאות אסטרולוגיה הודית הן רק חלק ממנה. למכללה סניפים ברחבי הארץ.

 

 • קמפוס ברושים – ביה"ס להסמכת והכשרת מטפלים בשיטות איורוודיות. ממוקם בתוך קריית אוניברסיטת תל-אביב.

  

 • מכללת תלתן – מלמדת איורוודה במסלול מקיף שבסופו תוכשרו כמטפלים ומעסים איורוודים מוכרים. תכנית הלימודים מקפידה על שילוב של יסודות הרפואה המערבית עם שיטות הטיפול האיורוודיות. הלימודים מובנים בהדרגה, בהיקף של 720 שעות לימוד אקדמאיות ונמשכים שלוש שנים. יש לציין כי כל מפגש במכללה, בכל שלב של הלימודים, הוא בהיקף של 4 שעות לימוד אקדמאיות. המכללה ממוקמת בתל-אביב.

 

 • מורים המתמחים בתחום - לימודי איורוודה במסגרת שיעורים פרטיים או במסגרת סדנאות יוגה שונות. משך השיעורים והתעריפים המוצעים משתנים ממורה למורה.

 

באופן טבעי

 

הרפואה האיורוודית היא תחום המעורר עניין גובר, הולך ומתעצם בעולם המערבי בכלל ובישראל באופן מיוחד. השילוב בין מזרח ומערב יצר לא רק נוסחאות טיפול ייחודיות בליקויי בריאות שונים, אלא פילוסופיית חיים שלמה ואין-ספור דרכים לשמור על אורח חיים בריא. מאז התמסד התחום בישראל ועד היום קמו בתי ספר ומכונים פרטיים רבים ושונים שנותנים מענה לביקוש הגבוה. אין צורך להיות בעל רקע בהשכלה קלינית וכל המתחבר אל השיטה ומתעניין בה מוזמן להירשם, כך ברוב מוסדות הלימוד. כמו כל תחום בו הביקוש גבוה, צצים להם גם מכוני לימוד שמקצועיותם מוטלת בספק ולכן חשוב לשים דגש על בחירה נבונה של מוסד הלימודים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס איורוודה?

רוצה לדעת יותר על קורס איורוודה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס איורוודה