קורס אוצרות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי אוצרות בסמינר הקיבוצים

 

המרכז ללימודי תעודה של סמינר הקיבוצים פותח בפני ציבור הסטודנטים קורס ייחודי ומרתק בתחום האוצרות. תוכנית הלימודים של קורס זה הינה בינלאומית ומתקיימת בשיתוף פעולה עם המרכז לאמנות עכשווית CCA. לימודי אוצרות כפי שנלמדים בסמינר הקיבוצים אורכים כשנתיים אקדמיות וכוללים תכנים מעניינים בנושאי אמנות ותרבות עכשווית.

 

מטרת הלימודים בקורס זה הינה הכשרת המשתתפים כאנשי מקצוע מיומנים, בתחום הדורש מהם להיות בעליה ראייה תרבותית מעמיקה, אבחנה גבוהה וחשיבה ביקורתית. מסלול הלימודים מכיל את מיטב ההיבטים התיאורטיים, המעשיים, ההפקתיים והתרבותיים של העשייה האוצרותית העכשווית.

 

 

בפן התיאורטי, בוחן קורס זה סוגיות חשובות ורלוונטיות מאמנות מקומית ואומנות בינלאומית. כמו כן, עוסק בנושאים מעניינים כגון: מקומו של האוצר בענף התרבות הישראלי. בפן המעשי, יוכלו המשתתפים להתנסות באצירת תערוכות בכל אחד משלבי הקורס ויתרה מכך, בין כתלי המרכז לאמנות עכשווית קיימת גלריה הפתוחה לקהל הרחב, בה יוכלו הסטודנטים להיות שותפים לאצירת תערוכות אישיות ותערוכות קבוצתיות.

 

לימודי אוצרות של סמינר הקיבוצים חושפים את הסטודנטים לטרנדים מרכזיים באוצרות עכשווית. במהלך קורס זה זוכים הסטודנטים להשתתף בסדנאות מרוכזות של אורחים ואוצרים מחו"ל, בסדנאות אלו מוצגות תפיסות אוצרותיות מגוונות. כמו כן, הם נפגשים עם אנשי מפתח העורכים להם היכרות נרחבת עם סצנת האמנות הישראלית ואף פוגשים אורחים מהארץ ומחו"ל הפותחים בפניהם שלל אפיקים לעשייה מודרנית ומעודדים אותם לשיתופי פעולה פורים בעתיד.

 

מה לומדים?

 

להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים בקורס אוצרות של סמינר הקיבוצים:

  • סדנת אוצרות מרכזית א ' - 4 שעות שבועיות
  • סדנת אוצרות מרכזית ב' - 4 שעות שבועיות
  • סמינר תרבות פילוסופיה וביקורת - 3 שעות שבועיות
  • "כותבים אמנות" - 3 שעות שבועיות
  • סדנת כתיבה - 3 שעות שבועיות
  • "מפגשים מהסוג האוצרותי" – 2 שעות שבועיות
  • אמנות ואוצרות מקומית ובינלאומית - 2 שעות שבועיות
  • ליווי והפקה לפרויקט גמר - 2 שעות שבועיות.

 

משך הלימודים

 

קורס אוצרות של סמינר הקיבוצים נפרש על פני כשנתיים של לימודים אקדמיים (ארבעה סמסטרים). הקורס מתקיים במתחם קלישר שבלב תל-אביב, במתכונת דו- שבועית, סה"כ 14 שעות שבועיות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים אשר מעוניינים ללמוד בקורס אוצרות של סמינר הקיבוצים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: לעבור בהצלחה ראיון אישי, להיות בעלי תואר ראשון ומעלה או בעלי ניסיון מעשי קודם בתחום האמנות.

 

צוות המרצים

 

בין צוות המרצים של קורס זה ניתן למצוא אוצרים עצמאיים, מנהלי מוזיאונים, מנהלי גלריות, גלריות, תיאורטיקנים הפועלים בארץ ובעולם וכדומה.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים בקורס אוצרות, הבוגרים אשר עמדו בכל החובות והדרישות של המסלול, זכאים לתעודת גמר מטעם היחידה ללימודי תעודה של סמינר הקיבוצים.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp