קורס אוצרות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי אוצרות לתעודה במכללת סמינר הקיבוצים

 

במרכז ללימודי תעודה של מכללת סמינר הקיבוצים מתקיים קורס בתחום האוצרות. במסלול נכללים תכנים פרקטיים ועיוניים בנושאי אמנות ותרבות עכשווית.

 

מטרת הלימודים בקורס זה הינה הכשרת המשתתפים כאנשי מקצוע מיומנים, בתחום הדורש מהם להיות בעליה ראייה תרבותית מעמיקה, אבחנה גבוהה וחשיבה ביקורתית. מסלול הלימודים מכיל את מיטב ההיבטים התיאורטיים, המעשיים, ההפקתיים והתרבותיים של העשייה האוצרותית העכשווית.

  

תכנית הלימודים

 

במהלך לימודי אוצרות הסטודנטים נחשפים לטרנדים מרכזיים באוצרות עכשווית.

 

בפן התיאורטי, בוחנים משתתפי הקורס סוגיות חשובות ורלוונטיות באמנות מקומית ואומנות בינלאומית. כמו כן, עוסק בנושאים מעניינים כגון: מקומו של האוצר בענף התרבות הישראלי. בפן המעשי, הם מתנסים באצירת תערוכות בכל אחד משלבי הקורס ויתרה מכך, בין כתלי המרכז לאמנות עכשווית קיימת גלריה הפתוחה לקהל הרחב, בה יכולים הסטודנטים להיות שותפים לאצירת תערוכות אישיות ותערוכות קבוצתיות.

 

מתכונת הלימוד

 

אורך הקורס שנה אחת. השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד. 

 

הם משתתפים בסדנאות מרוכזות של אורחים ואוצרים מחו"ל, בסדנאות אלו מוצגות תפיסות אוצרותיות מגוונות. כמו כן, הם נפגשים עם אנשי מפתח העורכים להם היכרות נרחבת עם סצנת האמנות הישראלית ואף פוגשים אורחים מהארץ ומחו"ל הפותחים בפניהם שלל אפיקים לעשייה מודרנית ומעודדים אותם לשיתופי פעולה פורים בעתיד.

 

נושאי הלימוד

 

  • פיתוח קונספט
  • סגנונות באוצרות
  • תולדות חללי התצוגה
  • כתיבה ומחקר לאוצרות
  • ועוד

 

תנאי קבלה

 

התכנית מיועדת לבעלי השכלה אקדמית בתחומי התרבות והאמנות, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות וכן בעלי ניסיון מעשי קודם בתחום האמנות. המסלול מתאים במיוחד למעצבים ולאמנים המעוניינים לשלב בעבודתם גם את תחום האוצרות. כמו כן יכולים ללמוד בקורס רכזי תרבות בקהילה, מדריכי אמנות, אדריכלים, אספני אמנות ופעילים חברתיים בתחום התרבות.

 

צוות המרצים

 

בין צוות המרצים של קורס זה ניתן למצוא אוצרים עצמאיים, מנהלי מוזיאונים, מנהלי גלריות, גלריות, תיאורטיקנים הפועלים בארץ ובעולם וכדומה.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים בקורס אוצרות, הבוגרים אשר עומדים בכל החובות והדרישות של המסלול, זכאים לתעודת גמר מטעם היחידה ללימודי תעודה של סמינר הקיבוצים.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp