תואר ראשון באמנות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון באמנות באוניברסיטת בן גוריון

תואר ראשון באמנויות אוניברסיטת בן גוריון

 

המחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן גוריון היא אחת מהמחלקות הפופלאריות ביותר באוניברסיטה. תוכניות הלימודים השונות המוצעות מתפרסות על כמה היבטים אשר חורגים במידה רבה מאלו המקובלות במחלקות לאומנויות אחרות בארץ. הקורסים השונים נפרסים על תחומים רבים באומנויות ושמים דגש רב על התרבות הויזואלית ויושמה בחברה המודרנית והעכשיו.

 

קיראו על: לימודי אמנות

 

התוכנית ללימודי תואר ראשון מציעה מגוון רחב של קורסים, החל מההיסטוריה של תולדות האומנות ועד לאומנות ישראלית בת זמננו. במהלך הלימודים הסטודנט נחשף להשתקפותה של האומנות על החברה משחר האנושות ועד העידן המודרני. המחלקה לאומנויות באוניברסיטת בן גוריון שואפת לא רק להעניק ידע מעשיר, אלא גם לדרבן את הסטודנט לפתח את עצמו ולהשרות בו יצירתיות וחשיבה מקורית.

 

תוכנית הלימודים

 

מבנה הלימודים לתואר ראשון באומנויות כולל: 54 נק"ז - תכנית דו-מחלקתית בתולדות האומנות, 28 נ"ז חטיבה מורחבת באומנות יצירה, 28 נ"ז מחלקה משנית או חטיבה מורחבת בתולדות האומנות ו – 14 נ"ז חטיבה מצומצמת במוסיקה.

 

המחלקה לאמנויות באוניברסיטת בן גוריון כוללת שלוש חטיביות אקדמיות בתחומים הבאים:

 

 • תולדות האמנות

  תוכנית הלימודים בתולדות האומנות מעניקה לסטודנט ידע היסטורי לניתוח יצירות אומנות שונות. מסגרת הלימודים כוללת שיעורים עיוניים וסדנאות יצירה, כאשר סטודנטים הלומדים בחוג זה מחוייבים ללמוד את קורס אוצרות. הקורס מקנה ידע נרחב בתחום ומאפשר לסטודנטים להתנסות בהקמה של תערוכה.

  מידי שנה האוניברסיטה מארחת מספר תערוכות בגלריות אשר חושפות אמנים צעירים בראשית דרכם לקהל הרחב. הסטודנטים בחוג מתנסים בכתיבת קטלוג והקמה של תערוכות אלו.

  במסגרת החטיבה בתולדות האומנות יש לבחור שתי התמחויות מתוך הנושאים הבאים: אמנות ימי הביניים, רנסאנס, בארוק ורוקוקו, אמנות המאה התשע-עשרה ואמנות מודרנית.

  להלן רשימה חלקית של קורסי החובה הנלמדים בתולדות האומנות: מבוא כללי לתולדות האמנות א' + ב', אמנות ימי הביניים, אמנות במאות 15-18, מקורות נוצריים לתולדות האמנות, אומנות מודרנית, מבוא לאסתטיקה, אוצרות ועוד.

 

 • אמנות יצירה

  המדור לאומנות ויצירה באוניברסיטת בן גוריון, הינו מדור חדש הנמצא בשלבי פיתוח. תוכנית הלימודים באומנות ויצירה מעניקה לסטודנט ידע תיאורתי נרחב וצד התנסות מעשית מתוך המחשבה שאלו מהווים תשתית לחוקר האומנות וליוצר האומנותי.

  להלן רשימה חלקית של הסדנאות והקורסים באומנות יצירה: הצילום כשפה וכשפה אישית, תקשורת חזותית, איור והומור גראפי, רישום / ציור ורישום / ציור - פיגורטיבי מתקדם, הצילום כשפה וכשפה אישית, השפה הצילומית כשפה אישית ועוד.

 

 • אמנות ומוסיקה

  תוכנית הלימודים באומנות ומוזיקה זוכה לפופלאריות רבה. במסגרת הלימודים ניתן ללמוד על ההיסטוריה של המוסיקה על כל סגנוניה השונים: מוסיקה קלאסית, מוזיקה פופלארית, מוזיקה ישראלית ועוד.

  להלן רשימה חלקית של הסדנאות והקורסים הנלמדים באומנות ומוסיקה: יסודות המוסיקה, צ'איקובסקי: ההיבט החיובי, מוסיקה, מולטימדיה והתפתחות הילד, ההיסטוריה של הג'אז, מוסיקה חובקת עולם ועוד.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי אמנויות דו מחלקתי תולדות האמנות או לתכנית לאמנויות דו מחלקתי אמנות חזותית, היא לבעלי ציון פסיכומטרי כללי רב תחומי 450 או ציון סכם 450 לפחות. בעלי בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי. 

 

אנו ממליצים לפנות ישירות אל האוניברסיטה לקבלת תנאי קבלה מדוייקים.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים לעסוק באומנות כמקצוע ולמכור ולהציג יצירות אומנות ברחבי הארץ. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. קיימת אפשרות ללמוד לקבלת תעודת הוראה באומנות ולעסוק בחינוך במוסדות השונים בארץ. בוגרי התואר יכולים להשתלב בעבודה בגלריות ומוזיאונים, בתפקידי ניהול, הדרכה ואוצרות. אפשרות נוספת היא ליישם את הידע בתחומים אחרים כגון: בתחום הטיפולי- תרפיה באומנות או בכתיבה על אומנות בתקשורת ובעיתונות.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
חוות דעת של סטודנטים על לימודי אמנויות - אוניברסיטת בן גוריון
התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.8 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
10/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה מעולה, החברה טובה ונעים להגיע ללימודים. אגודת הסטודנטים מעולה

על הקמפוס

אוניברסיטת בן גוריון היא מקום חברתי ונעים. המקום מושקע ומתוחזק היטב, ומכיל את כל השירותים הנדרשים עב קרא עוד...

טיפים

אוניברסיטת בן גוריון מומלצת לכולם. תחומי הלימודים הינם מגוונים, חיי החברה תוססים, וכל אחד יכול למצוא קרא עוד...

אוניברסיטת בן-גוריון
10/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את המחלקה לתולדות האמנות, יש שם צוות מקצועי ומדהים השיעורים מרתקים והמרצים מקסימים. ע קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס לא כזה גדול דבר שמשרה אווירה של חום ומשפחתיות. האווירה המשפחתית נוצרת גם על ידי האגודה והפעיל קרא עוד...

טיפים

תלמדו מה שאתם רוצים, אל תפחדו לעבור בין מחלקות אם אתם מבינים שזה לא תחום לימודים שאתם מסתדרים איתו ו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp