לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תיירות ומלונאות

לימודים בישראל - לימודי מלונאות, תיירות ופנאי


אם לדעתך הנאה היא מטרת חיים נעלה, ודאי חשבת ללמוד מקצוע תיירותי, כאירוח או מלונאות. למעשה, יש כל כך הרבה כיוונים פתוחים בשבילך להנאה.

 

בכתבות שלנו באפשרותך לקרוא על מסלולי הכשרה מגוונים, כגון: הדרכת טיולים, תיירות אקולוגית, ייעוץ נסיעות, קורסי ברמנים ועוד. קרא/י גם על בתי הספר הרבים לתיירות בישראל, וקרא/י על תכניות הלימודים עצמן, כפי שמוצעות בכל מוסד לימודים.

 

לא זכית למענה עבור כל השאלות שהיו לך? – אנחנו מזמינים אותך לפנות אלינו באמצעות הודעה באתר, ולקבל שירות אישי בשיחת טלפון מנציג/ה.

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

כל מה שרצית לדעת על לימודים בתחום התיירות והנופש: 

 

 


המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  

עוד מסלולים ומידע על לימודים בישראל - לימודי מלונאות, תיירות ופנאי 

לימודים בתחום התיירות, המלונאות והפנאי

 

יצאנו להתאוורר

 

עבודה זה לא הכל בחיים, והעולם לא נעצר בגבולות הבית, השכונה או העיר. הטבע קורא לנו לבוא לבקר בו. ערי נמל יפיפיות מסמנות לנו באורותיהן שהגיע הזמן לבלות. בקתות אירוח ממתינות לפנק אותנו ולהשיב לנו כוחות. ריחות גן עדן עולים ממטבחיהם של השף והקונדיטור, והייננים בהמשך השדרה כבר מוכנים לבואנו עם זוג כוסות ובקבוק שהספיק להתיישן כמו שצריך.

 

עולם התיירות הוא עולם חושני מלא צבעים, טעמים וריחות, עשיר בהרפתקה, בסגנון וביצירתיות. כעושר המגוון של ענף זה, כך סוגי המסלולים להכשרה ולהשכלה. בשוק הלימודים תמצאו שפע של תכניות לימוד, כגון: מנהל מלונאי, מפעילי תיירות, סוכני נסיעות, מדריכי טיולים, מורי דרך, תיירות אתגרית, ניהול עסקי פנאי ועוד. במאמר זה ערכנו עבורכם מקבץ של סוגי התכניות השונות בבתי הספר, במכללות ובאוניברסיטאות.

 

לימודי תעודה

 

קורסי הכשרה לתעודה מקצועית בתחום התיירות נחלקים לפי התפקידים השונים של כוח האדם בענף. קורסים מסוימים מתמקדים בהכשרה של עובדי בתי מלון: דיילות מזון ומשקאות, עוזרי מטבח ופקידי קבלה. יש גם מסלולים המייעדים את משתתפיהם למשרות ניהול בדרג בינוני במלונות. תכניות אחרות באות להעמיד מורי דרך ומדריכי טיולים ופעילויות בטבע. קורסים נוספים מתרכזים בהכשרת סוכני נסיעות ויועצי תיירות ונופש, וקיימים מסלולים ממוקדים לתחומי הייננות, הבישול והאפייה, ועוד.

 

קורסי השיווק והניהול בתחום התיירות אורכים בין חודשיים לשנה, ומקנים תעודה מטעם המכללה או בית הספר. בחלק מהם ניתן לקבל גם תעודה מטעם גופים ארציים כגון: התאחדות סוכני הנסיעות, התאחדות המלונות בישראל, לשכת מארגני התיירות הנכנסת, החברה להגנת הטבע ומשרד התיירות. תכניות למורי דרך מוסמכים קיימות גם באנגלית וגם במסגרות מיוחדות עבור הציבור הדתי. התכניות אורכות בדרך כלל כשנתיים, וההסמכה ניתנת מטעם משרד התיירות.

 

קורסים במוסדות לימוד

 

 • קורס תיירות אתגרית במכללת וינגייט – מסלול של שנתיים או שלוש שנים (עם התמחות), המאפשר לימוד של פעילויות אתגר (חילוץ, הישרדות, מתמי חבלים וכדומה) ומסעות ארוכים בשטח, ומעניק כלים לתרפיה בטבע.

 

 • קורס מורי דרך במכון לנדר – תכנית לימודי ערב, שבה יוצאים לסיור בכל שבוע. בקרוב עתידות להיפתח התמחויות ביהדות, בהוראת דרך לבעלי צרכים מיוחדים ובמסלולי ספרות ואמנות בירושלים.

 

 • קורס תיירות בקמפוס השפלה – מותאם להנחיות משרד העבודה, ועוסק בתחומים: משק ופקידות קבלה, מטבח ודיילות מזון ומשקאות. התכנית מורכבת מ – 220 שעות לימוד עיוניות ומ – 300 שעות התמחות מעשית בבתי מלון. ניתן להשתלב במסלול בוקר (פעם בשבוע) או במסלול ערב (פעמיים בשבוע).

 

 • קורס סוכני נסיעות בדיפלומה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה – מקנה תעודה מטעם התאחדות סוכני הנסיעות בתנאי מעבר של בחינת סיום ותעודת בגרות מלאה. היקף התכנית – 428 שעות, והיא כוללת לימוד של תוכנות המשמשות בענף, חוקים ותקנות, והיכרות עם תחומי השירות ועם יעדים תיירותיים בכל העולם.

 

 • קורס ניהול מלונאי בדן גורמה – קורס בן שנה אחת המקנה תעודה מטעם משרד התמ"ת, מיועד להכשרת מנהלי ביניים, וכולל הכנת פרויקט גמר ופרק סטאז' באורך של כארבעה חודשים.

 

 • תכניות לימוד במכללת רימונים – במכללה זו מתקיים קורס ניהול מלונאי וישנה מגמה קולינארית ללימודי בישול, אפייה ובטיחות מזון. קיימים גם בית ספר לברמנים, מכינה מלונאית לעולים, קורסי עיצוב לאירועים ולאירוח, ועוד.

 

 • קורס ניהול בתי מלון בבית ספר תדמור – תכנית הכוללת הכשרה בתחומים: בישול, בר, אגף חדרים, אירועים ועוד. הקורס נמשך שנתיים, והלימודים בו נערכים פעמיים בשבוע. את חופשת הקיץ מומלץ להקדיש לביצוע הסטאז' בבתי המלון. לבוגרים ניתנת תעודה מטעם תדמור, משרד התיירות והתאחדות המלונות בישראל.

 

לימודי תואר ראשון

 

לימודים לתואר ראשון בתיירות מוצעים במכללות אקדמיות ובאוניברסיטאות. התכניות אורכות בדרך כלל שלוש שנים, ולעיתים הן מוצעות במסגרת לימודים לתואר בניהול. בכולן קיים פן עסקי וכלכלי משמעותי במסגרת עיסוק ביזמות ובפיתוח תיירותי. דגשים נוספים שיכולים להיות משולבים בתכניות הם: ניהול אתרי מורשת, הכרת הארץ, הדרכות טיולים, מסעדנות וניהול מזון, עסקי פנאי, ניהול תעופתי ועוד.

 

מוסדות לימוד

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב – במסגרת בית הספר לניהול פועלת המחלקה לניהול מלונאות ותיירות. הלימודים בה כוללים פרקים במנהל עסקים, קורסים בניהול מלונאי וקורסים בפיתוח תיירות. בנוסף, התכנית כוללת התמחות מעשית בהנחייה המקיפה 1,000 שעות.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – ניתן ללמוד לתואר ראשון בניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות במסלול רגיל ובמסלול עם חטיבה בשיווק ומימון. בתכנית מושם דגש על תחום המסעדנות ועל בטיחות מזון. ישנו גם מסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון – במכללה זו אפשר ללמוד לתואר ראשון בתיירות ופנאי במסלול דו חוגי המשלב לימודים בחוג נוסף לבחירת הסטודנטים, או במסלול מובנה משולב עם לימודי ארץ ישראל.

 

 • המכללה האקדמית כנרת – תוכלו ללמוד לתואר ראשון בניהול תיירות ומלונאות בסביבה המהווה מוקד תיירותי מבוקש מאד לצליינים נוצריים, ובסמוך לאגם הכנרת, אזור נופש למשפחות ישראליות רבות.

 

 

תנאי קבלה

 

מוסדות אקדמיים מסוימים מציבים תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בתחום התיירות. אלה יכולים לכלול: ממוצע בגרות שבין 85 ל – 95 לפחות, ציון פסיכומטרי שבין 550 ל – 650 ומעלה, 4 יחידות בגרות באנגלית ו - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה. התנאים משתנים מאד בין מוסדות הלימוד, וכדאי לברר עניין זה מול מזכירות החוג.

 

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום תיירות - מלונאות

רוצה לדעת יותר על תיירות ומלונאות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תיירות ומלונאות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד תיירות ומלונאות

חוות דעת של סטודנטים: תיירות - מלונאות (17 חוות דעת)
התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
איליא ,בית הספר הארצי לתיירות, מורה דרך - בית הספר לתיירות, 29/03/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יחס אישי חם ממרכז הקורס והמערכת האדמנסטרטיבית בקורס

על הקמפוס
כצפוי הנמל הינו תוסס צעיר ודינאמי ממוקם בעיר התחתית של חיפה אזור שמתפתים מאוד ותוסס מאוד
חנה,בית הספר הארצי לתיירות, מורה דרך - בית הספר לתיירות, 27/12/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
כעולה חדשה אני מאוד שמחה שיש לי את האפשרות להבין ולהרגיש יותר איך הקימו את המדינה, איך הטופוגרפיה של הארץ משפיע על הגבולות ובכלל על החיים לכל יום. האמת שאני אוהבת הכל עד עכשיו, השיעורים מעניינים, הרכז עוזר וממליץ אותנו הרבה כדי שיהיה פחות קשה לנו, שים לב שלכל אחד ירגיש טוב ונוח בקורס... מה שאני פחות אוהבת אולי זה שהמזג האוויר בימי טיולים משתנה כל שניה ומסיימים את הסיור רטובים וקר לנו עד העצמות :)

על הקמפוס
קודם כל הקבוצה שלנו מאוד נחמד, כולם עוזרים את אחד לשני בראש טוב.
כנ׳׳ל הרכז שלנו עד כדי כך מושלם והחינוכית גם מאוד עוזרת.
עליתי לבד לפני שנתיים ובגלל זה לפעמים קשה לי לקלוט בדיוק הכל כמו שצריך אבל רוב מהמשטתפים של הקורס דואגים לי שלא יחסר לי כלום.
כולם עוזרים אחד לשני, ככה אני גם מתצליחה לעזור בחזרה.
המיקום של הלימודים פשוט מהמם (יד יצחק בן צבי) ויש שם כל מה שאנחנו צריכים ללימודים.
הטיולים מאוד מסודרים ומעניינים.
שאלות הגולשים על תיירות - מלונאות

 קורס ליווי טיולים לחול15/06/2019    (2 צפיות)
 מה התנאי המקדים לתואר שני במלונאות?22/05/2019    (190 צפיות)
 קורס מקוצר לסוכן תיירות20/05/2019    (188 צפיות)
 הכשרה לתפקיד יועץ תכנון טיולים12/05/2019    (44 צפיות)
 קורס מדריכי טיולים בישראל02/05/2019    (38 צפיות)
 תאריכים של קורס יועצי טיולים 14/04/2019    (148 צפיות)
 לימודי סוכן תיירות במרכז הארץ13/04/2019    (128 צפיות)
 מתי מתחיל קורס מדריכי טיולים בחול?29/03/2019    (130 צפיות)
 קורס סוכן נסיעות בדרום21/03/2019    (172 צפיות)
 קורס סוכני נסיעות בדרום03/03/2019    (65 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תיירות ומלונאות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תיירות - מלונאות
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
ועדת חריגים במכללת אורות (לפני 47 דקות)
קורס טכנאי רכבים במרכז (לפני 12 שעות, 18 דקות)
בחירת מסלול לימודים (לפני 16 שעות, 10 דקות)
קורס שזירת פרחים באשדוד (לפני 16 שעות, 42 דקות)
גיל ללימודי הדרכת כושר גופני (לפני 16 שעות, 53 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD