לימודים בישראל - לימודי מלונאות, תיירות ופנאי

עולם התיירות והמלונאות מעניין אותך? בכתבות שלנו באפשרותך לקרוא על מסלולי הכשרה לתואר ותעודה, כגון: הדרכת טיולים, תיירות אקולוגית, ייעוץ נסיעות, קורסי ברמנים, מלגות, ימים פתוחים וחוות דעת של סטודנטים. יש לך שאלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על תיירות ומלונאות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

 

לימודים בתחום התיירות, המלונאות והפנאי

 

יצאנו להתאוורר

 

עבודה זה לא הכל בחיים, והעולם לא נעצר בגבולות הבית, השכונה או העיר. הטבע קורא לנו לבוא לבקר בו. ערי נמל יפיפיות מסמנות לנו באורותיהן שהגיע הזמן לבלות. בקתות אירוח ממתינות לפנק אותנו ולהשיב לנו כוחות. ריחות גן עדן עולים ממטבחיהם של השף והקונדיטור, והייננים בהמשך השדרה כבר מוכנים לבואנו עם זוג כוסות ובקבוק שהספיק להתיישן כמו שצריך.

 

עולם התיירות הוא עולם חושני מלא צבעים, טעמים וריחות, עשיר בהרפתקה, בסגנון וביצירתיות. כעושר המגוון של ענף זה, כך סוגי המסלולים להכשרה ולהשכלה. בשוק הלימודים תמצאו שפע של תכניות לימוד, כגון: מנהל מלונאי, מפעילי תיירות, סוכני נסיעות, מדריכי טיולים, מורי דרך, תיירות אתגרית, ניהול עסקי פנאי ועוד. במאמר זה ערכנו עבורכם מקבץ של סוגי התכניות השונות בבתי הספר, במכללות ובאוניברסיטאות.

 

לימודי תעודה

 

קורסי הכשרה לתעודה מקצועית בתחום התיירות נחלקים לפי התפקידים השונים של כוח האדם בענף. קורסים מסוימים מתמקדים בהכשרה של עובדי בתי מלון: דיילות מזון ומשקאות, עוזרי מטבח ופקידי קבלה. יש גם מסלולים המייעדים את משתתפיהם למשרות ניהול בדרג בינוני במלונות. תכניות אחרות באות להעמיד מורי דרך ומדריכי טיולים ופעילויות בטבע. קורסים נוספים מתרכזים בהכשרת סוכני נסיעות ויועצי תיירות ונופש, וקיימים מסלולים ממוקדים לתחומי הייננות, הבישול והאפייה, ועוד.

 

קורסי השיווק והניהול בתחום התיירות אורכים בין חודשיים לשנה, ומקנים תעודה מטעם המכללה או בית הספר. בחלק מהם ניתן לקבל גם תעודה מטעם גופים ארציים כגון: התאחדות סוכני הנסיעות, התאחדות המלונות בישראל, לשכת מארגני התיירות הנכנסת, החברה להגנת הטבע ומשרד התיירות. תכניות למורי דרך מוסמכים קיימות גם באנגלית וגם במסגרות מיוחדות עבור הציבור הדתי. התכניות אורכות בדרך כלל כשנתיים, וההסמכה ניתנת מטעם משרד התיירות.

 

קורסים במוסדות לימוד

 

 • קורס תיירות אתגרית במכללת וינגייט – מסלול של שנתיים או שלוש שנים (עם התמחות), המאפשר לימוד של פעילויות אתגר (חילוץ, הישרדות, מתמי חבלים וכדומה) ומסעות ארוכים בשטח, ומעניק כלים לתרפיה בטבע.

 

 • קורס מורי דרך במכון לנדר – תכנית לימודי ערב, שבה יוצאים לסיור בכל שבוע. בקרוב עתידות להיפתח התמחויות ביהדות, בהוראת דרך לבעלי צרכים מיוחדים ובמסלולי ספרות ואמנות בירושלים.

 

 • קורס תיירות בקמפוס השפלה – מותאם להנחיות משרד העבודה, ועוסק בתחומים: משק ופקידות קבלה, מטבח ודיילות מזון ומשקאות. התכנית מורכבת מ – 220 שעות לימוד עיוניות ומ – 300 שעות התמחות מעשית בבתי מלון. ניתן להשתלב במסלול בוקר (פעם בשבוע) או במסלול ערב (פעמיים בשבוע).

 

 • קורס סוכני נסיעות בדיפלומה, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה – מקנה תעודה מטעם התאחדות סוכני הנסיעות בתנאי מעבר של בחינת סיום ותעודת בגרות מלאה. היקף התכנית – 428 שעות, והיא כוללת לימוד של תוכנות המשמשות בענף, חוקים ותקנות, והיכרות עם תחומי השירות ועם יעדים תיירותיים בכל העולם.

 

 • קורס ניהול מלונאי בדן גורמה – קורס בן שנה אחת המקנה תעודה מטעם משרד התמ"ת, מיועד להכשרת מנהלי ביניים, וכולל הכנת פרויקט גמר ופרק סטאז' באורך של כארבעה חודשים.

 

 • תכניות לימוד במכללת רימונים – במכללה זו מתקיים קורס ניהול מלונאי וישנה מגמה קולינארית ללימודי בישול, אפייה ובטיחות מזון. קיימים גם בית ספר לברמנים, מכינה מלונאית לעולים, קורסי עיצוב לאירועים ולאירוח, ועוד.

 

 • קורס ניהול בתי מלון בבית ספר תדמור – תכנית הכוללת הכשרה בתחומים: בישול, בר, אגף חדרים, אירועים ועוד. הקורס נמשך שנתיים, והלימודים בו נערכים פעמיים בשבוע. את חופשת הקיץ מומלץ להקדיש לביצוע הסטאז' בבתי המלון. לבוגרים ניתנת תעודה מטעם תדמור, משרד התיירות והתאחדות המלונות בישראל.

 

לימודי תואר ראשון

 

לימודים לתואר ראשון בתיירות מוצעים במכללות אקדמיות ובאוניברסיטאות. התכניות אורכות בדרך כלל שלוש שנים, ולעיתים הן מוצעות במסגרת לימודים לתואר בניהול. בכולן קיים פן עסקי וכלכלי משמעותי במסגרת עיסוק ביזמות ובפיתוח תיירותי. דגשים נוספים שיכולים להיות משולבים בתכניות הם: ניהול אתרי מורשת, הכרת הארץ, הדרכות טיולים, מסעדנות וניהול מזון, עסקי פנאי, ניהול תעופתי ועוד.

 

מוסדות לימוד

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב – במסגרת בית הספר לניהול פועלת המחלקה לניהול מלונאות ותיירות. הלימודים בה כוללים פרקים במנהל עסקים, קורסים בניהול מלונאי וקורסים בפיתוח תיירות. בנוסף, התכנית כוללת התמחות מעשית בהנחייה המקיפה 1,000 שעות.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – ניתן ללמוד לתואר ראשון בניהול מלונאות, משאבי מזון ותיירות במסלול רגיל ובמסלול עם חטיבה בשיווק ומימון. בתכנית מושם דגש על תחום המסעדנות ועל בטיחות מזון. ישנו גם מסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון – במכללה זו אפשר ללמוד לתואר ראשון בתיירות ופנאי במסלול דו חוגי המשלב לימודים בחוג נוסף לבחירת הסטודנטים, או במסלול מובנה משולב עם לימודי ארץ ישראל.

 

 • המכללה האקדמית כנרת – תוכלו ללמוד לתואר ראשון בניהול תיירות ומלונאות בסביבה המהווה מוקד תיירותי מבוקש מאד לצליינים נוצריים, ובסמוך לאגם הכנרת, אזור נופש למשפחות ישראליות רבות.

 

 

תנאי קבלה

 

מוסדות אקדמיים מסוימים מציבים תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בתחום התיירות. אלה יכולים לכלול: ממוצע בגרות שבין 85 ל – 95 לפחות, ציון פסיכומטרי שבין 550 ל – 650 ומעלה, 4 יחידות בגרות באנגלית ו - 4 יחידות בבגרות במתמטיקה. התנאים משתנים מאד בין מוסדות הלימוד, וכדאי לברר עניין זה מול מזכירות החוג.

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תיירות ומלונאות?

רוצה לדעת יותר על תיירות ומלונאות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

טיפים ממומחים בנושא תיירות - מלונאות

אביה מזרחי מגן מאמינה ששילוב של ידע ותעוזה הוא הכלי להצלחה בתחום. "ידע הוא כוח. חשוב לצבור ידע ולהיות סקרנים. כדי לפתח קריירה במלונאות חשוב להיות גם אוהב אדם, מישהו שב – DNA שלו נמצאים ערכים של מתן שירות ונתינה. כדי להצליח בתחום חייבים גם תעוזה, לא לפחד להעז ולעשות מה שאחרים חששו לעשות."
היא חושבת שתחום המלונאות הוא קרקע לצעירים שרוצים להגיע לתפקידי ניהול. "מלונאות הוא תחום מאוד דינמי, לצעירים ניתנת הזדמנות לצמוח יחד עם הענף. בתחום יש הזדמנויות רבות לבנות קריירה ולצמוח מלמטה. זה ענף נפלא עם סיפוק אדיר."
אביה מזרחי מגן
מנכ"לית רשת המלונות פתאל

מעל 19 סטודנטים
המליצו והצביעו על תיירות - מלונאות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית כנרת 191 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר משפטים 595 92
שיווק ופרסום 537 89
תואר מדעי המדינה 515 88

חוות דעת של סטודנטים: תיירות - מלונאות

התקבלו 19 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

האווירה הכללית די חיובית במכללה, אך ישנם דברים שטעונים שיפור כגון - הקפיטריה (אין מבחר ואין פתרונות לטבעונים), הפקולטות לא מכירות אחת את השניה ומי שבא בלי רכב צריך להתארגן מראש על טרמפים בשמש/גשם, ומי שיש לו רכב צריך להקדים מאוד כדי למצוא חניה סבירה ולהגיע לכיתות.
המכללה האקדמית כנרת
משי
תואר בתיירות ומלונאות
סטודנטים אשר יגיעו ללמוד במכללת הדסה, שידעו שהגיעו למוסד אקדמי ברמה גבוהה, עם סגל מורים נהדר, הנהלה תומכת ומקשיב בכל הנדרש. להשקיע ולחייך, ולא להתייאש בזמן הלימודים.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
שמואל
תואר בתיירות ומלונאות
מבחינת עבודה - זה טוב לעבוד בזמן לימודים וניתן לשלב את זה אך חשוב להקפיד שתוך כדי עבודה יש להשקיע בלימודים ובהגשות ולא לה"תעורר" לפני המבחנים
האוניברסיטה העברית בירושלים
זהר
תואר בתיירות ומלונאות
תשקיעו בלימודים , תתנהגו בהתאם ותשמרו על רכוש המכללה , תיצרו קשרים חברתיים , תשבו בספרייה, תעשו שיעורי בית ותצליחו במבחנים
המכללה האקדמית כנרת
גיא
תואר בתיירות ומלונאות
לא לגור במעונות הסטודנטים באשדות יעקב.
לקנות רכב כי התחבורה הציבורית חלשה מאוד.
תגורו באפיקים או דגניה אחלה קיבוצים.
המכללה האקדמית כנרת
אלעד
תואר בתיירות ומלונאות
רק הייתי רוצה שהמכללה תגדל ותיהיה יותר פופולרית ועכשווית
שאגודת הסטודנטים תיהיה פעילה יותר
המכללה האקדמית כנרת
יפית
תואר בתיירות ומלונאות
לדבר עם סטודנטים שלומדים את התואר ולהכיר את תכני הקורסים של התואר.
האוניברסיטה העברית בירושלים
אורטל
תואר בתיירות ומלונאות
לסדר לנו הסעות הלוך וחזור אם לא חינם אפשר בתשלום מצומצם :) תודה
המכללה האקדמית כנרת
רג`אא
תואר בתיירות ומלונאות
טוב ללמוד במוסד כזה אתה יוצא יותר טוב ממוסדות אחרים
אוניברסיטת חיפה
כרם
תואר ראשון באוניברסיטת חיפה

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp