לימודי מדעים ומקצועות המדע

עולם המדעים מעניין אותך? כאן תוכל/י לקבל מידע על כל המסלולים ללימודי מקצועות המדע לרבות תנאי קבלה, מלגות, חוות דעת סטונדטים. קרא/י על תארים מיוחדים, כמדעי התזונה, מדעי הים, ביוטכנולוגיה ימית, גנטיקה, לימודי ביואינפורמטיקה ועוד.יש לך שאלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על מדעים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעים בישראל

 

לימודי מדעים מאז ומעולם היוו תחום חדשני ומעניין, בעיקר משום שרבות הן ההמצאות הטכנולוגיות המשפרות את חיינו ורבות עוד יותר ההמצאות שמחכות בתור להגיח לאוויר העולם.

 

לימודי מדעים מדוייקים כוללים מספר רב של תחומי לימוד, כאשר המכנה המשותף ביניהם, הוא שכולם עוסקים בחקר ובאיסוף נתונים בתחום מסויים. מדעים מדויקים, מאבחנים ובודקים את החומרים הדוממים על כל תכונותיהם, מהרמה המולקולרית ועד לגרמי השמים. החומרים נבדקים ממגוון אספקטים החל מבחינת הההתנהלות המתמטית שלהם, בחינה כימית של רכיביהם, ועד חקר ההתנהגות הפיזיקאלית של החומרים.

 

מדעים מדויקים, בניגוד לתחומים הומאניים אחרים כמו מדעי החברה, ניתנים להוכחה ולמדידה, מאחר והם עוסקים במודלים מתמטיים ובתופעות פיזיקאליות או כימיות. כך שבכל ניסוי מדעי, מתקבלת למעשה אותה תוצאה.

 

בחירת לימודים

 

לימודי המדעים מתחלקים למספר קטגוריות לפי נושאן הכללי:

 

 • מדעים מדויקים (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה).
 • מדעים מודרנים (מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי החיים).
 • מדעי כדור-הארץ (ביולוגיה, אסטרונומיה, מדעי הטבע).
 • מדע כללי (כל שאר תחומי המדע שאינם כלולים בקטגוריות האחרות אך מאופיינות כמדע).

 

מטרת הלימודים

 

לימודי מדעים שואפים להקנות לסטודנטים את הידע והכלים הנדרשים לעיסוק בתחום המדעים שנבחר, מתוך שלל התחומים הנכללים בלימודי מדעים.

 

קהל יעד

 

הלימודים מתאימים לבעלי חשיבה אנליטית, כישורים כמותיים, עניין ומוטיבציה מחקריים ורצון להשתלב במגמות פיתוח בתעשייה.

 

התמחויות

 

הכנה ללימודי המדעים מתבצעת עוד בבית הספר התיכון עם בחירת הכיוון הכללי של הבגרויות. נטייתם של אחדים מבין התלמידים להצטיין דווקא במקצועות הריאלים עשויה לסמן את העתיד לבוא. ניתן למצוא מגוון לא מבוטל של מקצועות שקשורים ונכללים ברשימת מקצועות המדעים, להלן תמצית עיקרית מרשימת הנושאים הנתונה לבחירתכם:

 

 • ביולוגיה מולקולארית - מתמקדת בעיסוק במבנה ותפקוד של גנים ברמה מולקולארית, לימודים אלו מתמקדים בניסיון לחקור ולהבין את הבסיס המאפשר חיים ומתוכם את מדעי החיים. הלימודים מתמקדים בין היתר, בחקר הדנ"א והרנ"א.

 

 • כימיה, ביולוגיה - שילוב מרתק בין לימודים עיוניים ובין העיסוק במחקר, תחום זה מקפל בתוכו מגוון תחומים רחב עד מאוד שמאפשר לסטודנט חופש תמרון בבחירת התחום שלו.

 

 • מתמטיקה - פתרון משוואות מסובכות זה בדם שלכם? אם כן כדאי שתכירו את התחום, לימודי מתמטיקה בישראל הינם מהמתקדמים בעולם והם מציעים לצד לימודים לתואר ראשון ושני מסלולי מחקר מרתקים ומגוונים.

 

 • פיזיקה יישומית ורפואית - הלימודים במסלול זה מאפשרים רכישת תואר ראשון ושני הכוללים התקדמות למחקר ועד הפרופסורה, הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים את האתגר הריאלי יחד עם תהיה על פלאי העולם בלתי מוסברים. הלימודים דורשים חשיבה אנליטית.

 

 • אסטרונומיה - עוסקת בחקר גרמי השמים ובהשפעות על כדור הארץ. העוסקים בתחום זה חוקרים את היקום כולו ומנתחים תופעות שונות שמתרחשות ברחבי החלל, כגון חורים שחורים, כוכבי שביט, אסטרואידים ועוד.

 

 • מדעי הסביבה - עוסקים בחיים על פני כדור הארץ תוך בחינת יחסי הגומלין של אוכלוסיות שונות. העוסקים בתחום לומדים וחוקרים את האקלים, פיזור האוכלוסיות השונות והמאובנים.

 

 • ננוטכנולוגיה - תחום הננוטכנולוגיה תפס תאוצה בשנים האחרונות ורבים מעוניינים להתמקצע בתחום. ננוטכנולוגיה עוסקת בטכנולוגיות בחלקיקים קטנים, הנמדדים בננומטרים בודדים. העוסקים בתחום מהנדסים הרכבי חומר חדשים, ומפתחים וחוקרים מבנים גנטיים.

 

לכל אחד מהנושאים שצוינו מעלה ישנם כמובן תתי נושאים והתמחויות שניתן להתמחות בהם.

 

איפה לומדים?

 

החל מתואר ראשון או לימודי תעודה בכל אחד ממקצועות המדעים וכלה בפרופסורה, את כולם ניתן ללמוד באוניברסיטאות וחלקם אפילו זמינים במכללות הפרטיות. תחומי הלימודים המגוונים פרוסים בין הפקולטות השונות באוניברסיטאות ולכל אחד מהתחומים הייחוד וההתמחות שלו.

 

תנאי קבלה

 

לפניכם כמה דוגמאות לתנאי קבלה בחוגי מדעים שונים, ובהשוואה בין מכללה לאוניברסיטה:

 

מקצוע   אוניברסיטה  מכללה  
מדעי החיים - תואר ראשון      ציון בגרות נע בין 80 ל - 110; ציון פסיכומטרי נע בין 600 ל - 700 לפחות; 4 או 5 יחידות בגרות במתמטיקה; לעיתים אף ציון 88 לפחות בפרק האנגלית בפסיכומטרי/ 188 במבחן אמי"ר נע בין ציון פסיכומטרי כלשהו לציון 560; 4 יחידות בגרות באנגלית לפחות; לעיתים נדרשת בגרות 5 יחידות במתמטיקה בציון 70 לפחות
מדעי המוח - תואר שני ציון ממוצע בתואר ראשון רלוונטי הנע בין 80 ל - 90, הגשת המלצות וקורות חיים  
ביוטכנולוגיה - תואר ראשון ציון פסיכומטרי הנע בין 620 ל - 660 ומעלה; 4 יחידות בגרות במתמטיקה לפחות ציון פסיכומטרי הנע בין 550 ל - 650 ומעלה; ברוב המקרים 4 יחידות בגרות במתמטיקה; לעיתים ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך ציון שמעל 100 בבגרות
מתמטיקה - תואר ראשון ממוצע בגרות של מעל 85; ציון פסוכמטרי הגבוה מ - 660  
מדעי המחשב - תואר ראשון ציון פסיכומטרי הנע בין 600 ל - 670 לפחות; רמת 4 או 5 יחידות מתמטיקה לבגרות בציון שאינו נמוך מ - 90 או 75 בהתאמה ממוצע בגרות - 70 עד 90 ויותר; ציון פסיכומטרי שבין 550 ל - 610 ומעלה; 4 יחידות בגרות במתמטיקה לפחות

 

 

נציין, כי ישנן מכללות המקיימות הסדר עם אוניברסיטה כזאת או אחרת, ישנם תחומי לימוד בהם הקבלה היא למכללה אך התואר שייך לאוניברסיטה.

 

איך מתקדמים?

 

בוגרי לימודי תואר ראשון מחזיקים במקצוע עם עתיד וההשתלבות בשוק העבודה לרוב מובטח להם. עם זאת, בשל חוסר כוח אדם במקצועות אלו בשוק והדרישה הגוברת למחקר בתחום ישנו אינטרס ברור הן למעביד והן למוסדות הלימוד לשלוח את הבוגרים ללמודי תואר שני. ניצול הביקושים ואת מגוון האפשרויות העומדים בפני בוגרי המדעים המדוייקים,יבטיחו להם עתיד כלכלי וקריירה מאתגרת.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעים?

רוצה לדעת יותר על מדעים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעים

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע

מעל 388 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעים

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,253 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
לימודי גיאולוגיה 626 64
תואר ביו כימיה 583 97
גרונטולוגיה - מדעי הזקנה 615 89

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 388 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

תבואו מליאים בתקווה אושר ותחיו את החוויה המדהימה בקמפוס 😍 תחיו את הזמן .. והכל יבוא , תלמדו טוב טוב .. תלמדו תוך כדי הסמסטר אל תאחרו שום דבר ..
אוניברסיטת חיפה
חדיגה
תואר ראשון במתמטיקה - אוניברסיטת חיפה
מה שאני יכולה לייעץ לסטודנטים לעתיד הוא להיות בשלים מספיק ומוכנים ללימודים אקדמאיים כי זה דורש המון וזה לא פשוט, להיות מוכן לוותר על דברים אחרים ולהקדיש את הזמן בלימודים. בנוסף לבוא בראש פתוח ולהיות חברותיים, סביבה חברתית טובה יכולה לעזור מאוד לשפר את החוויה האוניברסיטאית ואת הציונים גם כן! קבוצות לימוד ועזרה מחברים לספסל חשובים מאוד :)
אוניברסיטת אריאל
שרה
אריאל - ביולוגיה מולקולרית
אני ממליץ בחום ומניסיון אישי ולא נעים לבחון מראש את תכנית הלימודים החל מהסמסטר הראשון והקורסים הראשונים ועד לסוף הלימודים. בעיני, כדאי לוודא שהעומס לא גדול מידי ואם כן אז לבחור את מסלול הלימודים הגמיש הכולל 3 סמסטרים או שמא להפך כך שניתן בסמסטרים 'קלים' יותר ללמוד קורסים נוספים על מנת להקל על העתיד.
מכון טכנולוגי חולון
לידור
מתמטיקה שימושית - HIT
באופן אישי אני נהנית מהלימודים במדעי המוח לתואר ראשון. רוב המרצים שלנו מבינים את הנושא וניתן לפנות אליהם בצורה אישית. הדבר היחיד שקצת מכביד הוא המחוייבות להרבה קורסי יהדות, בפרט בתואר עמוס כמו שלי, למרות שחקל משיעורי היהדות מעניינים, חלקם נורא משעממים וממאיסים עליי את היהדות.
אוניברסיטת בר אילן
ענבל
מדעי המוח - אוניברסיטת בר אילן
אני חושבת שאחד הטיפים החשובים שיש לי לתת הוא ללמוד את התחום בו באמת מתעניינים. חיי סטודנט הם לא קלים ואם בנוסף לקושי הלימודי, הלימודים לא מעניינים זה גורם לסטודנטים רבים לא להגיע לשיעורים/להכשל במבחנים/ ואף לפרוש. אני חושבת שקודם כל חשוב להתחבר לתחום ולאחר מכן כל השאר.
אוניברסיטת אריאל
יוליה
אריאל - ביולוגיה מולקולרית
ללמוד מה שאוהבים אבל לא להימרח עם החיים.
אני חושבת ויודעת גם מאחי שישנם תארים ברמה מאוד גבוהה באניברסיטת בר אילן ולמען האמת המרצים מאוד מכבדים ועוזרים כשצריך אז אין ממה לפחד או לחשוב שתמיד במכללה יש יחס אישי יותר לסטודנט מאשר באוניברסיטה.
אוניברסיטת בר אילן
שחר
מדעי המוח - אוניברסיטת בר אילן
כבר מהלימודי תיכון כדאי להחליף את שיעורי חינוך בלימודים שבאים לעזור לתלמיד לבחור מקצוע שהכי יתאים לו בעתיד, הלימודים האלה צריכים להיות בהשגחת משרד החינוך וצריכים לכסות חלק נרחב מאוד מהלימודים שלומדים באוניברסיטאות ובמכללות.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
אופק
לימודי ביוטכנולוגיה - הדסה
אולי לשקול שוב אם ללמוד באזור תל אביב בגלל יוקר המחייה שמאוד מקשה על הלימודים. מצד שני אוניברסיטה מאוד רצינית והלימודים הספציפיים שלי מאוד מעניינים . ממליצה ללומדי המדעים לשקול בחיוב במידה וההכנסה מאפשרת ללמוד במוסד.
אוניברסיטת תל אביב
בת אל
לימודי כימיה – אוניברסיטת תל אביב
להיות מוכנים כלכלית.
ולהיות מעורבים בעשייה אלו שנים קריטיות וחבל רק ללמוד. התקופה בה לומדים היא הגיל בו נקבעת אישיותנו וזה הזמן להתמקד בלימודים ובדברים אחרים על מנת לשנות אץת העולם.
אוניברסיטת בר אילן
מאיר
מדעי המוח - אוניברסיטת בר אילן
ראשית כל כדאי לערוך רשימה של יתרונות וחסרונות לגבי המסלולים השונים וכן להתייעץ מראש עם אנשים שלומדים או למדו במקצועות השונים, על מנת לקבל פידבק לגבי תוכנית הלימודים, הקושי וכו'.
אוניברסיטת בר אילן
קורל
מדעי המוח - אוניברסיטת בר אילן
הטיפ הכי חשוב הוא לא להגיע למצב של פער בלימודיםץ ברגע שנוצר פער קטן יש לנסות להשלים את החומר אחרת זה נעשה קשה יותר ויותר. אם מכינים את כל השיעורים אין סיבה לא לקבל ציונים טובים.
אוניברסיטת בן-גוריון
עדי
לימודי B.A כללי - אוניברסיטת בן גוריון
אני ממלה ללמוד במכללת תל חי מיוד משום שהוא מכללה מכובדת ומעניקה תואר מכובד.אורה מאוד הלימה ללמודיםוגם מתחיסים לכולם בצורה טובה וגם יש תחבורה צבורית להגיעה לממכלה מכל חלקי הארץ
מכללת תל חי
זהור
תל חי - לימודי מדעי התזונה
להיות חדור מוטיבציה להשקיע וללמוד. לחשוב על העתיד ולהשקיע את מירב המאמצים להצלחה. זה לא קל ויש המון קשיים בדרך וצריך לדעת לא להשבר ולהמשיך הלאה בכל הכח כי מדובר בעתיד שלנו!
אוניברסיטת בן-גוריון
הדר
לימודי B.A כללי - אוניברסיטת בן גוריון
צריך לבחור מקום שיהיה נוח ללמוד בו. הן מבחינה פיזית: מקום דרכי הגעה וכדו' והן מבחינת רמת הלימוד. חשוב להשקיע במוסד טוב ולא לצאת עם תואר בעל שם יפה אך רמת לימודים נמוכה.
אוניברסיטת בר אילן
תומר
מדעים מדויקים
אני ממליצה ללמוד באוניברסיאת אריאל יש בה תנאי קבלה שנוח לחשוב עליה
הלימודים יחסית לשאר האוניבריטאות הם באותו רמה .. המרצים נחמדים ויש להם קשר טוב בינם לבין הסטודנטים.
אוניברסיטת אריאל
דימה
תנאי קבלה באוניברסיטת אריאל
תשקיעו כמה שאפשר תתנו את כל מה שאתם יכולים לתואר כי על זה מתבסס העתיד שלכם , החיים האמיתיים בוניים על מה שאתם לומדים באוניברסיטה והתפקיד שלכם הוא לדעת איך ליישם את זה
אוניברסיטת תל אביב
הדר
לימודי כימיה – אוניברסיטת תל אביב
חשוב לקרוא את הידיעון לפני תחילת שנת הלימודים ולהיות בקשר עם אגודת הסטודנטים על מנת לדעת פרטים קטנים וחשובים שלא בהכרח ניתנים ע"י האוניברסיטה. לא להילחץ.. הכל בסדר :)
אוניברסיטת תל אביב
ניצן
תואר ראשון במדעי המוח - אוניברסיטת תל אביב
ללמוד מה שאוהבים!
לא לתת לכישלונות להצרב אלא לזכור את ההצלחות. להקיף את עצמך בחברים תומכים ועוזרים. להתעניין במעבר. להנות מכל מה שהאוניברסיטה מציעה (ברמת ההעשרה).
אוניברסיטת תל אביב
חן
תואר במדע והנדסה של חומרים - אוניברסיטת תל אביב
אל תיקחו את קורסי החובה ביהדות כשיקול האם ללכת לבר אילן או לא. יש מגוון רחב של קורסים מהנים. אם חשובה לכם האווירה והאנשים בתואר מלבד הרמת לימודים לכו לבר אילן :)
אוניברסיטת בר אילן
הדר
בר אילן - תואר שני ביולוגיה חישובית
לבדוק טוב מי המרצים, כי יש כאלה שלא יודעים ללמג ואפילו לא מספיקים להעביר את כל החומר, ולנסות למצוא חומר טוב או משנים אחרות או ממוסדות אחרים, כדי שיהיה כבאק אפ.
המכללה האקדמית אחוה
סוניה
מכללת אחוה - תואר ראשון

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp