לימודי ראיית חשבון - לימודי חשבונאות

תואר בראיית חשבון מעניין אותך? אספנו עבורך מידע לגבי תנאי הקבלה לתואר בחשבונאות, מסלולים של לימודי ערב בחשבונאות, תארים משולבים כגון: חשבונאות ומשפטים, חשבונאות ומינהל עסקים, כלכלה וחשבונאות, וכן הלאה.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על תואר בחשבונאות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חשבונאות לתואר ראשון

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

ללמוד ראיית חשבון

 

הדרישה לרואי חשבון היא גדולה כך שמשרדי רואי חשבון רבים מחפשים סטודנטים לביצוע התמחות עוד בשנותם הראשונות. סטודנטים אלו מחוזרים על ידם עוד בתקופת הלימודים ולעיתים אף מצטרפים לעבודה במשרד בעת החופשות.

 

חשבונאות שייכת למדעי החברה ומשלבת בין תחומי הכלכלה ומנהל העסקים. החשבונאות אחראית על הרישום והניתוח של האירועים הפיננסיים במערכת כלכלית כלשהי ועל הצגתם בפני בעלי עניין ובהם מנהלי חברות, בעלי מניות או שלטונות המס. מלבד זאת, החשבונאות מהווה שיטה אוניברסלית קבילה לצורך חישוב והצגה של תוצאות עסקיות לצרכי מס ולצרכי מסחר בניירות ערך.

 

תחום החשבונאות עוסק בניהול חשבונות המבוססים על מודלים ניתוחיים וגישות תיאורטיות מורכבות. החשבונאות נחלקת לשני סוגים: חשבונאות ניהולית וחשבונאות פיננסית. העוסקים בחשבונאות ניהולית אחראים על מסירת מידע כספי במטרה סייע בתהליכי קבלת ההחלטות בארגון, ואלו העוסקים בחשבונאות פיננסית מבצעים ביקורת ועורכים דוחות פיננסיים של חברות פרטיות וציבוריות

 

עבודתו בפועל של רואה החשבון - מה עושה רואה חשבון


כדי להתקבל לעבודה כרואה חשבון, יש צורך לעשות התמחות (סטאז’) של שנתיים בתחום. ההתמחות מתבצעת במשרד של רואי חשבון במגזר הפרטי או במשרדי ממשלה שונים במגזר הציבורי. כמו כן, יש לעבור בחינות הסמכה של איגוד רואי החשבון. מדובר אפוא במסלול הכשרה שאפתני ולא קל.


עבודתו של רואה החשבון היא עבודת בקרה והכנה של דו”חות פיננסים, המתבצעת על גבי המחשב תוך שימוש בתוכנת אקסל. הדו”חות הפיננסים משמשים הן לצורך קבלת החלטות הקשורות בכספים של מנהל החברה והן לצורך הצגתם בפני שלטונות המס. העבודה דורשת הכרות עם חוקי מס הכנסה, תשומת לב רבה לפרטים ומידה רבה של אחריות.


רואה החשבון יכול לעבוד במשרד פרטי של רואי חשבון, במשרד ממשלתי כגון במשרד האוצר או בחברה פרטית. במשרד פרטי העבודה כוללת מגע עם לקוחות ומתן יעוץ להם. בחברה פרטית רואה החשבון משמש כחשב כספים או כסמנכ”ל כספים, שהוא תפקיד בכיר יותר. חשב כספים הוא סמכות מקצועית בנושא הכספים בארגון וכפוף לסמנכ”ל הכספים.


סמנכ”ל הכספים הוא תפקיד ניהולי בכיר וכפוף למנכ”ל החברה. זהו הוא תפקיד יוקרתי, הכרוך בניהול צוות עובדים המשמשים בין היתר כמנהלי חשבונות. הוא נותן ייעוץ למנכ”ל, בכל הנוגע להחלטות פיננסיות הנוגעות לעתיד הארגון. בחברות קטנות לעיתים סמנכ”ל הכספים משמש גם כמנכ”ל החברה.


תכונות רואה חשבון - מי יכול להיות רואה חשבון


מי שמשמש כרואה חשבון צריך להיות בעל יכולות מתמטיות ולוגיות גבוהות. עליו להיות מסוגל לנתח נתונים כספיים בצורה מעמיקה ויסודית. כמו כן הוא נדרש להיות מסוגל לעבוד מול מחשב שעות רבות ולטפל גם בדו”חות שגרתיים. רואה החשבון צריך להיות אדם סולידי, שקול, זהיר ומחושב.


מעבר לעבודה עם נתונים מספריים, ישנו גם מרכיב ייעוצי ושירותי בעבודת רואה החשבון. הוא עובד מול לקוחות אשר סומכים עליו ומפקידים בידיו נושאים כספיים רגישים ודיסקרטיים. לכן על רואה החשבון להיות אדם אמין ושומר סוד. עליו להיות בעל יחסי אנוש טובים, כך שיוכל לפתח קשרי עבודה נאותים עם לקוחותיו.


מי שניחן בשאפתנות וברצון להתקדם ניהולית ומקצועית, ימצא את האפיקים לכך בתפקיד של בעל משרד לראיית חשבון או סמנכ”ל כספים. בתפקידים אלו צריך לנהל אנשים, כך למשל בעל משרד רואי חשבון מעסיק תחתיו עוד רואי חשבון וסטאז’רים, אותם עליו לנהל. תפקיד ניהולי דורש סמכותיות ואסרטיביות, כמו גם יכולת הדרכה ויכולת ביטוי טובה.


כדי לעבור את מסלול ההכשרה לתפקיד של רואה חשבון, צריך להיות בעל נחישות ויכולת התמדה, כמו גם מכוונות ברורה לתחום. יש כאלו הפונים ללימודי ראיית חשבון בשל ההילה והיוקרה הנקשרים אליו, אך אינם מכוונים מספיק לעבודה מול דו”חות עם נתונים מספריים מורכבים. כאלו עלולים להתקשות במסלול ואף לפרוש מן הלימודים.


תנאי ההעסקה - כמה מרוויח רואה חשבון


ראית חשבון היא מקצוע רווחי ומבוקש. יש דרישה גבוהה לרואי חשבון כך שהתחום מציע בטחון תעסוקתי, יחסית למקצועות אחרים בהם השוק רווי.

 

מסלולי לימוד

 

לימודי חשבונאות לתואר ראשון מכשירים את הסטודנטים לעסוק בראיית חשבון. תוכניות הלימוד בתחום אורכות כארבע שנים ואפשריות במסלול חד חוגי ובמסלול דו חוגי. במסלולים המשולבים הסטודנטים יזכו לשני תארים, האחד בחשבונאות והשני בתחום אחר כמו כלכלה, משפטים, מנהל עסקים, מחשבים ועוד. בתום הלימודים הבוגרים נדרשים לגשת למבחני מועצת רואי החשבון בישראל ולהשלים תקופת התמחות בת שנתיים. רק לאחר עמידה בתנאים אלה הם יוסמכו כרואי חשבון ויוכלו לעסוק בתחום.

 

 

נושאי לימוד

 

כאמור, תכניות לתואר ראשון בחשבונאות כוללות מגוון מרתק של קורסים העוסקים גם בתחומים שונים. להלן רשימה חלקית:

 

 • ייעוץ במערכות מחשוב
 • דיני מיסים
 • סטטיסטיקה
 • משפט מסחרי
 • תמחור
 • ניירות ערך
 • התנהלות ארגונית
 • ניהול ושיווק
 • יסודות החשבונאות
 • שוק ההון
 • הכנסות והוצאות
 • ניהול דו"חות פיננסיים
 • דיני תאגידים
 • ועוד...

 

מוסדות ללימודי חשבונאות

 

  • אוניברסיטת תל אביב
  • מכללת רמת גן
  • המסלול האקדמי המכללה למינהל
  • המכללה האקדמית נתניה
  • המכללה האקדמית רופין
  • המרכז ללימודים אקדמיים
  • הקריה האקדמית אונו
  • האוניברסיטה העברית ירושלים
  • המרכז הבינתחומי הרצליה

 

השוואה בין תכניות לימוד

  

מוסד לימודים     

סוגי מסלולים/שילובים     

משך התואר      

הכנה ל - 13 בחינות

מועצת רואי החשבון?  

שנת השלמה

לבחינות הסופיות?

שכר לימוד אוניברסיטאי?     מלגות     
האוניברסיטה הפתוחה
 
מסלול BA בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה שלוש או ארבע שנים כן כן לא צוין מלגות סיוע והצטיינות
מסלול חשבונאות לבעלי תואר אקדמי מתקרב לשלוש שנים כן כן לא צוין אין
המרכז הבינתחומי הרצליה
 
מסלול BA במנהל עסקים בשילוב חשבונאות שלוש שנים פטור משבע בחינות כן לא

מלגות הצטיינות;

מלגת קרן אור;

מלגות לתושבי פריפריה

לימודי כלכלה בהתמחות חשבונאות שלוש שנים   כן לא
מרכז אקדמי רופין מסלול BA בכלכלה וחשבונאות שלוש שנים פטור מרוב הבחינות כן כן

מלגות תמיכה;

מלגות נבחרת הספורט;

מעונות;

מלגות פרח

הקריה האקדמית אונו

מסלול מנהל עסקים בהתמחות

חשבונאות;

אפשרות לשלב התמחות משנית בניתוח מערכות מידע;

שלוש שנים וחצי פטור מרוב הבחינות כן לא

מלגות הצטיינות;

מלגות סיוע

מכללת רמת גן לימודי חשבונאות וחטיבה בכלכלה, לימודי ניהול לתואר עם חטיבה בחשבונאות שלוש שנים, גמיש כן לא כן שלל מלגות
המסלול האקדמי המכללה למינהל

מסלול לימודי חשבונאות;

מסלול לימודי ערב בחשבונאות

שלוש שנים כן כן לא הסדרי מימון
המכללה האקדמית הדסה מסולל לימודי חשבונאות וכלכלה שלוש שנים כן לא כן מגוון מלגות
אוניברסיטת תל אביב

מסלול דו חוגי;

אפשרות לשילוב עם משפטים

שלוש שנים פטור מרוב הבחינות כן כן

מלגות פרח;

מלגות הצטיינות;

מלגות סיוע

אוניברסיטת בר אילן לימודי חשבונאות לבעלי תואר שנתיים וחצי כן לא צוין לא צוין אין
המכללה האקדמית ספיר מסלול BA בכלכלה וחשבונאות שלוש שנים כן כן כן

מלגות הצטיינות;

מלגות סיוע;

הלוואות

שערי מדע ומשפט הוד השרון תואר ראשון בחשבונאות שלוש שנים וחצי לא צוין כן לא

מלגות בגובה כ - 7,500 שקלים.

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן לימודי חשבונאות לתואר ראשון לא צוין לא צוין כן לא צוין מלגות והנחות לבעלי ציון גבוה בפסיכומטרי
המרכז האקדמי כרמל תואר במנהל עסקים בהתמחות חשבונאות שלוש שנים, כולל סמסטר קיץ לא צוין כן לא צוין אין פרטים

 

 

עבודה לאחר הלימודים

 

בוגרי התחום יוכלו לתפקד כחשבים, יועצי השקעות, מנהלי כספים, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצים כלכליים, יועצי מס ועוד. הם יוכלו
להשתלב במוסדות ממשלתיים, תאגידים בינלאומיים, משרדי עריכת דין, חברות ביטוח, שוק ההון, חברות פרטיות, עסקים קטנים ובינוניים, ייעוץ אינטרנטי ועוד.

 

רואה חשבון מיומן מעניק לארגון בו הוא עובד תרומה נכבדת, הן מבחינת ניהול ההוצאות והן מבחינת ייעול המערכת הכלכלית של הארגוןועל כן הוא זוכה להכרה מצד הנהלת החברה. פעמים רבות משכורתיהם הן מהגבוהות בארגון והם משתלבים בתפקידי מפתח וברי השפעה. בנוסף, לימודי ראיית חשבון בשילוב עם תחום נוסף כגון משפטים או מנהל עסקים, יכולים לפתוח דלתות רבות במגוון רחב של ארגונים.

 

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בחשבונאות?

רוצה לדעת יותר על תואר בחשבונאות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר בחשבונאות

טיפים ממומחים בנושא חשבונאות

פרופסור ירון זליכה, ששימש כחשב הכללי וידוע גם במאבקים בתחום השחיתות הציבורית, חושב שלימודי ראיית חשבון הם כלי יעיל במיוחד להשתלבות בקריירה בעולם העסקי. בעיניו, הלימודים מקנים כלים פרקטיים שפותחים דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה - "היתרון בראיית חשבון הוא שאתה מקבל לידיים כלי שיכול לעשות הכל."
לדבריו שינויים מהירים במשק הפכו את הידע בראיית חשבון למצרך הכרחי למי שרוצים להצליח בשוק שבו קיים מחסור ברואי חשבון. "ככל שהמשק מתפתח יותר המשקל של המקצועות הפיננסיים עולה מבחינת שכר ממוצע והיקף המשרות... היום חסרים אלפים של רואי חשבון והמחסור הולך וגדל."
פרופסור ירון זליכה
החשב הכלכלי במשרד האוצר בדימוס
הלימודים נשענים על הבנה בתחומים פיננסים רבים, כגון דיני מיסים, חוזים, כלכלת מאקרו, כלכלת מיקרו, סטטיסטיקה, ניהול סיכונים, ניירות ערך, שוק ההון ועוד.
מסטודנט הלומד ראיית חשבון נדרשת הבנה אנליטית וכמותית טובה.
מבחינת תחומי העניין, רצויה נטייה עסקית, ארגונית וחברתית כלומר, עניין לעסוק במתן סיוע לאנשים, עניין בתחומי כלכלה (סיוע ללקוחות בכל הנוגע לנושאים כספיים) וכמו כן הבנה בעולם העסקי הגלובלי (בנקאות, שוק ההון, חוקים והגבלים).
מבחינת תכונות האישיות, נדרשת ראיה ארגונית, סדר וארגון, עבודה שגרתית, יכולת עבודה עם אנשים, אחריות, קפדנות, ראייה של פרטים, יסודיות, ועוד.
בהמשך, ניתן להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בהם נדרשות תכונות ניהוליות כגון עצמאות בתפקוד, יכולת קבלת החלטות, דומיננטיות, יכולת השפעה, שיקול דעת, אחריות ברמה גבוהה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א

מעל 282 סטודנטים
המליצו והצביעו על חשבונאות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,252 חוות דעת

 • 4.5

  המרכז הבינתחומי הרצליה261 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,218 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בחשבונאות 567 95
תואר בבנקאות ושוק ההון 480 79
תואר בכלכלה 562 92

חוות דעת של סטודנטים: חשבונאות

התקבלו 282 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

השיקול של שילוב עבודה עם לימודים זה יכול להתקזז זה בזה. או שהסטודנט משקיע בלימודים ואח"כ אולי מתקבל לעבודה טובה וזה אומר שאין לו מצב לעבוד בכלל בתקופת הלימודים, או שהוא משקיע בלימודים אבל הרבה פחות והעיקר לממן את עצמו,לעבוד ולצבור ניסיון בשוק העבודה- ואולי דרך זה להתקבל לעבודה טובה. המלצתי החמה לכל סטודנט- לא לוותר לנסות להשיג ממון ולא לצאת לעבוד תוך כדי לימודים. הנחמה שלי כלפי אלו שכן יוצאים לעבודה תוך כדי לימודים היא- שבפרקטיקה הם ידעו הכי טוב להתמודד.
המרכז האקדמי לב
שובה
תואר בחשבונאות
לא להקשיב לכל מי שאומר שאי אפשר לעשות זה וזה או קשה להשיג כך וכך. הכל עניין שלהאמין שבסופו של דבר הכל יסתדר כי אני ידוע מה אני שווה. הרבה סטודנטים נוהגים להלחיץ ולפעמים עדיף לא להקשיב למה שאומרים ולהישאר אופטימי ומנותק מכל הדיבורים שמכניסים לשליליות. אני הצלחתי להגיע לאן שאני היום בזכות זה שהאמנתי בעצמי ולא ויתרתי. לימודי חשבונאות הם לימודים קשים, לא צריך לחיות באשליה. צריך להיות גם בן אדם חזק נפשית וגם טוב עם מספרים. ולא לפחד לקבל עזרה כשבאמת צריכים.
המרכז האקדמי רופין
אביגל
כלכלה וחשבונאות - רופין
1. לברר מהם דרישות כל קורס ולהתכונן מתחילת הקורס כדי לעמוד בדרישות כגון: לוודא שאכן הנושא נלמד בכיתה ואם לא לשאול את המרצה האם יש חומר עיוני עליו כיוון שיופיע במבחן.
2. לסכם את החומר כך שלפני תקופת המבחנים ניתן יהיה רק לחזור ולהעמיק בחומר ולא לסדר ולארגן.
3. לנצל את העזרה של המתרגלים והסטודנטים משנים קודמות.
4. להקפיד לתרגל כל הזמן במשך הסמסטר ולא רק לפני תקופת המבחנים.
אוניברסיטת חיפה
גל
תואר בחשבונאות וכלכלה
אני ממליצה בחום לסטודנטים להגיע וללמוד במסלול האקדמי המכללה למנהל. המרצים מצויינים, יש מתרגלים מקצועיים שנותנים מענה לכל סטודנט בנפרד. חווית הלמידה היא שונה לחלוטין מזו הקיימת באוניברסיטאות שונות. כיף לבוא למכללה ולהכיר חברים חדשים . לאורך כל תקופת המבחנים הצוות המקצועי מלווה את הסטודנטים דבר המאפשר למידה יעילה ופרקטית. סטודנטים לעתיד- תבואו ותיהנו גם אתם מהמכללה למנהל.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
שני
תואר בחשבונאות
אני ממליצה לכל סטודנט חדש שמתלבט איפה ללמוד להצטרף לאוניברסיטה הפתוחה ולא לחשוב פעמיים כי באמת נותנים שירות מעולה והקלות במצבים קשים, בנוסף לזה אפשר ללמוד ןלעבוד כי יש לך האפשרות לבחור איך תרצה ללמוד באוניברסיטה או בבית, וגם אפשר לבחור ללמוד במוסד אחר ששייך לאוניברסיטה כמו מכללה למינהל בחיפה ששם גם נותנים שיעורי תרגולים שמקללים עליך המון להכנה למבחן.
האוניברסיטה הפתוחה
נאדיה
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
עצה לסטודנטים שהולכים ללמוד את התואר של ראיית חשבון הוא שמבחינה כספית להשתדל לחסוך כסף לפני התואר ועד שאתם מתחילים ללמוד ולעבוד כמה שיותר בשנתיים הראשונות כי שנה שלישית ורביעית זה כמעט ובלתי אפשרי. בנוסף תכינו את עצמכם לשנתיים ראשונות סבירות מבחינת הקושי ושנתיים קשות ברמה אחרת לגמרי, ולדעת לשבת על התחת הרבה שעות ביום (בין 8 ל10 "בכייף")...ובהצלחה (:
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
עדן
לימודי חשבונאות - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
סטודיינטים בעתיד צריך לדעת מה רוצים ומה הם אוהבים ללמוד ויבחרו הקמפוס המתאים והיפה ללמוד בו .
וגם צריך לקחת בחשבון הכסף ואייך לשלם שכר לימוד שזה דבר מאוד חשוב שזאת הבעיה לכל הסטודינטים שאין כסף מספיק ואין זמן לעבודה .
הסטודינט צריך מלגות כדי שיהיה עומד חזק בלימודים שלו וגם אם היה כמוני שהוא ליקח דירה ומשלם עליה בחודש מינימום 700 שיקל חדש !
האוניברסיטה הפתוחה
תמר
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
במידה ואתם לומדים בפתוחה :
1. תסיימו את הפטור באנגלית כמה שיותר מהר כי אי אפשר לקחת קורסים מתקדמים בלעדי הפטור.
2. אל תזללו בקורס ישומי מחשב - הקורס מורכב וחייבים לעבור אותו .
3. יש לעבור את מבחן הביבליוגרפיה. (בלעדיו לא ניתן להתקדם בקורס)
4. אם אתם תלמידי חשבונאות ...קחו את הקורסים ברצף..מומלץ..כי הכל קשור אחד בשני.
בהצלחה :)
האוניברסיטה הפתוחה
מריה
האוניברסיטה הפתוחה בחיפה
אם אתה בוחר ללמוד חשבונאות, זו האוניברסיטה הכי טובה לזה. לגבי המקצוע, הייתי שוקלת חלופות כמו הנדסה מכיוון שהשוק כרגע לא במצב אידיאלי ויש הרבה מאוד רואי חשבון. הלימודים די קשים ומבחני המועצה בסוף עוד יותר קשים. ראיית חשבון כוללת התמחות של שנתיים ויש לקחת בחשבון שהשכר ההתחלתי אינו גבוה כלל.
אוניברסיטת תל אביב
ורוניקה
לימודי חשבונאות – אוניברסיטת תל אביב
לעבוד ולחסוך כמה שיותר לפני תחילת הלימודים כדי שבמהלך הלימודים יוכלו לעבוד כמה שפחות כי זה לא קל לשלב הרבה משמרות יחד עם לימודים... ולבוא עם ראש פתוח ובכיף כי בסה״כ גם לומדים משהו שאוהבים וזה תמיד טוב להעשיר את הידע-בטח כשזה יקנה לנו מקצוע בעתיד.. ולא לשכוח שזה גם סוג של חוויה :)
המרכז האקדמי כרמל
מזל
תואר בחשבונאות
קודם כל לפני שאתם פונים למקצוע כלשהו תבררו באמת אם זה בשבילכם. על תלכו על מקצוע רק בגלל היוקרה שלו. רצוי להתייעץ עם אנשים שכבר למדו ו/או עובדים במקצוע. כמו כן רצוי לחסוך כמה שיותר לפני הלימודים שכן במהלך השנה הראשונה לפחות רצוי להתמסר לגמרי ללימודים ללא הסחות דעת. בהצלחה!
אוניברסיטת חיפה
רומן
כלכלה וחשבונאות - אוניברסיטת חיפה
כשהתחלתי באוניברסיטה לא ידעתי מה לעשות איך בונים מערכת שעות לא ידעתי לאן לפנות היה קשה בהתחלה .
הייתי מקווה אם היה סדרנים לפחות בימים הראשונים של האוניברסיטה וגם היה חוסר של עצות מדורות קודמים איך להתנהל עם החומר איך לומדים למבחנים איפה נמצא מאגר הידע של האוניברסיטה
אוניברסיטת חיפה
דאוד
כלכלה וחשבונאות - אוניברסיטת חיפה
העצה שלי עבור סטודנטים לעתיד: להשקיע כמה שרק תוכלו, לא לבזבז זמן, לבחור את המקצוע המתאים לכם, מקצוע שתתחברו אליו ותרגישו שהוא מתאים לאופי שלכם. אני אישית ממליצה לסטודנטים כן לעבוד בזמן הלימודים, אפילו מעט שעות בשבוע, וזאת כדי להיות פחות תלותיים בהורים ויותר עצמאיים.
המרכז האקדמי לב
חן
תואר בחשבונאות
לבוא ללימודים עם ראש פתוח וחברותי, האוניברסיטה ממוקמת בת"א ולכן רוב הסטודנטים באים עם "חברים מהבית" בניגוד לאוניברסיטאות במקומות פחות מרכזיים כגון בן גוריון, תל-חי, ששם חיי החברה מאוד מרוכזים ומאוד מגובשים. וחבל שזה לא כך בת"א, אך עם גישה נכונה ניתן להתגבר על זה. :)
אוניברסיטת תל אביב
רועי
לימודי חשבונאות – אוניברסיטת תל אביב
בתארים הריאליים - מנהל עסקים, חשבונאות, כלכלה - אין צורך לרכוש מחשב נייד חבל על הכסף. תנסו להביא אוכל ושתייה מהבית כי המחירים לא זולים כמו שהייתם מצפים. תיכנסו לכל השיעורים וכל התרגולים, תגישו את כל המטלות גם אם הם לא חובה ותנסו ליהנות מחיי החברה כמה שיותר.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
יונתן
תואר בחשבונאות
1. זה בסדר להחליף נושא אחרי שנה ,עדיף לשרוף שנה מאשר את כל החיים, המון עושים את זה.
2. לא להשליך על סוג התלמיד שהיית בתיכון לסוג הסטודנט שתהיה. יכול להיות שהיית תלמיד שקדן ובאוניברסיטה תהיה סטודנט דחיין.
3. אל תמהרו הביתה, שווה להישאר סופ"שים בעיר החדשה.
האוניברסיטה העברית בירושלים
דור
לימודי חשבונאות - האוניברסיטה העברית
המקום מאד יפה הוא ענק ויש מדשאות שזה ממש עושה כיף וטוב לעיניים.
מוסד הלימודיםהוא אוניברסיטה אז זה כבר עדיף על כל מכללה שהיא והשכר לימוד יותר נמוך אז קל וחומר.
לבוא חד מתמיד כי בזמן השיעורים אין מקום לשאלות יש נושאים שצריך לסיים ושאלות יבואו רק לאחר מכן.
אוניברסיטת בר אילן
אוראל
ראיית חשבון לתעודה - בר אילן
ממליץ לסטודנטים לחסוך כסף רב לפני הלימודים ובמידה בחרו במקצוע קשה שיוותרו על עבודה בשנתיים הראשונות למרות שזה מאוד קשה אבל זה מאפשר ללמוד בראש שקט ולהשקיע כמו שסטודנט צריך אך אפשר מידי פעם לתרום לקהילה בכל מיני דברים מכיוון שזה מנקה את הראש ועוזר לקהילה
המרכז האקדמי רופין
ליאור
כלכלה וחשבונאות - רופין
אני ממליצה מאוד לשקול היטב את תחום הלימוד שבוחרים, להתייעץ, אם יש צורך גם לגשת לאבחון כדי לקבל החלטה נכונה. אחר כך לברר מהם כל מוסדות הלימוד שבהם ניתן ללמוד את המקצוע. לברר לגבי התנאים והאם כדאי ללמוד שם כך שהבחירה מה ללמוד ואיפה ללמוד תהיה נכונה.
האוניברסיטה הפתוחה
אורטל
האוניברסיטה הפתוחה בתל אביב
לחסוך כסף לפני הלימודים, הרבה מאד במיוחד אם אתם בוחרים ללמוד תואר שדורש הרבה כמו כלכלה וחשבונאות, רפואה, רוקחות וכו. כמו כן אני ממליצה לכן להתייעץ עם סטודנטים משנה מעליכם ולקבל מהם טיפים נוספים ספציפית לאותו מוסד לימודים בו אתם מעוניינים ללמוד
האוניברסיטה העברית בירושלים
קארין
לימודי חשבונאות - האוניברסיטה העברית

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp