רוצה פרטים על לימודי רוסית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי רוסית כשפה שניה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי רוסית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה הרוסית

 

כמעט שפה רשמית

 

השפה הרוסית נמנית על השפות הסלאביות, ממשפחת השפות ההודו-אירופאיות והיא נכתבת באותיות האלפבית הקירילי. הרוסית היא השפה הרשמית ברוסיה ובשש מדינות נוספות, והיא שגורה בפיהם של כ-300 מיליון אנשים ברחבי העולם. הרוסית התפתחה מהשפה הסלאבית הקדומה, והחל מהמאה ה-15 מבוססת השפה הרשמית על הניב המוסקבאי. במאה ה-18 החלו להיכנס לשפה הרוסית מילים רבות השאולות משפות אחרות כמו גרמנית, צרפתית, ופולנית.

 

בעבר הייתה רוסיה אחת המעצמות החזקות בעולם וגם כיום היא מדינה בעלת כוח רב – במדינות רבות השפה הרוסית מדוברת לצד השפה הרשמית. גם בישראל – עקב כמות גדולה של עולים ממדינות דוברות רוסית – חלק מההודעות הרשמיות מפורסמות גם ברוסית, כאחת השפות המדוברת במדינה, וכמעט ניתן לומר כי – באופן לא רשמי – היא אחת מהשפות הרשמיות כאן בישראל.

 

קורסים ללימוד רוסית

 

השפה הרוסית נחשבת למאתגרת ולמורכבת ללימוד ולכן מומלץ ללמוד אותה באופן מסודר במסגרת בתי הספר לשפות או באופן פרטי אצל אחד מהמורים הפרטיים המציעים את שירותם. במהלך לימודי רוסית מובילים המורים את המשתתפים בצורה מובנית והדרגתית להקניית ידע ושליטה בשפה ובעקרונותיה.

 

קורס ללימודי רוסית כולל מגוון נושאים בשפה כגון: עקרונות השפה הרוסית, כללי תחביר, איות פונטי, קישורי מילים, ניבים וביטויים ועוד. השיעורים משלבים הוראה פרונטלית לצד השתתפות פעילה של התלמידים. המשתתפים בקורס משפרים את מיומנויות השיחה שלהם תוך תרגול השפה המדוברת בפורום כיתתי וזוגי, הם מפתחים את יכולת הקריאה על ידי קריאה של מאמרים וטקסטים, ומתרגלים את טכניקת הכתיבה שלהם באמצעות כתיבת חיבורים שונים.

 

מרבית הקורסים נמשכים כשלושה חודשים ומחולקים לרמות שונות: רוסית למתחילים, בינוניים ומתקדמים. מרבית מוסדות הלימוד דורשים מהתלמידים לעבור בחינת התאמה שתקבע את רמת התלמיד ושיבוצו בקורס המתאים. בסיום הלימודים ובעמידה בחובות הקורס, מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי.

 

מסלולי הלימוד

 

  • רמת מתחילים – קורס רוסית ברמת מתחילים מקנה לתלמידים מיומנויות תקשורת בסיסיות. השיעורים הם פרונטליים ומשולבים בפעילות קבוצתית וזוגית. בקורס ילמדו התלמידים אוצר מילים וביטויים, ומבנים דקדוקיים בסיסיים. מטרה נוספת היא פיתוח יכולות התקשורת המילולית הבסיסית של התלמידים וקריאה ברמה התחלתית.

 

  • רמת ביניים – קורס רוסית ברמת ביניים מיועד לתלמידים בעלי רקע קודם בידיעת השפה, המבקשים להעמיק ולחדד את שליטתם בה. מטרתו היא שיפור המיומנויות השונות – דיבור, אוצר מילים רחב יותר, והעמקה במבנים דקדוקיים.

 

  • רמת מתקדמים – לימודי רוסית ברמת מתקדמים מכשירים את התלמידים לשליטה גבוהה בשפה. בקורס זה ילטשו התלמידים המנוסים את שטף הדיבור שלהם וכן ישפרו ויעמיקו בנושאים של תקשורת כתובה ושל קריאה. השיחות בקורס המתקדם הן בנושאים מורכבים הדורשים הבנה ושליטה מיטבית בשפה.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

  • דיאלוג – בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה – במוסד לימודי זה מחולקים לימודי השפה הרוסית לרמות השונות: מתחילים, ביניים ומתקדמים. ניתן לקחת חלק גם בקורס מקוון, שנלמד אונליין באמצעות ZOOM.

 

  • ברליץ – בברליץ ניתן ללמוד כל שפה המדוברת בעולם. זהו בית ספר בין-לאומי ששיטת הלימוד בו נשענת על לימוד בכיתות קטנות ועל שימוש רב בדיבור בשפה הנלמדת.

 

  • שפות בקלות, מבית נשיא טכנולוגיות – זהו בית ספר הנמצא ברמת-גן ומקיים קורסים מגוונים ללימודי שפות רבות.

 

לסיכום

 

השפה הרוסית היא שפה עשירה הנפוצה במקומות רבים ברחבי אירופה ואסיה וכן בפי מהגרים רבים במדינות נוספות. לימודי השפה הרוסית יפתחו שער ביניכם לבין דוברי השפה הרבים – בין אם לצורך עסקים, לימודים, קשרים חברתיים, ספרות רוסית משובחת או תיירות. בנוסף, בעשורים האחרונים הפכה רוסיה לפתוחה לעסקים עם העולם המערבי וכן – השפה הרוסית נשמעת לא מעט ברחובות מדינת ישראל וידיעתה תפתח בפניכם אפשרויות עסקיות, חברתיות ואחרות שטרם חשבתם עליהם – גם כאן בארץ.

 

קישורים נוספים

 

מאמר על מילים שחדרו לעברית מן הרוסית באתר השפה העברית.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי רוסית?

רוצה לדעת יותר על לימודי רוסית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי רוסית
חוות דעת של סטודנטים: שפות
התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp