רוצה פרטים על רומניה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים ברומניה

מחפש/ת מידע על לימודים? רומניה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודים ברומניה, מתאים לך?

 

ברומניה מערכת השכלה גבוהה ברמה טובה מאד וממשלת רומניה משקיעה סכומים גדולים בפיתוח האקדמיה. בשל היות רומניה מדינה זולה יחסית בכל קנה מידה, וקרבתה הגיאוגרפית לישראל ולשאר מדינות אירופה נתחבבה רומניה על הסטודנט הישראלי בעיקר במקצועות הרפואה לסוגיה. חיי החברה והתרבות ברומניה, וקבלת הפנים החמה של תושביה מהוות סיבות נוספות לכך שמדינה זו נבחרה כיעד מועדף ללימודים.

 

 

האוניברסיטאות ברומניה פועלות אמנם כגוף עצמאי, אולם משרד החינוך הרומני הוא למעשה הגוף שמטפל בהליך הרישום למוסדות ההשכלה הגבוהה. רומניה הצטרפה זה מכבר לאמנה להכרה הדדית בין התארים המוענקים מטעם האוניברסיטאות הרומניות לבין התארים האקדמיים המוענקים על ידי מדינות אירופה השונות. אמנה זו בין שאר מבטיחה כי רמת התארים האקדמיים הנרכשים במוסדות הלימוד ברומניה ישתוו לרמה האירופאית הנדרשת. תארים אקדמיים אלו זוכים להכרה בעולם כולו ולא בכדי רומניה מהווה מוקד משיכה לסטודנטים רבים המבקשים לרכוש בה השכלה גבוהה.

 

אוניברסיטאות ברומניה

 

ברומניה פועלות כ- 49 אוניברסיטאות ציבוריות, וכ-20 אוניברסיטאות פרטיות, כאשר את האוניברסיטאות ברומניה ניתן לחלק לתחומים ובהם: אוניברסיטאות המתמחות ברפואה ורוקחות, אוניברסיטאות ללימודי הנדסה ואוניברסיטאות לאגרונומיה ווטרינריה. שפת הלימוד ברומניה היא בדרך כלל רומנית אולם קיימים גם מסלולים בהם שפת הלימוד היא אנגלית.

 

הלימודים ברומניה אמנם אפשריים במגוון רחב של תחומים אך המקצועות המבוקשים ביותר באקדמיה שייכים ללימודי הרפואה, המשפטים והתארים המתקדמים. הסיבה לכך נובעת בין השאר מהעובדה שדרישות הסף לאותן פקולטות יוקרתיות, הן נמוכות באופן ניכר מאלו של מוסדות לימוד במדינות אחרות.

 

תנאי קבלה

 

בכדי להתקבל ללימודים ברומניה המועמדים נדרשים בדרך כלל להציג גליון ציונים מתורגם של תעודת הבגרות ולהרשם במחלקה לסטודנטים זרים. ככלל, המערכת האקדמית ברומניה פותחת את שעריה לכל הסטודנטים ומאפשרת לכל המעוניין לרכוש השכלה גבוהה במוסדותיה. התפיסה הלימודית הזו מניחה שכל אחד ראוי להזדמנות לרכוש השכלה , אך עם זאת על הסטודנט מוטלת האחריות להוכיח יכולות לימודיות ולצלוח את דרישות הלימודים.

 

משך הלימודים

 

כאמור מרבית הסטודנטים הזרים הלומדים ברומניה רוכשים השכלה במקצועות הרפואה השונים ובמשפטים . משך הלימודים למסלולי הרפואה , הויטרינריה ורפואת השיניים נמשכים בין חמש לשש שנים, בעוד שלימודי המשפטים מתפרסים בממוצע על פני 3 וחצי שנים. לימודי מדעים, מדעי המדינה, כלכלה, ואמנות לעומת זאת נמשכים 4 שנים ולימודי הנדסה, רוקחות וחקלאות אורכים כ-5 שנים. 

 

עלויות ויוקר מחייה:

 

הוצאות המחיה העיקריות הממוצעות של סטודנט זר הלומד ברומניה עומדות על 650$ - 950$ לחודש, וכוללות את עלויות הדיור , המזון, התחבורה והספרות המקצועית הנדרשת ללימודים.

 

שכר הלימוד באוניברסיטאות ברומניה נע בממוצע בין 3200 $ ל- 7600 $ לשנת לימודים.

 

עבודה ומלגות

 

אם אינך אזרח רומני תשכח מהמלגה. לגבי עבודות- השכר הממוצע ברומניה הוא כ 500 יורו לחודש. מרבית הסטודנטים הישראלים אינם עובדים בשל היות שכר הסטודנטים כה נמוך, אולם יש עבודות שיכניסו כסך רב במונחים מקומיים כמו נציגויות ישראל, משרדי אל על, ועבודה אצל חברות ישראליות המוצבות ברומניה.

 
לסיכום
 
רומניה הפכה לאטקרטיבית מאד בקרב סטודנטים מישראל, בעקבות תנאי הקבלה הנוחים, קרבה גיאוגרפית ועלויות מחייה זולות יחסית. מרבית הסטודנטים הישראלים לומדים באוניברסיטת בוקרשט, שהינה הגדולה ברומניה. המקצועות המועדפים הם וטרינריה, רוקחות, רפואה ורפואת שיניים. גם לימודי פסיכולוגיה ברומניה הם אפשרות מועדפת על ישראלים. בלימודי הרפואה ומקצועות החברה והרוח יש לקחת בחשבון כי שנות הלימוד יכולות להיות שונות בכל מוסד לימודים. למשל רפואה עד למסלול ההתמחות תארך 6 שנים, ויש לדעת רומנית במהלך הלימודים ברמה בסיסית. מדעי החברה יילמדו 4 שנים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על רומניה?

רוצה לדעת יותר על רומניה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודים בחו"ל

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם