רוצה פרטים על צרפתית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי השפה הצרפתית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על צרפתית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה הצרפתית

 

צירוף של אווירה ושל ידע

 

מאז ומתמיד קשורה השפה הצרפתית בהכרה הקולקטיבית כשפת האופנה, שפת האמנות והאוכל, וכמובן – שפת הרומנטיקה האולטימטיבית. מאז היתה צרפת מדינה קולוניאליסטית, כזו השמה לה למטרה להשתלט על מה שיותר מדינות ברחבי העולם ולהשיג שליטה בשטחים נרחבים כמה שיותר – הצרפתית התפשטה בכל המדינות שנכבשו על ידי צרפת ושרידי תקופה זו נותרו ברבות מהן עד היום; זו היא שפה המדוברת כיום כשפה ראשונה ב-28 מדינות בעולם, בפי כ-200 מיליון איש בכ-60 מדינות ברחבי העולם – ביניהן לדוגמה מרוקו, אלג'יר, סומליה, תוניס ועוד. בחלקים אחרים של העולם נשמע את השפה בבלגיה, בקנדה ובשוויץ.

 

בנוסף, הצרפתית היא אחת השפות הרשמיות בוועדה האולימפית העולמית, באו"ם ובאיחוד האירופי. כמי שצמחה מן הלטינית, הצרפתית היתה במשך שנים רבות השפה הרווחת בלימודים גבוהים באירופה, כמו גם בתחומי המדע והטכנולוגיה ובמשך שנים על שנים היא שומרת על מעמדה כאחת השפות הנחשקות ביותר ללימוד ולידיעה.

 

כדאי לדעת

 

אמנם, בעבר הצרפתים סירבו לדבר שפות אחרות ובפרט את השפה האנגלית, וזאת – מלבד גאוותם הלאומית בשפת אמם והדגש על שימור השפה והאדרתה – בעטיים של המלחמה ארוכת השנים ויחסי הכוחות המורכבים והמתוחים שבין אנגליה וצרפת, בעבר. עם זאת, כיום, תיירים המגיעים לצרפת נתקלים בקבלת פנים מסבירה יותר מבחינה זו – מרבית הצרפתים כבר שולטים בשפה האנגלית ואף מוכנים לתקשר בה – אולם לעתים קרובות האנגלית הדבורה שלהם איננה משובחת ועדיף, עדיין, לשלוט בצרפתית בסיסית.

 

סיבה נוספת ללימוד השפה הצרפתית, מלבד יופייה והמיתוסים הקשורים בה כאמור – היא סיבה של עסקים באירופה. אירופה הפכה זה לא מכבר לאיחוד ארצות, וצרפתית היא בהחלט אחת השולטות שבהן. כך, כל מי שיש לו עסקים באירופה או שמתכוון לפתח שם עסקים – מומלץ לו לשלוט אף בשפה הצרפתית, ולו באופן בסיסי. כמו כן, מי שמעוניין להתמקצע באחד התחומים שהזכרנו לעיל – יוכל ללמוד לימודים גבוהים בצרפת עצמה, ואז שליטה בשפה הצרפתית היא הכרחית.

 

לימודי הצרפתית

 

לימודי השפה הצרפתית מתקיימים במגוון בתי ספר לשפות ובמוסדות לימוד נוספים ברחבי הארץ. הלימודים מוצעים במגוון מסלולים ובמבחר רמות, ואף לאוכלוסיות שונות: צרפתית לילדים, צרפתית מדוברת, צרפתית עסקית, צרפתית מקצועית ועוד. הלימודים בקורסים השונים מלווים בחלק מן המקומות בשיטות לימוד חווייתיות מיוחדות, ובחלק מהקורסים ניתן ללמוד גם באמצעות וידאו, באמצעות אודיו ובאמצעות רשת האינטרנט.

 

עם זאת, כדאי לזכור כי הצרפתית היא אחת השפות המורכבות ללימוד – היא בעלת אוצר מילים נרחב ודקדוק ומערכת זמנים מורכבים מאוד – ולכן מומלץ ללמוד אותה באמצעות הדרכה מסודרת. אפשרויות הלימוד הקיימות כוללות לימוד פרטני או קבוצתי, ובמרבית מוסדות הלימוד הקורסים מחולקים על פי רמות הידע של התלמידים. בנוסף, ברוב מוסדות הלימוד התלמידים נדרשים לעבור בחינת התאמה המסייעת בקביעת הרמה ובשיבוצם בקורס המתאים ובחלק מקורסי הלימוד התכניות משלבות לימודי צרפתית עם לימודי תרבות צרפת.

 

מסלולי הלימוד השונים

 

במסגרת קורסים ללימודי צרפתית נלמדים מגוון של נושאי לימוד כגון: הדקדוק הצרפתי, פעלים, זמנים, נטיות שמות עצם ושמות תואר, תנועות רגילות ומאונפפות, קישורי מילים, דיבור, כתיבה, ניבים ביטויים ועוד.

 

 

רמות הלימוד השונות כוללות:

 

  • קורס צרפתית ברמת מתחילים – במסגרת קורס זה, רוכשים התלמידים מיומנויות תקשורת מדוברת וכתובה. השיעורים משולבים בפעילות אינטראקטיבית בקבוצות ובזוגות. מטרת הקורס היא להקנות לתלמידים אוצר מילים וביטויים בסיסי, ללמדם את יסודות המבנה הדקדוקי ומבנה המשפט, לפתח את יכולתם לנהל תקשורת בסיסית בשפה המדוברת והכתובה, ולרכוש יכולת קריאה בסיסית.

 

  • קורס צרפתית ברמת ביניים – קורס צרפתית ברמת ביניים מתאים לתלמידים בעלי ידע קודם בשפה, המעוניינים לחזק את שליטתם בה. מטרתו היא לשפר את שטף השפה ואת דיוקה, להעשיר את אוצר המילים, להקנות מבנים דקדוקיים נוספים, וללמד קריאת טקסטים לצורך למידה אקטיבית.

 

  • קורס צרפתית ברמת מתקדמים – מסגרת זו, של הרמות המתקדמות, מאפשרת לתלמידים להתמקצע בשפה הצרפתית ולהשיג שליטה ברמה בדיבור, בקריאה ובכתיבה. התלמידים בקורסים המתקדמים מצליחים להגיע לרמת דיוק במבנים הדקדוקיים ובהגיית השפה. מטרת הקורס היא ללטש את שטף הדיבור ולשפר את התקשורת הכתובה ואת זו המילולית, תוך שימת דגש על דיוק ועל הגייה נכונה. התלמידים לומדים להכיר ביטויים מתוך קריאה של קטעי עתונות, של מאמרים ושל טקסטים ומתוך ניהול שיחות על נושאים מורכבים.

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

  • דיאלוג - האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית) - דיאלוג הוא בית הספר ללימודי שפות של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, הוא מציע קורס צרפתית שאורכו בין שלושה לארבעה חודשים. מתקיים גם קורס אונליין ללמידה בזום.

 

  • הקולג' הצרפתי (ברחבי הארץ) – לקולג' הצרפתי יש סניפים בירושלים, בראשון לציון, ברמת גן, בתל אביב, בפתח תקווה, בגבעתיים, בקריית אונו, בהרצליה, באשדוד, באשקלון, ברמת השרון ובנתניה.

 

  • ברליץ – בית הספר לשפות (פרישה ארצית) – בבית הספר הנמצא בפריסה ארצית קיימים קורסים ללימוד השפה הצרפתית במספר רמות. קורס ממוצע נמשך כ-60 שעות לימוד המתפרשות על ששה שבועות.

 

  • EF – רשת לימוד צרפתית בחו"ל – רשת בתי הספר הגדולה בעולם ללימודי שפות בחו"ל. הרשת פועלת מזה כ - 40 שנה ומציעה קורסים ללימוד צרפתית, אנגלית, איטלקית, ספרדית, גרמנית, רוסית וסינית ביותר מ - 40 ערים ב - 18 מדינות ברחבי העולם. בתי הספר ללימוד צרפתית ממוקמים בצרפת, בערים פריז וניס. בהם לומדים באמצעות שיטת לימוד ייחודית שפותחה על ידי הרשת, שנועדה לאפשר לסטודנטים להתמקד בלימוד מיומנויות שפה רלוונטיות לצרכים ספציפיים. כמו כן, הלימוד נתמךבתוכנת תרגול אישית. במהלך הלימודים הסטודנטים מתגוררים בצרפת, כך שללא ספק, גם הסביבה תתרום את חלקה בעזרה לידיעה ולתרגול הצרפתית של הלומדים.

  

  • מרכז ILC – בית ספר ארצי ללימודי מגוון שפות – בדגש על שפה מדוברת או עסקית. הלימודים נערכים בבית הלקוח באופן פרטי או בקבוצות קטנות.

 

קישורים נוספים

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על צרפתית?

רוצה לדעת יותר על צרפתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: שפות
התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp