רוצה פרטים על לימודים על חשבון הפיקדון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים על חשבון הפיקדון - רשימת מכללות וקורסים

הפיקדון האישי הוא סכום כספי גדול העומד לרשות חיילים שזה עתה השתחררו משירות החובה הצבאי או הלאומי. גובה הפיקדון נע בין כ - 18 אלף שקלים לכ - 40 אלפי שקלים, וניתן להשתמש בו במהלך שבע שנים ממועד השחרור. לאחר תקופה זו לא ניתן לממש את כספי הפיקדון. כיצד תוכלו לעשות שימוש נבון בקופת השחרור שלכם?   

קראו את הטיפים שלנו ותרוויחו !

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים על חשבון הפיקדון, מה זה אומר?
 
בהתאם לאופי התפקיד שמילאתם בשירות הצבאי או הלאומי שלכם ולפי משך השירות שנתתם, המדינה מקצה לכם סכום פיקדון, שיכול לשמש אתכם בעת השחרור מן השירות ותחילת החיים שלכם באזרחות. עבור שתי שנות שירות בתפקידי לחימה אתם זכאים לסכום של כ - 18,500 שקלים, ועבור שלוש שנים - לסכום של כ - 28,500 ש"ח. תומכי לחימה ששירתו שנתיים זכאים לכ - 16,000 שקלים, ואלה שמילאו שלוש שנים זכאים לכ - 24,300 ש"ח. בתפקידים אחרים הסכומים הם: כ - 13,000 שקלים עבור שנתיים, וכ - 19,600 ש"ח עבור שלוש שנים.
 
 
איך מנצלים את הפיקדון?
 
ניתן להשתמש בפיקדון בתוך תקופה של חמש שנים ממועד השחרור לצרכים הבאים:
 
  • לימודים: השלמת 12 שנות לימוד, הכנה לבגרות ולפסיכומטרי או מכינה קדם אקדמית, רכישת השכלה גבוהה, לימודים בישיבה או לימודים אחרים בתנאי הכרה בפיקדון
  • הכשרה מקצועית: כל הכשרה מוכרת לשימוש בפיקדון על פי חוק
  • דיור: קנייה או בנייה של דירה או בית, בתנאי שתכנית הרכישה או הבנייה החלה בתקופה שמיום תאריך הגיוס ואילך
  • הקמת עסק: פתיחת עסק עצמאי או הצטרפות לעסק קיים למטרות פרנסה
  • נישואין: המימוש יתאפשר רק מעת ייסוד הנישואין הרשמיים.

על מנת לנצל את כספי הפקדון עליכם לפנות לסניף הבנק, שבו נשמר הכסף. בדלפק הבנקאי תצטרכו להציג תעודה מזהה ומסמכים הקשורים לרכישה שברצונכם לבצע, כגון: חשבוניות, שוברי תשלום, חשבונות עסקה וכדומה. במעמד זה באפשרותכם לפדות את יתרת הפיקדון ולהעביר אותה לחשבון הבנק האישי שלכם או למשוך את היתרה בשטרות מזומנים. פדיון זה מאפשר לכם לעשות בכספי הפיקדון ככל העולה על רוחכם. 
 
מה אפשר ללמוד על חשבון הפיקדון?
 
אז נכון, אין הרבה כאלה שמשתחררים מהצבא ומייד הולכים לקנות בית או לרכוש קרקע. יש מעטים שמתחתנים ומשתמשים בכסף והרוב הגדול מוציאים את הסכום שקיבלו על מסלולי לימוד שונים המאפשרים לשלם באמצעות הפקדון. ככלל, ישנם לא מעט מוסדות לימוד שהכסף של צה"ל קורץ להם, כך שתוכלו למצוא היצע רחב ביותר של קורסים מוכרים, כולל אפילו קורס ברמנים. בשל ריבוי הקורסים והמוסדות בהם ניתן ללמוד, בתי הספר השונים לא תמיד מדייקים בפרסום, כך שחשוב מאוד לבדוק האם המקום אליו אתם נרשמים אכן קיבל הכרה. 
 
דבר נוסף שחשוב לעשות, הוא להשוות בין מחירי הקורסים המבוקשים במוסדות הלימוד ובבתי הספר המקצועיים. כחיילים משוחררים מוסדות אלו יודעים מה גובה התקציב שיש לכם להשקיע, לפיכך לא יהססו לנקוב תג מחיר אשר יהיה שווה בערך לפקדון, כי בלאו הכי צה"ל משלם... מומלץ לבדוק מחירים כאילו הפקדון שלכם כבר מומש ( לפחות בקורסים בבתי הספר הפרטיים( ולקבל הנחה משמעותית. את החשבונית תוכלו להגיש לבנק וכך תשאירו לכם קצת או הרבה כסף בצד. יכול להיות שתזדקקו לו.
 
מחירי פסיכומטרי למשל יכולים להיות נמוכים בעשרות אחוזים אם רק תתעקשו. יש לזכור. התחרות על כיסו של החייל המשוחרר תגרור גם הורדות והנחות רבות. וחבל לבזבז את כל הכסף על קורס אחד או הכשרה.
 
 
לסיכום
 
כספי הפיקדון יכולים לסייע לכם במבחר רחב של מסלולי לימוד. כדי לנצלם כיאות, עליך להיות מודע להם. בינתיים, שוטטו באתר והתרשמו ממבחר מסלולי הלימוד, הקורסיםה המקצועיים ולימודי התעודה המוצעים בו. אין ספק כי תוכלו למצוא משהו שמתאים לכם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים על חשבון הפיקדון?

רוצה לדעת יותר על לימודים על חשבון הפיקדון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודים על חשבון הפיקדון

חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

אלון גל, פרופ' יורם יובל, פרופ' יוסי יסעור ועוד

+ אם אין לך מושג מה לעשות עם החיים שלך

+ אם קשה לקבל החלטה מה ללמוד 

+ אם אין לך מושג מה ללמוד היום שיהיה רלוונטי גם מחר

+ אם יש לך הפחד לקבל את ההחלטה הלא נכונה

הסדנה שלנו יכולה לסדר לך את הראש!

חוות דעת של סטודנטים: חיילים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp