רוצה פרטים על לימודי פורטוגזית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פורטוגזית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פורטוגזית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה הפורטוגזית

 

שירה מדוברת

 

השפה הפורטוגזית היא אחת השפות המיוחדות ביותר בניגונן; שפה זו, המתחלקת לפורטוגזית ברזילאית ולפורטוגזית אירופית – השונות זו מזו במקצת, היא שפה נפוצה בארצות רבות כשפה רשמית מדוברת, וביניהן ברזיל, פורטוגל, מוזמביק ואנגולה. בארצות השונות הדוברות פורטוגזית קיימים הבדלים באוצר המלים, בהגייה ובתחביר וכך גם בתוך ברזיל עצמה קיימים ניבים והבדלים בין הפורטוגזית של הצפון ובין זו של הדרום.

 

על אף דמיונה הנדמה לשפה הספרדית, קיימים בה עיצורים רבים הייחודיים לה ואינם קיימים בספרדית ומה שמעניק לה את הניגון המיוחד והייחודי שלה – זה שבזכותו היא מוכרת כ"שפת השירה", הם בעיקר העיצורים האפיים הרבים יחסית הנמצאים בה, ואופן ההגייה שלהם ברצף הדיבור. שני אלה יחד מעניקים לפורטוגזית צליל ייחודי, נעים, איטי ומתמשך, ומלודי מאוד – ובניגוד לאיטלקית למשל, שאף היא "מושרת" בפי דובריה – הפורטוגזית רכה מאוד לאוזן.

 

אכן, כיום מרבית דוברי השפה נמצאים בברזיל, וזו כבר סיבה טובה ללמוד אותה – ההוויה הברזילאית מתמזגת היטב עם הניגון של השפה הפורטוגזית, והסמבה, והקרנבל, וריו – כל אלה משלימים אותה והופכים יחד לסיבה טובה לשלוט בה. אומרים כי שפות בכל העולם מושפעות ממזג האוויר של ארצן; ואכן, במקרה של הפורטוגזית המתמשכת, מנוגנת, ה"שאנטית" משהו, האיטית משהו – נקל לקשרה למזג אוויר טרופי וחם. רק לשם השוואה, השפה גרמנית לדוגמה – היא קצרה, מהירה חדה וחתוכה – ומאפיינת שפות של מדינות קרות רבות.

 

לימודי פורטוגזית

 

הפורטוגזית הגיעה לברזיל לפני יותר מחמש מאות שנה בעת כיבושה על ידי הפורטוגזים; מקור אוצר המילים הפורטוגזי הוא בשפה הלטינית, אך הוא כולל מילים רבות משפות נוספות כצרפתית, ערבית, איטלקית ועוד.

 

כל מי שמעוניין ברכישת השפה הפורטוגזית לצורכי תיירות, לימודים, עבודה או העשרה – יכול לבחור בין מגוון רחב של מסלולי לימוד – בקורס, באמצעות מורה פרטי ובאמצעות האינטרנט. כמובן שניתן ללמוד פורטוגזית במסגרת קורס באחד מבתי הספר לשפות; הקורסים השונים מוצעים ברמת מתחילים או מתקדמים, בהתאם לרמת הידע של התלמיד. כדי להשתלב ברמת הלימוד המתאימה, מרבית בתי הספר להוראת השפה עורכים מבחנים לקביעת רמת הידע בשפה של המשתתפים, ושיבוצם בקבוצת הלימוד הנכונה.

 

קורסים ללימוד השפה

 

קורס ללימוד פורטוגזית משלב ידע עיוני ותרגול מעשי של השפה. לרוב, קורסים אלו מתקיימים בקבוצות קטנות במטרה להעניק יחס אישי ומתאפשרת דינמיקת לימוד פורייה ואינטראקטיבית. שיטת הלימוד ברוב הקורסים מעניקה למשתתפים סביבת לימודים חווייתית העוסקת לרכישת השפה.

 

מטרת הלימודים היא להקנות למשתתפים כלים ומיומנויות לרכישת אוצר מילים נרחב, לניהול שיחה רהוטה וקולחת בשפה, ואף לקריאה ולהבנה של טקסטים ברמות שונות. בכל הקורסים ללימוד השפה הפורטוגזית מושם דגש רב על תרגול השפה ועל יישום בפועל של החומר הנלמד בקורס. רוב הקורסים נמשכים כ – 18-15 מפגשים לכל רמת לימוד.

 

 

מסלולי הלימוד השונים

 

  • פורטוגזית למתחילים – קורס זה מיועד לחסרי כל ידע קודם בשפה הפורטוגזית והוא כולל הקנייה של אוצר מילים בסיסי, קריאה וכתיבה, לימוד פעלים, זמנים והטיות, לימודי תחביר ודקדוק, הרכבת משפטים ועוד. מטרת הלימודים ברמה זו היא להעניק לתלמידים את הידע בשפה שיאפשר להם דיבור וקריאה בסיסיים בפורטוגזית.

 

  • פורטוגזית למתקדמים – הקורס מיועד לבעלי ידע קודם בשפה הפורטוגזית המעוניינים להעשיר, להעמיק ולחזק את השפה. הקורס כולל פיתוח שיחה, הרחבת אוצר המילים, ליטוש שטף הדיבור ושיפור התקשורת המדוברת של התלמידים, בדגש על דיוק והגייה נכונה. בנוסף, התלמידים נחשפים לביטויים חדשים בשפה הפורטוגזית מתוך קריאה של קטעי עתונים, של מאמרים ושל טקסטים ובאמצעות ניהול דיונים ושיחות על נושאים מורכבים.

 

** בתי ספר שונים אף מציעים קורסים ייחודיים יותר כפורטוגזית עסקית ופורטוגזית לילדים.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

  • ברליץ - מבין שלל קורסי השפות שמתקיימים בברליץ נלמד גם קורס פורטוגזית במתכונת קבוצתית או פרטנית, אשר שם דגש על השפה המדוברת ועל היכרות עם ביטויים שימושיים.

 

  • מרכז ILC – זהו בית ספר ארצי ללימודי מגוון שפות בדגש של שפה מדוברת או עסקית. הלימודים נערכים בבית הלקוח, באופן פרטי או בקבוצות קטנות.

 

  • בית הספר דיאלוג של האוניברסיטה הפתוחה – לימודי פורטוגזית ב"דיאלוג" יכשירו אותך לפתח את מיומנויות הדיבור ולשפרן, מתוך דגש על ניהול שיחה שוטפת ועל שילוב מיומנויות של הבנת הנקרא והנשמע. קיימים מסלולים למתחילים, לבינוניים ולמתקדמים.
     
  • דניאל יוגו - מורה מוכר ובעל ניסיון רב בלימוד פורטוגזית, נמצא בתל אביב.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פורטוגזית?

רוצה לדעת יותר על לימודי פורטוגזית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי פורטוגזית
חוות דעת של סטודנטים: שפות
התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp