רוצה פרטים על סינית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי סינית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סינית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה הסינית

 

הסינית היא אחת מהשפות העתיקות ביותר בעולם, ואחת המסתוריות והמעניינות שבהן. בעצם, כאשר אומרים "סינית" – מתייחסים למספר רב של שפות המשתייכות למשפחה אחת, גדולה ורחבה. בין השפות הסיניות נמצאות למשל: מנדרינית (הנפוצה והמדוברת ביותר), קנטונזית, מקאו, גאן, שיאנג, דונגאן ועוד. אמנם, כבכל משפחה וכבכל משפחת שפות, קיימים בהן מאפיינים המשותפים לכולן, אך למעשה – שני דוברי סינית, המדברים בניב שונה שלה – ככל הנראה לא יבינו זה את זה. גם בעבורם זו "תהיה סינית". מנדרינית היא הניב המדובר והנפוץ ביותר, ובו אף שולטים מרבית דוברי ניבי הסינית האחרים, בנוסף לניב האם שהם דוברים.

 

כבר לא סינית בשבילי

 

סין, מעצמת הייצור העולמית המובילה כיום, נפתחה אל העולם זה לא מכבר ומאז הולכים ומסתעפים הקשרים העסקיים בינה ובין מדינות התבל. גם מטיילים בוחרים להגיע לסין ולהתוודע לתרבות ולחיי החברה המקומיים. לפיכך, אנשים רבים מעוניינים ללמוד את השפה המדוברת של הסינים, על מנת לתקשר עם בני העם, להבין אותם טוב יותר ולנהל איתם שיחות עסקים.

 

עת נפתחה אל המערב, לאחר שנים רבות שבהן היתה הרפובליקה העממית של סין מדינה קומוניסטית סגורה ובעלת אופי חשאי שנמנעה בכל תוקף מהשפעות מערביות, רבים מגלים את יופיה ורשאים להיכנס בשערי תרבותה ונופיה הקסומים והמרתקים. זו היא סיבה מרכזית נוספת לגידול הביקוש ללימודי השפה המנדרינית כיום. מטיילים רבים נוסעים אליה בשנים האחרונות, והתקשורת היומיומית קלה בהרבה כאשר שולטים, ולו באופן בסיסי, בשפה המקומית (שלא לומר, אפשרית רק בדרך זו).

 

נושאי הלימוד בקורסים

 

מרבית הקורסים לשפות המוצעים בשוק מלמדים, בהתאם לביקוש הקיים, את המנדרינית המדוברת – בהיבט עסקי או בהיבט יום-יומי, ובדרך כלל בשניהם יחד. קיימים קורסים בעלי אוריינטציה עסקית מובהקת, אך בכל הקורסים נלמדים נושאים שונים הנוגעים לחיי היום-יום: איחולים וברכות, גינוני שיחה, מספרים, ימי השבוע ושמות החודשים, התמצאות, סימנים ועוד. יש חשיבות למוצאו של המורה – עדיף כמובן שיהיה ממוצא סיני, זאת כיוון שהגייה לא נכונה של המילים עלולה לשנות לחלוטין את משמעותן ולכן מומלץ מאוד ללמוד "מהמקור".

 

אפשרויות לימוד קיימות

 

  • קורס סינית למתחילים - הקורס מתקיים במתכונת חצי שנתית או שנתית במפגשים חד שבועיים. תכני הקורס כוללים את יסודות השפה הסינית: דקדוק, אותיות, אוצר מילים בסיסי, זמנים, הטיות והגייה. בסיומו בוגרי הקורס יוכלו ליצור תקשורת בסיסית בסינית בנושאים שונים כמו: בקשת שירות, ברכות, היכרות, התנצלות, נסיעות ופרידות, תיאום פגישה, עריכת ביקור, קבלת פנים, הזמנות ועוד.

 

  • קורס סינית למתקדמים - קורס זה אורך כחצי שנה ובו המשתתפים מעשירים את אוצר המילים שלהם ומעמיקים את הידע בתחביר ובדקדוק של השפה הסינית. הקורס מתמקד בשיפור ההבנה של השפה, תוך שימת דגש על מיומנויות השיחה. בכל שיעור יתרגלו הסטודנטים קטע של קריאה, של כתיבה ושל שיחה. מדי שבוע יתבקשו התלמידים לתרגל שיעורי בית ורשימה של מילים חדשות שנלמדו בשיעור.

 

  • קורס סינית עסקית - הקורס מקנה לתלמידים מיומנויות דיבור וכתיבה המאפשרות להם לתקשר בשיח העסקי בסביבה דוברת סינית. במהלך השיעורים נחשפים התלמידים למשפטים החיוניים לתכתובות עסקיות, לאופן ניהול משא ומתן עסקי, לדיאלוגים ולמילים חדשות. הקורס מיועד לאלו המעוניינים ליצור קשרים עסקיים עם סין והוא כולל ביטויים שימושיים מעולם העסקים והמסחר הבינלאומי. התלמידים נדרשים לתרגל את החומר הנלמד גם מחוץ למסגרת החוץ וללמוד את רשימת המילים החדשות שנלמדו בשיעור. 

 

מידע נוסף

 

קיימים בארץ בתי ספר רבים ללימוד השפה הסינית והם מציעים מגוון רחב של רמות ומסלולים – תיירות, עסקים, תרבות ועוד. במרבית בתי הספר מלמדים בעיקר את הניב המנדריני שהוא, כאמור, המדובר ביותר בסין.

 

 

מוסדות לימוד

 

בין בתי הספר המלמדים סינית בארץ:

 

  • בית הספר דיאלוג - האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): דיאלוג הוא בית הספר לשפות את לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. קורס סינית מאפשר למשתתפים להרחיב את אוצר המילים ולהכיר ביטויים שימושיים במיוחד.

 

  • ברליץ (פרישה ארצית): בברליץ ניתן ללמוד בקורס סינית למתחילים, שמתמקד בפיתוח יכולות שיחה שימושיות בסינית מנדרינית. הקורס משלב עזרי למידה כגון אפליקציות לימוד ותרגול מקוון.

 

  • בית הספר לשפות במכון לאסיה (תל אביב)  – בבית הספר מתקיימים שלל קורסים ללימוד סינית, כגון למתחילים, למתקדמים, למדריכי טיולים, לאנשי עסקים ולמעוניינים להתכונן לבגרות. בית הספר פועל מזה 15 שנה בהוראת שפות  מזרח אסיה, וניתן להשתתף במסגרתו גם בקורסי תאית וכן בקורסי קוריאנית ויפנית.

  

  • המכון לידידות סין (תל אביב) - במכון לידידות סין ניתן ללמוד בקורסי סינית מסוגים שונים כגון קורס למתחילים, קורס סינית עסקית וקורס סינית למטיילים.

 

  • מרכז ILC (ירושלים) – בית ספר ארצי ללימודי מגוון שפות – מדוברות או עסקיות. הלימודים נערכים בבית הלקוח, באופן פרטי או בקבוצות קטנות.

 

חשוב לזכור כי קיימים הבדלים רבים בין תכניות הלימודים המוצעות על ידי בתי הספר השונים, וכן בעלויות הקורסים. כדאי, לכן, לברר את מספר השעות המובטח בקורס ואת המחירים השונים – ולבחור על פי המתאים לכם באמת.

 

ולמי שעדיין מפקפקים בנחיצותו של קורס ללימוד השפה הסינית, תמיד תוכלו להתנסות בעצמכם, ולהיווכח מדוע מומלץ מאוד ללמוד אותה באופן מונחה ומקצועי ובליווי אישי...

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סינית?

רוצה לדעת יותר על סינית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד סינית
חוות דעת של סטודנטים: סינית
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp