רוצה פרטים על משפטים וממשל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משפט וממשל לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים וממשל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפט וממשל לתואר ראשון

כל מי שמתעניין בעולם המשפט, אך לא פחות מכך בעולם הפוליטי, מוזמן ללמוד לתואר ראשון במשפטים וממשל או כפי שהוא מוכר בחלק מהאוניברסיטאות - משפטים ומדעי המדינה. תואר זה מעניק יתרון גדול לאלה מבינכם המתכננים קריירה פוליטית ולא בכדי, אחוז גדול מחברי הכנסת הם עורכי דין.

 

לימודי משפטים לתואר ראשון התפתחו מאוד בישראל בעשור האחרון. במדינה בה רשומים למעלה מ - 40,000 עורכי דין, הביקוש הגדול מצד הסטודנטים גבר על ההיצע של האוניברסיטאות ולכן נפתחו מכללות רבות למשפטים. כיום ניתן להירשם ללימודי משפטים בישראל באוניברסיטאות ובמכללות רבות, כאשר כל מכללה מציעה מגוון רחב של מסלולים ייחודיים.

 

לימודי ממשל שייכים לתחום מדעי המדינה. הלימודים עוסקים בסוגיות פוליטיות מרכזיות, במחשבה מדינית, במנגנונים בירוקרטיים, במדיניות ובמגמות חברתיות בישראל ובמדינות אחרות.

קהל יעד

 

לימודים אלו מיועדים במיוחד עבור אלה שמעוניינים להשתלב בחיים הציבוריים. השילוב של לימודי משפטים וממשל מהווה יתרון גדול, ומקל על ההשתלבות במשרדי עורכי דין, בחברות ציבוריות ופרטיות ובעולם הפוליטי.

 

לימודי משפטים וממשל, מה לומדים?
 

המסלול ללימודי משפט וממשל מציע לסטודנטים לרכוש השכלה רחבה בלימודי ממשל, הכוללים היכרות עם מערכות הממשל בארץ בהשוואה למערכות זרות; הכרת הסוגיות המרכזיות המעצבות את סדר היום הבינלאומי; הבנת הזירה הדיפלומטית ורכישת כלים לניתוח של תהליכים מדיניים, מנהליים ופוליטיים.

 

התמחויות

 

לימודי משפט וממשל מאפשרים לסטודנטים לבחור באחת מחטיבות הלימוד המוצעות:

 

 • חטיבת דיפלומטיה ואסטרטגיה: עוסקת בנושאים הקשורים להתרחשות במערכת הכוחות הפוליטית הבינלאומית. הסטודנטים לומדים לנתח באופן ביקורתי אירועים ותהליכים הנוגעים לאיזון הכוחות בין העמים ולאיומים אפשריים על איזון זה. כמו כן, הם מסגלים דרכי הבנה וחשיבה דיפלומטיות, בהתאם למתרחש ולנהוג בכוחות הגדולים, והם: מדינות האיחוד האירופי, ארצות הברית, עמי רוסיה ומעצמות המזרח הרחוק. הלימודים מתייחסים בהרחבה גם לסוגיות הביטחוניות הנוגעות לישראל ולהחלטות גורמי מדיניות החוץ שלה.

 

 • חטיבת ממשל ופוליטיקה: הלימודים עוסקים בניתוח משטרים ותהליכים פוליטיים המתרחשים בארץ ובעולם.

 

 • חטיבת יישוב סכסוכים בינלאומיים: החטיבה עוסקת בניהול ויישוב סכסוכים בינלאומיים תוך לימוד גישות מעשיות כמו: ניהול משא ומתן, דיפלומטיה של אזרחים ואפיקים בלתי פורמאליים.

 

 • חטיבת טרור ובטחון: עוסקת בבחינת תופעת הטרור מנקודת מבט אזורית ועולמית.

 

 • חטיבת המזרח תיכון: מתמקדת בתמורות שחווה המזרח התיכון ומעניקה ידע במגוון דיסציפלינות אקדמאיות: היסטוריות וחברתיות במטרה להעניק לסטודנטים תפיסה מרחבית של האזור.

 

נושאי לימוד

 

תכני הלימוד במסלול לתואר ראשון בממשל ומשפט הינם רב תחומיים וכוללים נושאים כגון:

 

 • מוסר ופוליטיקה
 • יחסים בינלאומיים
 • דיני קניין
 • פוליטיקה ותקשורת
 • דיני ראיות
 • מבנה השלטון בישראל
 • משפט פלילי
 • משפט חוקתי ופוליטיקה
 • משפט חוקתי     
 • משפט בינלאומי פרטי/פומבי     
 • ועוד

 

 

היכן לומדים?

ברוב הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות (תל אביב, ירושלים, חיפה ועוד) ניתן ללמוד במסלול דו חוגי של משפטים וממשל או משפטים ומדעי המדינה. גם במספר במכללות כמו המכללה למנהל והמרכז הבינתחומי יש מסלולים מיוחדים של משפטים וממשל.

 

סוג ההסמכה

 

בוגרי מסלול משפט וממשל יהיו זכאים לתואר ראשון LL.B במשפט וממשל.

 

היכן לומדים?

 

ברוב הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות (תל אביב, ירושלים, חיפה ועוד) ניתן ללמוד במסלול דו חוגי של משפטים וממשל או משפטים ומדעי המדינה. גם במספר במכללות כמו המכללה למנהל והמרכז הבינתחומי יש מסלולים מיוחדים של משפטים וממשל.
 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

בוגרי תואר ראשון במשפטים וממשל יוכלו להשתלב (לאחר שיעברו את בחינות הלשכה) כעורכי דין או כיועצים משפטיים במשרדים פרטיים, משרדי ממשלה וחברות פרטיות או ציבוריות. הבוגרים שיחפצו בקריירה פוליטית יוכלו להתפתח בכיוונים נוספים כמו התמחות מקצועית בתחומי מדע המדינה, השתלבות בפעילות הפוליטית של מפלגות שונות, ייעוץ מדיני לחברות כלכליות, במכוני המחקר, משרדי ממשלה שונים ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים וממשל?

רוצה לדעת יותר על משפטים וממשל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד משפטים וממשל

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: משפטים וממשל

התקבלו 31 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp