רוצה פרטים על יפנית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי יפנית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על יפנית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השפה היפנית

 

הרבה מעבר למילים

 

יפן היא מדינה מלאת ניגודים – לצדם של כפרים שלווים ופשוטים הבנויים מעץ ניצבת לה "מֵגה-עיר" כטוקיו, שבה חיים כ-12 מיליון תושבים; זו מדינה שבה טקסי תה עתירי גינונים שהצריכו עדינות ואסתטיקה נערכו דווקא על ידי הסמוראים הלוחמים. בעברה היתה יפן מבודדת מן העולם, אך כיום היא אחת מבירותיו הטכנולוגיות. ליפן מסורת והיסטוריה עשירים; אך לצדן תוכלו לראות המוני צעירים לבושים בסגנון גותי וממתינים בתור למופעי רוק כבד.

 

לרבים מאתנו, הצופים מן הצד, נראים היפנים אנשים מופנמים – אך מסקנה אינה בהכרח נכונה; הלך המחשבה היפני מלא במושגים רגשיים ככבוד, שמחה, ביישנות, אהבה ועצב, והשפה היפנית היא כלי בולט מאוד בהבעת רגשות אלו. כיאה למדינת איים שהייתה מבודדת בעברה, ליפנים יש תרבות ייחודית מאוד, ושונה מאוד משלנו. השפה היפנית היא לא רק מלים, הברות, ודקדוק אלא היא שוזרת בתוכה את התרבות הזו – מנהגים, נימוסים, הליכות, שפת גוף ועוד. לכן, אפשר להבין מדוע הם אלה שמרגישים לעתים כי אנחנו, הזרים, לא תמיד מבינים אותם. יהיו אלה מילות כבוד או הצורה הייחודית שבה נאמר משפט מסוים – יש דברים שפשוט אפשר להגיד רק ביפנית.

 

ייחודית להפליא

 

כמה עובדות שאולי יסייעו במעט להבין כמה שונה היפנית משפות אחרות; בשפה היפנית, מטעמי נימוס, לא נהוג לומר את המילה "לא" – גם במקרה שבו איננו מסכימים עם הדובר. כמו כן ובהתאמה, זו שפה עקיפה – גם אם מבינים את רוב המלים במשפט, ייתכן מאוד כי עדיין נפספס את משמעותו. בניגוד לעברית או לאנגלית, ביפנית הנושא איננו החלק החשוב ביותר במשפט, וכמעט שלא מציינים אותו.

 

מעניין עוד, כי אין בה הבדל בין זמן הווה לזמן עתיד וכי ה"פואנטה" של המשפט תגיע בדרך כלל רק בסופו. זה אמנם נשמע מסובך אך אל דאגה, 140 מיליון איש דוברים אותה, ואין סיבה שגם אתם לא תוכלו; אולם, הדבר בהחלט דורש מסגרת לימודים נכונה, עבודה רבה וכמובן התמדה ותרגול.

 

יפן היא ארץ של הזדמנויות; אם אתם מטיילים ביפן או לומדים שם במסגרת של חילופי סטודנטים, אם אתם מחפשים עבודה ביפן או רוצים לעשות עסקים – שליטה בשפה היפנית היא יתרון עצום, והיא פותחת לכם דלת גם בארץ. רוב התיירים היפנים מגיעים לארץ בקבוצות מאורגנות ולכן ידיעת השפה לעובדים בתחום המלונאות, התיירות והוראת הדרך תהיה יתרון ייחודי.

 

לימודי השפה היפנית

 

לימודי השפה היפנית מעניקים לתלמידים ידע וכלים לתקשורת חיונית לצורכי נסיעה, תיירות או עסקים. תכני הקורסים כוללים מושגים מרכזיים בשפה, דקדוק כללי דקדוק ומשפטי מפתח, בעיקר בנושאים הקשורים לסיטואציות נפוצות בחיי היומיום ובעסקים. כמו כן ילמדו המשתתפים גם קריאה וכתיבה ב-Hiragana וב-Katakana וקריאה וכתיבה של משפטים שבהם משתלבות שתי מערכות האותיות.


המוסדות האקדמיים ובתי הספר ללימודי שפות מציעים מגוון סוגי קורסים ללימוד השפה היפנית. הלימודים מתקיימים במגוון מסלולים, ברמות לימוד שונות ולאוכלוסיות שונות.

 

מסלולי הלימוד

 

מסלולי הלימוד השונים כוללים בין השאר:

 

  • קורס יפנית לרמת מתחילים – כולל כ - 25 מפגשים שבהם לומדים מגוון נושאים כגון: דקדוק בסיסי, התמצאות בשטח, בניית משפט, יכולת הצגה עצמית, שימוש בתארים ובפעלים בסיסיים ודיאלוג ברמה בסיסית המאפשרת שיחה פשוטה. יתר על כן, בקורס לומדים לקרוא ולכתוב בהירגנה (מערכת כתב יפנית) במסגרת השיעורים בכיתה ובאמצעות שיעורי הבית. המשתתפים בקורס מקבלים חומרי לימוד לצורך תרגול החומר הנלמד.

 

  • קורס ללימוד השפה והתרבות היפנית – תכנית זו משלבת הוראת השפה ברמה בסיסית עם לימודי תרבות יפן. בקורס נלמדים מגוון נושאים הקשורים לתרבות היפנית, וביניהם: היסטוריה של המדינה (סיפורי סמוראים), דת ומיתולוגיה, תיאטרון מנגה (קומיקס), ספרות (למשל - שירת הייקו) ועוד. אחת מן המטרות של מסלול זה היא לעודד את התלמידים לפעילות אקטיבית ואינטראקטיבית.

 

הקורסים בבתי הספר נמשכים בין ארבעה לשמונה חודשים, 60 עד 120 שעות לימוד, בהתאם לרמה הנדרשת. סיום לימודי השפה ועמידה בדרישות הקורס יקנו לתלמידים תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי.

 

מסגרות לימוד ייעודיות נוספות הן קורס יפנית למתקדמים, קורס יפנית למומחים, שיעורים פרטיים למטרות עסקיות או אישיות, תכניות לימוד מותאמות, קורסים ללימוד השפה לאנשי עסקים וקורס יפנית לילדים ונוער.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

  • ברליץ - בברליץ מתקיים קורס יפנית שמתקיים במסלול פרטני או מקוון. הקורס שם דגש על אוצר מילים שימושי ויום יומי השפה היפנית.

 

  • JAPAN KNOWLEDGE (מבית המכון לאסיה) – חברה המעבירה קורסים ללימוד יפנית, שירותי לווי ותרגום לחברות, שירותי ייעוץ, הדרכה, אימון, והשמת כוח אדם ליפן. השיעורים מועברים על ידי מורים יפנים וסינים מנוסים ומקצועיים, באופן פרטני או קבוצתי. מטרת הקורס היא הקניית מיומנויות שיחה וכתב לכל המעוניין ביחסים עסקיים או אישיים עם מזרח אסיה בכלל ועם יפן בפרט. החברה מציעה לימודי יפנית ברמות לימודים שונות והיא בעלת סניפים בתל אביב, בירושלים ובחיפה. במכון לאסיה ניתן להשתתף בקורסים בשפות מזרח אסיה נוספות, וביניהן קוריאנית ותאית.

 

  • בית הספר דיאלוג – דיאלוג הוא בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה ושם ילמדו אתכם את הבסיס במיומנויות הכתיבה, הדיבור והקריאה ביפנית, וזאת בעזרת התנסות מובנית.

 

  • אוניברסיטאות שונות - כחלק מלימודי תואר ראשון במזרח אסיה, ישנה אפשרות לבחירת לימוד שפות כגון: סנסקריט, הינדית, סינית ויפנית, אך שם הלמידה תהיה ברמה מעמיקה יותר ובזמן ארוך יותר, ובדרך כלל משלבים זאת עם לימודי תרבות והיסטוריה.

 

  • מורים פרטיים ליפנית – שיעור אורך כ-45 דקות, ומחירו הממוצע כ-100 שקלים.

 

לסיכום

 

התרבות היפנית היא תרבות ייחודית מאוד; יש בה צדדים שונים, ולערכים כמו כבוד יש בה חשיבות גדולה. ערכים אלו באים לידי ביטוי בשפה, ולכן חשוב להתוודע אליהם. ידיעת השפה היפנית תפתח בפניכם שלל אפשרויות עסקיות עבודה ותעסוקתיות, ולמטיילים שביניכם היא תהפוך את הטיול ביפן לחוויה בלתי נשכחת. כמו בכל לימודי שפות, נדרשות מכם שקידה, התמדה והשקעה. מוסדות הלימוד השונים מציעים לכם תכניות לימודים שונות המותאמות לרמתכם, ויהפכו את לימוד השפה למשימה אפשרית ומהנה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על יפנית?

רוצה לדעת יותר על יפנית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד יפנית
חוות דעת של סטודנטים: שפות
התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp