רוצה פרטים על מקצועות לימוד מבוקשים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בחירת לימודים לפי שוק העבודה הקיים

מקצועות ההיי טק למשל שהיו עד לפני עשור בין המקצועות המבוקשים והמורווחים ביותר במשק, קיבלו תפנית לאחרונה, והשכר חוזר להיות פרופורציונאלי. ישנם כאלו שמחליטים ללמוד מקצוע זה או אחר בהתאם למצב במשק. לא אחת פותחים עיתון בסוף שבוע ורואים דרושים במקצועות.

האם הן טובות עבורכם? קראו את הטיפים שלנו ותרוויחו !

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בחירת לימודים לפי שוק העבודה - לימודי מקצועות מבוקשים:
 
כשהיינו ילדים והיו שואלים אותנו מה נרצה לעשות "כשנהיה גדולים", היינו עונים בדרך כלל לפי מה שנראה הכי פופולרי או הכי נחשב בעיני הורינו או הסביבה. מקצועות כמו טייס, רופא, עורך דין או מהנדס היו שגורים בפינו, אך באותה נשימה יכולנו לומר גם כבאי או שוטר. כיום, בשוק התעסוקה הרווי והדינאמי, לא תמיד ברור האם רופא ישתכר יותר מטכנאי, והאם עורך דין יכול להרוויח יותר מאשר כבאי עם וותק. 
 
בעשורים השנים האחרונים רבים מצעירים ארצנו פונים ללמוד מקצועות כמו ניהול, שיווק, מחשבים והנדסה. הם בוחרים במקצועות אלה כיוון שהתעשייה בישראל צומחת בכיוונים טכנולוגיים, ובחברות רבות יש דרישה למנהלי מוצר, למנהלי פרויקטים, למנהלי לוגיסטיקה, למהנדסים מסוגים שונים, למתכנתים, לאנשי מכירות וכן הלאה. עם זאת, יש מקצועות שעדיין נושאים סביבם הילה כמו בעבר, ובראשם עריכת דין ורפואה. על אף הירידה ביכולת ההשתכרות של אנשים האוחזים במקצועות אלה, הם עדיין מסוגלים להוות מוקד משיכה עוצמתי. ראיית חשבון הוא ענף מבטיח ביותר בשוק העבודה, אך הלימודים לא מתאימים לכל אחד או אחת, והדרך לרישיון המקצועי היא רבת אתגרים.
 
 
מהם המקצועות המבוקשים ללימודים כיום?
 
להלן רשימת מקצועות לימוד מבוקשים. המידע המוצג כאן מבוסס על פניות אל מערכת האתר.
 
 
מה מחפשים מעסיקים בחברות הגדולות במשק?
 
ערכנו עבורכם מבדק בנוגע לדרישות מעסיקים ממועמדים לתפקידים שונים בחברות ענק במשק הישראלי. תוכלו לקרוא על סוגי משרות, ההשכלה הנחוצה, הניסיון המבוקש וגורמים המקנים יתרון למועמדים מסוימים.
 
 
נבחן את החסרונות והיתרונות שבבחירת מקצוע לימודים ע"פ מצב השוק.
 
יתרונות:
 
בבחירה ממוקדת שוק , ניתן לדעת איך, כמה ולמה. שהן השאלות הנפוצות ביותר בקרב אלו המתלבטים באיזה מקצוע יבחרו ללמוד ולעסוק. בדיקה קצרה באינטרנט על כל אחד מהמקצועות, יסביר לכל המעוניין איך לומדים, כמה צריך להשקיע כדי ללמוד, כמה כסף מרוויח מי שמסיים בשוק החופשי, למה התחום מבוקש ומתפתח ועוד נושאים רבים בטרם יתחיל התלמיד את שיעורו הראשון. יתרון גדול נוסף הוא בכך שמרחיקי הראות, ואלו מבינינו שמסוגלים להסתכל קדימה, חצי עשור לפחות כדי לזהות את המקצועות החמים בשוק יוכלו אף הם להרוויח.
 
כך למשל במדעי הסביבה, שהולכים ותופסים תאוצה בעולם, אדריכלות ועיצוב שאוחזים יד ביד עם עליית רמת החיים ותחומי המחקר הביולוגיים ( הנדסה גנטית, פרמצבטיקה, מדעי התא ועוד). מקצועות שלא בהכרח מבוקשים כיום יכולים להיות מבוקשים מחר, שכרם יהיה בצידם והיעדר ביקוש ייצור מצב של תחרות נמוכה יותר. יתרון נוסף הוא בבחירה מראש של מקצוע מבוקש, כך שהתכנון יהיה מסודר וממוקד. לימודי רפואה למשל לכאלו שלא יכולים ללמוד בארץ בשל הביקוש והתנאים הגבוהים, יידעו כי הוצאת סכום כסף לא מבוטל בחו"ל יבטיח להם בסיום התואר כי השקעתם הכספית לאורך שנים תשתלם, רופא לא יהיה מחוסר עבודה בד"כ ולא יהיה תלוי בתנודות השוק העולמי. תמיד יהיו אנשים חולים לרפא.
 
חסרונות:
 
בחירת מקצוע לימוד על פי מצב שוק העבודה לא לוקחת בחשבון את מימד הזמן וגורם התנודתיות. השוק העולמי הגלובאלי משתנה בתדירויות גדלות והולכות. אפקטים מצטברים של הכלכלה העולמית יכולה להשפיע בטווחים מאד קצרים על שוק העבודה. קחו לדוגמה את המשבר הכלכלי החריף בארה"ב, והשפעתו על כל העולם, הן ברמה של הבורסות והן ברמה של יחסי גומלין ותעשיה. כך לדוגמא מצאו את עצמם עשרות אלפי ברוקרים בין לילה ללא עבודה. גורם הזמן הוא גם כם עניין למחשבה. לעיתים מקצוע נלמד ונרכש במשך שנים.
 
מרגע ההחלטה ועד סיום התואר ייתכנו גם שינויים בשוק. אם למדתם תחום מאד ספציפי למשל במחשבים, יכול מאד להיות שבעוד 4-5 שנים מהיום התחום הזה ייחשב מיושן בשל ההתפתחות הטכנולוגית המהירה. חסרון נוסף הוא בבחירה של מקצועות מבוקשים לכאורה שתגרור אחריה סף קבלה מאד גבוה, תנאי לימוד מלחיצים ובסופו של יום מספר קטן יחסית של משרות פנויות ביחס למסיימים, ואז שוב תיווצר בעיה של סינון מועמדים. בהרבה מקצועות מבוקשים היום התואר הראשון אינו מספיק. ואנו רואים זאת בעיקר בתחומי הכלכלה והתעשייה עתירת הידע.
 
 
לסיכום:
 
לבחירת לימודים על פי שוק העבודה יש יתרונו וחסרונות, כמו גם העובדה שאין מקצוע מושלם. מומלץ תמיד ללכת בעקבות מה שהלב אומר בשילוב יכולות המוח. שילוב חוגים למשל, למידה של מספר תחומים והתמקצעות ביותר מנושא אחד יהיו טיפים טובים להקטנת הסיכון במציאת משרה מתאימה בשוק העבודה לאחר הלימודים. בחינת שוק העבודה, ניסיון להבין מגמות בעולם, וקריאת מאמרי ייעוץ לימודים לא תזיק בבואך לבחור מקצוע טוב בשוק העבודה העולמי המודרני.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות לימוד מבוקשים?

רוצה לדעת יותר על מקצועות לימוד מבוקשים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מקצועות לימוד מבוקשים

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp