רוצה פרטים על ללמוד בדנמרק?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים אקדמיים בדנמרק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ללמוד בדנמרק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים בדנמרק

 

לימודים בחינם - אך לא לכולם

 

מוסדות ההשכלה הגבוהה בדנמרק נחשבים לבעלי רמת לימוד גבוה, והם מדורגים בין עשרת המקומות הראשונים בעולם מבחינת חוויית הלמידה. נתון זה אינו מפתיע, אם לוקחים בחשבון שדנמרק היא המדינה בה ההשקעה הממשלתית באוניברסיטאות היא הגבוהה ביותר. כיום, היא אינה מהווה יעד פופולרי במיוחד בקרב ישראלים המתעניינים בלימודים בחו"ל, אולם לבחירה בה יש יתרונות רבים, שמומלץ בהחלט להביא בחשבון. 

 

דנמרק מציעה מאות תכניות לימוד בשפה האנגלית, כחלק מהרצון למשוך סטודנטים מרחבי העולם. שאר המסלולים נלמדים בדנית. חלק מהאוניברסיטאות מקיימות מכינות ללימוד השפה או קורסים מקוצרים, למעוניינים בכך. סטודנטים יכולים לבחור ללמוד כמעט כל מקצוע, מלימודים מדעיים ועד תכניות באמנות ובעיצוב, או לחלופין להשתתף בתכניות דו חוגיות, בדרכם לקבלת התואר, שמוכר באירופה כולה וגם בישראל.

 

קראו גם על: מלגות ללימודים בחו"ל

 

כחלק ממדיניות הכלכלה הסוציאליסטית שמנהיגה דנמרק לרווחת תושביה, פטורים בעלי אזרחות ממדינות האיחוד האירופי מתשלום שכר לימוד, ואזרחים דניים אף זכאים לקצבת מחייה. השלטונות גם מסייעים בהשתלבות במעגל העבודה, ומקיימים תכניות השמה לבוגרי אוניברסיטאות.

 

מסלולי לימוד

 

תכניות הלימוד המוצעות בדנמרק מגוונות, ניתן ללמוד לתואר ראשון (BA או B.Sc.), וכן להמשיך לתואר MA וללימודי דוקטורט ומחקר מתקדמים. האוניברסיטאות הרבות, שחלקן מתמחות במקצועות מדעיים או טכנולוגיים, מפוזרות ברחבי המדינה, בערים כמו אורהוס ורוסקילדה, וכן בעיר הבירה קופנהגן. בנוסף ישנן מכללות רבות למנהל עסקים ולכלכלה, וכן בתי ספר לתיאטרון, למוסיקה, לעיצוב ולאמנות פלסטית.

 

משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון בדנמרק מתפרשים על פי רוב על פני תקופה של בין שנתיים לשלוש שנים. בדומה לנהוג בישראל, השנה האקדמית מחולקת לשני סמסטרים, אך בדנמרק מתחילים ללמוד כבר בתחילת ספטמבר.

 

הליך הרישום

 

לסטודנטים בעלי אזרחות אירופאית אין צורך בהוצאת ויזה כדי ללמוד בדנמרק. מועמדים שאינם בעלי אזרחות אירופאית נדרשים לוויזת סטודנט, הניתנת לאחר האישור על הקבלה למכללה או לאוניברסיטה. הרישום מתבצע מול מוסדות הלימוד עצמם.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון בדנמרק, יש צורך בתעודת בגרות מלאה. מועמדים המעוניינים במקצועות המדעים המדויקים ומדעי החיים נדרשים על פי רוב לציונים גבוהים במיוחד בבחינות הבגרות בפיסיקה, במתמטיקה ובכימיה. כמו כן, עורכות האוניברסיטאות בחינות קבלה פנימיות. הסטודנטים נדרשים גם לעבור את מבחן TOEFL לשליטה בשפה האנגלית.

 

עלות, מלגות ויוקר המחייה

 

הלימודים הגבוהים בדנמרק מיוחדים בכך שהם פטורים לחלוטין משכר לימוד לבעלי אזרחות אירופאית. לאלו שאינם בעלי אזרחות מהאיחוד, עלות הלימודים נעה בין 8,000-20,000 דולרים בשנה. עם זאת, מרבית המוסדות, כמו גם ארגונים ממשלתיים ופרטיים שונים, מספקים מלגות לנזקקים לכך.

 

בנוסף, הממשלה הדנית מממנת קצבת מחייה ולימודים לסטודנטים בעלי אזרחות מקומית, בסך של כ - 1,000 דולרים בחודש, זאת בתנאי שהם מתגוררים לבדם, ולא עם הורים או קרובי משפחה.

 

איכות החיים בדנמרק היא מהטובות בעולם, וזאת למרות עלויות המחייה הגבוהות יחסית בהשוואה לשאר מדינות אירופה. לסטודנטים השואפים לצמצם את הוצאותיהם, מומלץ לבחור במעונות האוניברסיטאיים, שהם נוחים למגורים ועלותם אינה גבוהה. הדבר רלוונטי במיוחד בעיר הבירה, קופנהגן, המתאפיינת במצוקת דיור. שכר הדירה לחדר במעונות נע בין 300 ל - 600 דולרים לחודש.

 

 

עבודה בזמן הלימודים

 

סטודנטים בעלי אזרחות אירופאית יכולים לעבוד ללא הגבלה בתקופת לימודיהם, בכפוף לתנאי אשרת העבודה, אליה יש להגיש מועמדות בזמן המעבר למדינה. לאלו שאינם בעלי אזרחות ממדינות האיחוד אפשרויות התעסוקה מוגבלות יחסית. באופן כללי, עליהם להוכיח כי הם מסוגלים לכלכל את עצמם במהלך שנות הלימוד, ולשלם את כל עלויות המחייה והלימודים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ללמוד בדנמרק?

רוצה לדעת יותר על ללמוד בדנמרק?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp