רוצה פרטים על לימודים בגרמניה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים אקדמיים בגרמניה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בגרמניה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים בגרמניה


לימודים גבוהים, עלות נמוכה


גרמניה נחשבת כיום לאחת המדינות המפותחות והעשירות באירופה. רמת החיים הגבוהה במדינה התפרסמה בעולם, ובשנים האחרונות גם ישראלים רבים בוחרים להעתיק את מגוריהם לערים שונות במדינה. המוסדות האקדמיים בגרמניה נחשבים לבעלי רמה גבוהה, וסטודנטים לא מעטים המעוניינים בלימודים בחו"ל בוחרים בה. כיום, כעשרה אחוזים מכלל הסטודנטים במדינה זו הם זרים.


לבחירה ללמוד בגרמניה מספר יתרונות בולטים. ראשית, הלימודים לתואר הראשון הם כמעט ללא עלות. אין צורך לשלם שכר לימוד, אלא רק דמי הרשמה ודמי שימוש בשירותי האוניברסיטה השונים. רק חמש מדינות מחוז במדינה גובות תשלום שכר לימוד, וגם הוא נמוך ביחס לשאר אירופה, ועומד על כ- 500 יורו בממוצע לשנה.


כמו כן, האוניברסיטאות מעודדות קבלת סטודנטים לתכניות בינלאומיות, והן פתוחות למועמדים ממגוון מדינות. קורסים רבים מועברים בשפה האנגלית על מנת להקל על הסטודנטים הזרים. האוניברסיטאות גם מסייעות בלימודי הגרמנית הנחוצים ליתר השיעורים, ולהתנהלות במדינה באופן כללי.

 

 


מסלולי לימוד


במדינה זו ניתן ללמוד לתואר ראשון (B.A), לתואר שני (M.A), ולתארים מתקדמים. קיימים כ - 350 מוסדות אקדמיים בסך הכל, מרביתם ציבוריים ושייכים למדינה. הם ממוקמים באזורים שונים ולאו דווקא בערים הגדולות. ניתן לבחור באוניברסיטת מחקר מדעית, באוניברסיטה טכנולוגית, או באחת מעשרות המכללות בתחומי האמנות, המוסיקה וההוראה. בעת בחירת מוסד הלימוד, כדאי לוודא שהוא מעניק תעודה המוכרת גם בישראל, כדי להשתלב בשוק העבודה בעתיד.


מבחינת רמת המוסדות והתכנים הנלמדים, מאופיינת גרמניה בגמישות גדולה. החופש האקדמי בה נוקטת מערכת ההשכלה הגבוהה מאפשר למרצים לקבוע את תכני השיעורים כרצונם, ללא צורך בהנחיות חיצוניות. כך, אין תכניות לימוד קבועות וידועות מראש. גם הסטודנטים יכולים לבנות להם מערכת לימודים אישית.


משך הלימודים


בשנים האחרונות, מתקיימת במדינה רפורמה לקיצור זמני התארים, ולהתאמתם לנהוג ביתר מדינות אירופה. כך, לימודים לתואר ראשון נמשכים בממוצע שלוש שנים, וארבע שנים בלימודי הנדסה. לימודים לתואר שני מתפרשים על פי רוב על פני שנה או שנתיים.


הליך רישום


סטודנטים המעוניינים להירשם ללימודים נדרשים להגיש מועמדות ישירות למוסד האקדמי המבוקש. למקצועות מסוימים כרוקחות ורפואה, יש להירשם באופן מרוכז באמצעות אתר ששמו hochschul start.


תנאי קבלה


מועמדים ללימודים במדינה זו נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. ציוני הסף המאפשרים קבלה משתנים מחוג לחוג. על הנרשמים לעבור בהצלחה מבחן ToEFL הבוחן בקיאות בשפה האנגלית. כמו כן, עליהם לעבור מבחן שליטה בשפה הגרמנית, הנקרא TestDaF. זהו מבחן הדומה במתכונתו למבחן ה - ToEFL, ובוחן הבנת הנקרא, כתיבה, הבנת הנשמע ודיבור. מבחן זה אינו נערך בישראל, ולכן יש צורך לנסוע לגרמניה על מנת להיבחן בו.


האוניברסיטאות מספקות מכינות ללימודי השפה לאלו שאינם שולטים בה ברמה מספקת, חלק מהקורסים ללימוד גרמנית נערכים בישראל.


יש לציין כי כל מוסד אקדמי דורש ציוני קבלה משלו. סף הקבלה לזרים אינו גבוה בצורה יוצאת דופן, כחלק מהשאיפה לשלב סטודנטים זרים במוסדות הלימוד.


עלות ויוקר המחייה


עלויות המזון והתקשורת במדינה זו אינן גבוהות במיוחד. סכום ההוצאות הממוצע לסטודנט בגרמניה עומד על 600-700 יורו לחודש, ושכר הדירה הוא בסביבות 250 יורו לחודש. אופציית מגורים זולה נוספת לסטודנטים היא המעונות האוניברסיטאיים, שעלותם כ - 200 יורו בחודש. בנוסף, סטודנטים זכאים להנחה בתחבורה הציבורית.

 


עבודה ומלגות


המדינה מעניקה אישור שהייה רק לסטודנטים המספקים הוכחה כי הם מסוגלים לקיים את עצמם מבחינה כלכלית. הם נדרשים להיות מסוגלים לעמוד בעלויות המחייה ברווחה סבירה.


קיימות תקנות הגירה להגבלת שעות ההעסקה למי שאינם אזרחי המדינה. סטודנטים זרים יכולים לעבוד עד 90 ימים מלאים או 180 חצאי ימים בשנה, ללא צורך בקבלת אישור עבודה. אישור עבודה מגדיל את סך השעות המותרות, אך הסיכוי לקבלו נמוך.


הארגון הממלכתי המחלק מלגות לסטודנטים גרמנים וזרים נקרא DAAD - שירות החילופין האקדמי הגרמני. הוא מנהל מאגר מלגות גדול באינטרנט שהסטודנטים יכולים לעיין בו. רוב המלגות קשורות להישגים לימודיים ולאו דווקא למצב כלכלי.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בגרמניה?

רוצה לדעת יותר על לימודים בגרמניה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp