לימודים לתואר בישראל - מכללות אקדמיות ותארים

כמה שווה תואר במכללה? – זה תלוי בגורמים מסוימים. עד כמה גדולה המכללה? מה המוניטין שצברה בשוק הלימודים והעבודה? האם יש לה חסות אקדמית של אוניברסיטה ידועה? באיזה תחומים מקצועיים היא מתמחה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על מכללות בישראל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכללות ולימודים בישראל


בראשית היו רק אוניברסיטאות. הייתה אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה בחיפה לאנשי הצפון, בן גוריון לדרומיים, בר אילן לדתיים, העברית בעיקר לתושבי הבירה ולחובביה, והאוניברסיטה הפתוחה לאלה שלא אוהבים מסגרת.


כדי לתת מענה לאזורים בהם אין מוסדות לימוד אקדמיים, הקימו את המכללות הציבוריות. אחר כך, בתחילת שנות ה-90 הקשיחו האוניברסיטאות את תנאי הקבלה לפקולטות היוקרתיות, בעיקר משפטים.

 

 

תופעה זו גרמה לרבים, במיוחד בעלי הממון שבהם לצאת ללימודים בחו"ל. קובעי המדיניות ומקורבים החליטו להקטין את המונופול שבידי האוניברסיטאות הגדולות ולפתוח את ענף המכללות הפרטיות. הקמתן של המכללות הפרטיות והציבוריות נותנת הזדמנות לתושבי הפריפריה ללמוד את רוב המקצועות שניתן ללמוד גם באוניברסיטאות הגדולות.

 

המכללות האקדמיות המאושרות בחוק, מכשירות לקבלת תארים ראשון וברובן גם תואר שני במקצועות מסוימים. כיום עדיין אין מכללה המעניקה תואר דוקטור.


מכללות ציבוריות


החלו את דרכן כשלוחות של האוניברסיטאות השונות. בהמשך קיבלו את אישור המל"ג לפעול בעצמן. דוגמאות קלאסיות הן אורט בראודה, והמכללה האקדמית עמק יזרעאל. מה שנשתנה מאז קבלת עצמאותן, מלבד הרחבת מבחר המסלולים, הוא הורדת סף הקבלה ללימודים. אלה הן מכללות מתוקצבות, ויש כיום כ-18 במספר בישראל.


השמות המוכרים לנו כמו מכללת ספיר, האקדמית של תל אביב יפו, מכללת עמק יזרעאל, המרכז האקדמי פרס, מכללת רופין, מכללת רמת גן, המכללה לישראל, הן מכללות ציבוריות שהפכו לעצמאיות.


המכללות הגדולות


המכללות הבאות הן פרטיות והן מתאפיינות בגודלן, בסביבת הלימודים המפוארת שלהן, במספר הרב של התלמידים, במגוון המסלולים, וגם בעובדה שהן מכשירות לתואר שני. ביניהן המסלול האקדמי המכללה למנהל, מכללת נתניה, הקריה האקדמית והמרכז הבינתחומי בהרצליה.
 

מכללות המתמחות


מלמדות משפטים ומאופיינות במספר לא רב של תלמידים ובקמפוס קטן.


תנאי קבלה למכללות

בכל מכללה זה אחרת. יש מכללות שמקבלות בעלי הישגים גבוהים, בעיקר במבחן הפסיכומטרי. יחד עם זאת, במרבית המכללות הפרטיות מקבלים את כל מי שמסוגל לשלם, ולעמוד בשכר הלימוד הגבוה שהן מבקשות. יצוין, שבמכללות הממשלתיות שכר הלימוד המונהג הוא השכר האוניברסיטאי הרגיל.

 

יש לך שאלה? נציגי המכללות המובילות בישראל יספקו לך מענה בפורום לחץ/י כאן


מכללה – יתרונות

 

 • תנאי קבלה - אחד היתרונות המרכזיים בגינו רוב הסטודנטים הולכים למכללות ומעדיפים אותן על אוניברסיטה, היא תנאי הקבלה. ממוצע הבגרות והפסיכומטרי אינו חייב להרקיע שחקים כדי להתקבל למסלולים היוקרתיים.

  אם ניקח לדוגמא לימודי משפטים. כדי להתקבל אליהם באוניברסיטה תצטרכו ממוצע של 90 בבגרות ופסיכומטרי של 700. במכללות, לעומת זאת, ממוצע 90 בבגרות ופסיכומטרי 600 בלבד. כלומר, גם אם אתה לא גאון גדול, יש מצב שתהיה עורך דין.
 • מערכת - מערכת הלימודים ברוב המכללות נוחה הרבה מאשר באוניברסיטה. היא מאפשרת לרוב הסטודנטים לעבוד במקביל (והם יצטרכו בהחלט לעבוד קשה לנוכח שכר הלימוד שעליהם לשלם – על כך באגף החסרונות). לימודים בשעות הערב, ובימי שישי בהחלט מאפשרים תעסוקה.
 • יחס אישי - סקרים שנערכו במכללות ובאוניברסיטאות בקרב הסטודנטים מגלים באורח חד משמעי כי במכללות יש יחס אישי ותנאי לימוד טובים הרבה יותר מהאוניברסיטה. אם במכללה המרצה מפתח יחס חברי עם הסטודנט ומסייע לו ברצון גם אחרי שעות הלימודים, הרי שבאוניברסיטה , אתה יכול לסיים תואר בלי שהמרצה יכיר אותך.
  לתלמידים רבים יחס זה הוא קריטי.

 

 

מכללות – חסרונות

 

 • מחיר - נכון, לא צריך להיות גאון גדול כדי להתקבל למכללה, אבל עשיר גדול לפעמים עוזר. היום שנת לימודים ממוצעת במכללות מסויימות תעלה לך בערך 25,000 ₪. כמעט פי 3 מהאוניברסיטה. יחד עם זאת ברוב המכללות מחיר עבור שנת לימודים נמוך בהרבה.
 • יוקרה - יותר נכון חוסר יקרה. למרות שרמת הלימודים במכללות לא נופלת מהאוניברסיטאות, עדיין במקרים מסויימים בשוק העבודה תינתן עדיפות לבוגרי האוניברסיטה.

 

לסיכומו של דיון. עשו אתם את החשבון שלכם. חשבו והרגישו היכן מתאים לכם ביותר ללמוד, בהתחשב בנתונים הכלכליים, הישגיים, נפשיים, והאופי שלכם, והחליטו מה מתאים לכם יותר. מכללה או אוניברסיטה. אנו משוכנעים שתגיעו להחלטה הנכונה.
 

שאלה: האם כל תוכנית לימודים במוסד להשכלה גבוהה צריכה לקבל את אישור המועצה להשכלה גבוהה?

הדיון במועצה להשכלה גבוהה הוא לגבי כל תוכנית לימודים לגופה, ונדרשת בקשה מיוחדת ומפורטת של המוסד לגבי כל תוכנית לימודים שהמוסד מבקש לקיים ולהעניק בה תואר אקדמי. גם החלטות המועצה מתייחסות לכל תוכנית בנפרד.

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכללות בישראל?

רוצה לדעת יותר על מכללות בישראל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מכללות בישראל

מעל 2,666 סטודנטים
המליצו והצביעו על מכללות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.5

  המרכז הבינתחומי הרצליה261 חוות דעת

 • 4.1

  מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון171 חוות דעת

 • 4.2

  SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון332 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בביולוגיה רפואית 573 98
הנדסה גרעינית 612 96
תואר בפוליטיקה 684 96

חוות דעת של סטודנטים: מכללות

התקבלו 2,666 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

חשוב לחסוך הרבה כסף לפני ולנסות להשיג מלגות, כי קשה מאוד לעבוד בשנה הראשונה ועוד יותר אחריה, גם במסלול שלי וגם בהרבה אחרים.
אם גרים בירושלים או באיזור, לא למהר לעזוב את בית ההורים, שוב בגלל הקושי לעבוד במהלך הלימודים ולממן שכירות ומחייה.
אם גרים בשכירות, כדאי לנסות לגור בשכונות באיזור המכללה כי ירושלים ממש גדולה, והנסיעות עלולות לבזבז זמן יקר.
חשוב לברר טוב על המסלולים, לשאול הרבה שאלות, ולהבין מהם בדיוק כדי לא להתאכזב בהמשך ולגלות שזה לא מה שחשבנו או ציפינו.
חשוב להכין את עצמנו לשנים מאוד עמוסות ותובעניות, בהן הלימודים תופסים הרבה מאוד מקום בחיינו, ומצריכים הרבה גם לאחר ימי הלימוד- הרבה מאמצים והשקעה, סבלנות והרבה אהבה למקצוע. יש הרבה התנסות מעשית בחינוך מתחילת הלימודים, ולכן חשוב להיות מוכנים לזה ולאהוב את זה. וגם אם לא מגיעים עם ניסיון, זה מגיע בהמשך לאט לאט ואין סיבה לדאוג ולהשוות את עצמנו לסטודנטים שבאו עם רקע בחינוך.
המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין
שירן
תואר חינוך מיוחד
שלום לכל התלמידים שהם עדיין בתיכון...
אני כסטודנטית מציעה לכם לעבוד על עצמכם טוב טוב למבחנים הבגרות והביאו ציונים שהם מתבקשים מכם ממוסדות הלימודים שאתם רוצים ללמוד בה.
אני אומרת לכם את זה בגלל שנתקעתי במוסד הלימודים שאני לומדת בו עכשיו על שתי ציוניים בבגרות .
החזירו אותי למבחן הבגרות פעמים בגלל בעם ראשונה לא הצלחתי להביא את הציון המבוקש אבל במבחן השני יכולתי להביא את הציון בכוח שלי בגלל שלא אתן להם להפסיק לי את הלימודים בגלל שתי הציוניים האלה .
ואם יחזירו אותי בת 16 שנה אני עובדת על עצמי טוב מאוד בגלל לא לכנס בבעיות האלה ולחזור על מבחנים עוד פעם ולא אתן להם שיתנו לי להרגיש שאני סטודנט על תנאי ואם לא מביאה התנאי הם מפסקים לי את הלימודים שזה עושה לי בחיים שלי פשלה ולא אהוב ללמוד ולהיות סטודנט עוד.
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
הנאא
תואר חינוך לגיל הרך
עבור סטודנטים לעתיד אני ממליצה בחום לבחור מקצוע אשר ירצו לעסוק בו לטווח הארוך ואשר רואים את עצמם בעתיד הרחוק עדיין אוהבים את מה שהם עושים, כיוון שכאשר אדם אוהב את מה שהוא עושה הוא יעשה אותו על הצד הטוב ביותר. לגבי מוסד לימודים, כאשר נעזרת בכל הגורמים הרלוונטיים אשר יכולים לסייע בבחירת התואר אותו תלמד והגעת להחלטה, יש לברור את מוסד הלימודים- עד כמה הוא מוכר, עד כמה המרצים בו טובים, האווירה הסטודנטיאלית טובה (חשוב לא פחות), הלימוד פרקטי להמשך, יש פרקטיקה בתואר עצמו שתוכל לסיים את התואר עם ניסיון. כמובן שהתהליך מתחיל עוד בתיכון בו חשוב להשקיע בבגרויות ולקבל ציונים די גבוהים אשר יסללו את דרככם לאקדמיה בצורה מיטבית וקלה יותר וימנעו מכם השלמת בגרויות ומכינות כלשהן- בזבוז זמן וכסף. בהצלחה!
המכללה האקדמית ספיר
עדן
מכללת ספיר - תקשורת
ממליצה לסטודנטים להתחבר עם שאר הסטודנטים אשר לומדים איתם הן על מנת להעשיר את החוויה הסטודנטיאלית והן על מנת לשמש לעזר אחד לשני במהלך הלימודים ותקופת המבחנים. ממליצה לסטודנטים לבחור מקצוע בו הם באמת מתעניינים ורוצים לעסוק על מנת שיהיה להם מוטיבציה להשקיע וללמוד במהלך השנה. ממליצה לקחת כמה שיותר התנדבותיות ולעסוק בפעילות הקשורה לתחום בו הם בחרו על מנת לתת נפח לקורות החיים שלהם וכך יהיה להם יותר עניין לדבר עליו בראיונות עבודה. ממליצה לבחור במוסד בו החוויה הסטודנטיאלית משמעותית כיוון שהיא הופכת את השנים של הלמידה לטובות יותר, נוסף לבחור מוסד שנותן את הבמה לסטודנטים ונותן תחושה שהם באמת יכולים להשפיע גם בתור סטודנטים.
המרכז הבינתחומי הרצליה
יוני
משפטים וממשל
*בבחירת מקצוע- להכין רשימה מה מעניין אותנו, איפה אנחנו רוצים לראות את עצמו בעתיד ואז לקרוא על כל תחום ולהרגיש האם זה ממשיך לעורר בנו סקרנות.
*ללכת לכלל הימים הפתוחים בכדי להתרשם ממסדות הלימודים ובו זמנית מהתכנים של המקצועות שמעניינים אותנו.
*להיעזר ביועצים במוסדות הלימודים, עצות של משפחה וחברים.
*מהרגע שבחרנו מה ללמוד ואיפה לתכנן איך החיים הסטודנטיאלים הולכים להיות, איפה נגור, נעבוד? אם נעבוד או לא? ובמה? להתחיל להניע תהליך זה יוצר מחויבות והתרגשות חיובית לקראת פרק מסעיר בחיים.

***לא מצאתי מקום אחר לכתוב הערה: סיימתי את התואר הראשון ואני מתחילה באוקטובר תואר שני בקרימינולוגיה באוניברסיטת חיפה.
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
אסנת
מכללת עמק יזרעאל - פסיכולוגיה
לבדוק היטב את המקצוע אותו אתם רוצים ללמוד והאם הוא מתאים לכם וכיצד הוא מסייע לכם בעתיד במציאת עבודה. רצוי להשקיע בבגרויות שיעמדו לעזרתכם בבוא היום ואולי אף יפתרו אתכם מלעשות פסיכומטרי. כדאי לעבוד לפני תחילת הלימודים כמה שיותר כי הלימודים דורשים המון כסף בנוסף לצרכים בסיסיים כמו מגורים אוכל וכדו. רוב הפעמים התואר אינו מאפשר עבודה במשרה מלאה או אפילו חלקית. כדאי להשקיע במטלות שהמכללה נותנת הן יעלו לכם את הממוצע במכללה. המכללה דורשת ממוצע כמה שיותר גבוה לכן כדאי לתת את המירב.
תפתחו לחברה במכללה. זה יסייע לכם ללמוד למבחנים לכתוב מטלות ובכלל חברה חשובה בלימודים. שיהיה בהצלחה.
המכללה האקדמית ספיר
תמר
מכללת ספיר - תקשורת
העצות שלי יש עבור הסטודנטים לעתיד הינם:
1. תאהבו את מה שאתם לומדים זה הנוסחא להצלחה! אם זה מעניין אתכם אתם תחקרו על זה תתעמקו בזה ותבינו את המרצים יותר טוב.
2. אל תתביישו לשאול שאלות את המרצים, לרוב המרצים רוצים לעזור וגם בהפסקה שלהם יושבים ועוזרים לסטודנטים.
3. בהמשך ישיר ל2 אם יש תגבורים במקצוע מסויים תנצלו את זה, תנצלו את כל משאבי התמיכה שהמכללה מציעה לכם
4.תביאו אוכל מהבית, כאשר לומדים כל כך הרבה שעות חייבים להישאר מרוכזים ולכן חשוב להצטייד באוכל
5.תבחרו את מוסד הלימודים שלך בקפידה רבה תוך התבוננות בסטודנטים הלומדים, באגודת הסטודנטים שבאה לקראת הסטודנטים ובהנהלה.
המכללה האקדמית אשקלון
הילה
תואר בכלכלה - מכללת אשקלון
חשוב להגיע ללימודים (במיוחד אם בתיכון לא כל כך השקענו) מוכנים , זה אומר עם כסף בצד/ חיסכון או ההורים ואולי לעבור מכינה קצרה שתכניס את הראש ללימודים אחרי צבא והטיול הגדול. חשוב לבוא עם מוטיבציה ולזכור שהגעת לעשות תואר כיוון שהכיף מסביב לפעמים יכול למשוך ואולי קצת להפריע למהלך הלימודים. חשוב לבדוק מה מגיע לך לפני מבחינת מלגות והטבות. והכי חשוב לבחור מה שמתאים לך ללמוד כי בסופו של דבר 3 שנים במה שהוא שאתה לא מתחבר אליו לא יעשו לך טוב. אפשר לעשות לפני הכוון אקדמי או לעשות שנה ברב תחומי ולקחת קורסים שנראים מעניינים ופשוט להתחיל כי לימודים יכולים להיות דבר כיפי ומעצים ולא נטל.
מכללת תל חי
שירן
תואר בקיימות וכלכלה
כן ,מי שמתכוון להירשם לשנת לימודים שיחפש מלגות לפחות חצי שנה קודם לכן כי ממש קשה מלחמת ההישרדות הזאת בין לממש חלום של רכישת השכלה אקדמאית לבין להילחם על המחיה בעיקר למי שאין עזרה בכלל הייתי ממליצה על מלגת מפעל הפיס, בנוסף יש את היחידה להכוונת חיילים משוחררים הייתי ממליצה לכם זה יעוץ חינם להחלטת התחום שאתם רוצים ללמוד וחבל שלא תנצלו את זה ככה זה מצמצם את האפשרות שתרגישו שאתם לומדים משהו שלא באמת חשבתם שזה יהיה התוכן שלו ,וזה באמת קורה כי אני ראיתי את זה אצל חברים שלי ,הכי חשוב להתחיל ללמוד עם הרבה מוטיבציה ולבוא בראש פתוח ובקלילות כי בסך הכל זוהי חוויה עם כל הקושי
המרכז האקדמי פרס
זוהר
המרכז האקדמי פרס - מדעי ההתנהגות
לימודי העבודה הסוציאלית בספיר הינם לימודים אינטסיביים מאוד, אני מאוד ממליצה להגיע אליהם לאחר שסקרתם את שאר מקומות הלימוד בארץ ומתוך בחירה מראש במסלול דורש. בנוסף, בשל האינטסיביות ומערכת השעות המלאה, מרבית הסטודנטים מתקשים לשלב עבודה חדשה ולכן אני ממליצה לעבוד לפני התואר ולחסוך כסף ובמידת האפשר לבקש מהמעסיק להפחית שעות ולהשאר במקום עבודה מוכר.- מקום חדש שאינו מכיר את הסטודנט, יעדיף עובד שיכול לעבוד שעות רבות. מבחינת אופי הלימודים- אני מעדיפה לכתוב ולסכם בשיעור באופן ידני ולא במחשב- כל אחד לפי נוחויותי, חישבו מראש אם המחשב אינו גורם לכם להסחות דעת במהלך השיעור.
המכללה האקדמית ספיר
תהילה
ספיר - עבודה סוציאלית
אני מאוד על ממליצה לסטודנטים מתלבטים להגיע ליום הפתוח של רופין ולהתרשם מהמקום, מהקורסים וממה שיש לרופין להציע לסטודנטים. אני לא יודעת מה קורה בתארים אחרים אצלנו, אבל אני לומדת לתואר ראשון במדעי ההתנהגות עם התמחות במשאבי אנוש ובגדול אני מאוד מרוצה מהמרצים, מתכני הקורסים ומאופן העברתם. במחלקה שלנו תמיד יש אוזן קשבת לצרכים שלנו אך אין ספק שבמקרים רבים צריך להילחם ולהשמיע את קולנו כדי לקדם אותם. העצה היחידה שיש לי לתת זה לעשות הרבה שיעורי בית לפני שנרשמים לתואר, לעבור על הקורסים ולוודא שזה התחום שמעניין אתכם , שאתם רוצים בו ורואים עצמכם עובדים בו.
המרכז האקדמי רופין
ליאת
המרכז האקדמי רופין - מדעי ההתנהגות
כדי להשקיע זמן בתכנון חודשי, שבועי ויומי. צריך לשריין זמן לביצוע משימות קבועות, למשל בכל יום ראשון להשאיר זמן לקריאת מאמר עבור קורס ביום שני. בנוסף, בתחילת החודש, כדאי לבדוק באופן כללי מהן המטלות ה"כבדות", (מבחנים, עבודות), ולהעריך כמה זמן יידרש כדי לעבוד עליהן. בתחילת כל שבוע, יש לבדוק את המשימות של אותו שבוע ולתכנן את הזמן בהתאם. בתכנון הזמן חשוב להיות קשובים להרגלי הלמידה שלכם, לטווח הריכוז ולהשאיר גם זמן לדברים בלתי צפויים. אפשר להשתמש במערכת שעות, טבלה המכילה את כל ימי השבוע ואת כל השעות בהן אתם ערים, או ביומן.
המכללה האקדמית הערבית לחינוך
עביר
הוראת אנגלית
אני ממליצה לסטודנטים החדשים לשמור על פרופורציות במידה הנכונה, לא להיבהל ולא לוותר בקלות. בתחילה, אולי יהיה קצת קשה לעמוד בקצב העבודות והשיעורים. אך, לאחר שנכנסים לתוך השנה מבינים כי הכל באמת מתגמד לעומת המטרה הסופית. חשוב מאוד לא לשכוח שהמטרה היא גם ליהנות מהדרך בה אתה הולך, ללמוד ממנה מה שאתה יכול, להפיק ממנה את הטוב וליעל את המידע החדש. אני חושבת שהכנה מסודרת של לו"ז וסדרי עדיפויות יעזרו מאוד לסדר את הזמן של הסטודנטים באופן נכון. צריכים לזכור שגם כשקשה וגם כשעושים טעויות לומדים.
בהצלחה לכולם :)
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
אירית
תואר חינוך לגיל הרך
1. מדובר במסלול תובעני, רצוי למצוא משרה מתאימה וגמישה.
2. מומלץ להיות נוכח בשיעורים - המרצים הנם אנשי מקצוע מרתקים ונותנים אינסוף דוגמאות שלא תמיד באות לידי ביטוי בסיכומים.
3. מומלץ למצוא משרה בתחום - מעניק המחשה של החומר שנלמד.
4. מומלץ להירשם למלגת פר"ח שמתקיימת בבתי ספר.
5. במידה והנך מגיע עם רכב מומלץ לרכוש מנוי לחנייה.
6. מומלץ להתכונן מבעוד מועד לתקופת המבחנים ולא לדחות הכל לדקה ה-90.
7. מומלץ לקרוא מאמרים לאורך הסמסטר - מעשיר את הידע, מחזק את הדברים הנלמדים במסגרת הקורס ואף מוסיף להם.
המכללה האקדמית אחוה
רנית
הסבה לחינוך מיוחד
אני ממליצה לסטודנטים לעתיד לחסוך את כספם לקראת הלימודים. ההוצאות גבוהות וההכנסות מועטות כיוון שהזמן בו ניתן לעבוד מצטמצם מרגע לרגע. יש חשיבות לדבר כיוון שתמיכה כלכלית תוכל לסייע במהלך השנים של התואר בהוצאות השוטפות שיש, מעבר ללימודים (מחיה, חשבונות וכולי). אני ממליצה לבוא בראש פתוח לשינויים- פעמים רבות נדמה לנו כי אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים ללמוד, אך דברים משתנים, ואתה משתנה, ונחשף לידע רב, שעשוי להטות אותך לתחום אחר, אני מאמינה שצריך לזרום עם הסקרנות כי חשוב מאוד לאהוב את מה שאתה לומד.
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
נעה
קיי - תואר ראשון בחינוך
קחו את הכל בקלות, כדאי להשקיע בעבודות מה שעוזר בהמשך גם במבחנים ולהבין לאט לאט איך הדברים עובדים, כמו בצבא עד שמבינים את ההיררכיה הסלנג ומה בעצם רוצים ממך. והטיפ הכי טוב למי שנאכל עם עצמו מה ללמוד ומה הוא רוצה לעשות בעתיד אבל למעשה לא עושים שום צעד ושורפים עוד שנה בתקווה לגלות מה ייעודם - זה לא יקרה ברוב המקרים, תתחילו את התואר שהכי נראה לכם! יחד עם הזמן והלימודים יפתחו לכם דרכי חשיבה שונות והצ׳אקרה תשתחרר! רק אז תבינו מה מעניין אתכם באמת! ותתפלאו שאולי זה מה שאתם עושים ולומדים באותו הרגע.
המכללה האקדמית ספיר
אוהד
מכללת ספיר - תקשורת
לברר אם אנשים שאולי מכירים על תחום הלימודים, ועל הדרישות הצפויות בכדי להתכונן מבחינה מנטלית וכלכלית, למשל על מקום עבודה מתאים ככל הניתן בכדי לאפשר ללמוד ולעבוד למי שזה רלוונטי לגביו. לברר דרכי הגעה, אוטובוסים,וכרטיסיות של רב-קו ניתנות בדרך כלל עם הנחה לסטודנטים. מי שמעוניין במלגות ניתן לברר מידע במשרדי הדיקן, ולעקוב באמייל אחר פרסומים בנושא. לעקוב אחר פרסומים של אגודת הסטודנטים באתר, לעשות הדרכה בספריה של מוסד הלימודים כדי להכיר את מבנה האתר+ מאגרי חיפוש של מקורות אקדמיים לכתיבת עבודות.
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
ולריה
תואר בקרימינולוגיה
במכללת קיי ישנם מסלולים רבים שיכולים להתאים לכל מי שמעוניין ללמוד חינוך והוראה , הייתי ממליצה לפני שנרשמים ללימודים להיכנס לשיעור שתיים לראות את הקורסים של ההתמחות בכדי לראות למה אני מתחבר יותר . יש המון תחומים : ספרות ,מקרא, מדעים ,מתמטיקה, פיזיקה, לשון וכו'. אני ממליצה על המקצוע מקרא כיוון שיש מרצים נפלאים ומעניינים התורמים להצלחתך באופן אישי. כמו כן, במכללה יש חדר מחשבים, בית הסטודנט, חדר לסטודנטים עם הקלות . יש לציין שיוצאים מהמכללה עם ניסיון רב לעבודה העתידית דבר שהוא חשוב מאד.
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
חן
תואר חינוך לבתי הספר היסודיים
קודם כל אני רוצה לאחל לכולם בהצלחה לכל הסטודנטים בלימודים...
הטיפים שלי זה לבחור את המקצוע שאתם אוהבים ושיש לו הרבה ביקוש בשוק העבודה.
הדבר השני לבנות לוז כדי שהוא יעזור לכם גם לצאת להנות וכמובן לילמוד ולשלב עם לימודים ועבודה..........................................................................................................................................................................................................................................................
האקדמית נתניה
אלכסנדר
תואר בביטוח - האקדמית נתניה
חשוב מאוד להגיע רגועים בלימודים, אחרי הקפה של הבוקר ואפילו משהו קטן לאכול. במהלך החודש הראשון אתם תלמדו על עצמכם המון דברים שיהיו מאוד חשובים ללימודים בהמשך. לדוגמה, איך נוח לכם לסכם את ההרצאות, האם אתם מצליחים להשתתף בהרצאות או שאתם צריכים מעט עזרה ודחיפה מהמרצה והאם אתם אנשים של בוקר או לא. בזמן הזה גם תבחנו את הסובבים אתכם, תראו אם מי אתם חושבים שיהיה לכם נוח לשבת לאכול, סתם לדבר והכי חשוב - עם מי יהיה לכם נוח ללמוד למבחנים. מניסיון, למידה בזוגות אפקטיבית יותר. בהצלחה!
המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין
קסם
תואר חינוך מיוחד

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם