רוצה פרטים על איטליה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מתעניין בלימודים באיטליה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על איטליה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים באיטליה, מתאים לך?
 
איטליה כידוע היא יעד אטרקטיבי המושך אליו המוני מבקרים מדי שנה וזאת בשל עושרה התרבותי, אתריה ההיסטוריים ומאכלי הגורמה הידועים שלה. עם זאת, איטליה אינה מהווה רק יעד לטיולים וסטודנטים רבים מרחבי העולם כולו בוחרים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה הפרושים בערים השונות באיטליה.
 
 
למה דווקא איטליה
 
סטודנטים ישראלים בוחרים גם הם ללמוד באיטליה מסיבות שונות וביניהן:
  • קירבה גאוגרפית - איטליה קרובה יחסית לישראל מבחינה גיאוגרפית
  • תנאי קבלה - תנאי הקבלה למקצועות מבוקשים באיטליה סבירים יחסית
  • רמת לימודים - רמת הלימודים באיטליה נחשבת לגבוהה ואיכותית
  • הקלות - איטליה מציעה הקלות רבות לסטודנטים זרים ומסייעת בהנפקת היתרי עבודה זמניים, בדיור במעונות ובמימון הלימודים.

 

שפת הלימוד

 

השפת הנלמדת ברוב מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה באיטליה היא איטלקית, אולם בכמה מבתי הספר הפרטיים מתקיימות תוכניות הנלמדות גם בשפה האנגלית.

 

תחומי הלימוד הנפוצים באיטליה

 

איטליה נחשבת למובילה באומנות, בעיצוב אופנה ובבישול ולכן סטודנטים רבים בוחרים לרכוש השכלה במקצועות אלה באיטליה. לימודים בתחום העיצוב באיטליה תוכלו למצוא בעיקר במילאנו, הלא היא בירת האופנה העולמית וקורסים בבישול נלמדים בעיקר ברומא, בטוסקנה או בפירנצה .

 

ערים כמו בולוניה ופירנצה מציעות לימודי רפואה ואדריכלות ברמה גבוהה ובתנאי קבלה נוחים יחסית. עם זאת, קיימים מספר מסלולי לימוד באיטליה שאינם אפשריים או לחלופין אינם מומלצים עבור סטודנטים זרים.

 

לימודי תואר שני במסלול ישיר לדוגמא אינם אפשריים לסטודנטים זרים וזאת מפני שהאוניברסיטאות באיטליה אינן מתירות לסטודנטים זרים להתקבל למסלול זה. לבד מזאת, לימודי משפטים באיטליה אינם מומלצים לסטודנטים הישראלים בעיקר בשל ההבדלים בין מערכת המשפט הישראלית ולימודי פסיכולוגיה באיטליה גם הם לא מומלצים וזאת בשל קושי בהכרת התואר בישראל.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים באיטליה נקבע בהתאם לסוג המסלול ולתחום הנלמד. על פי רוב, לימודים לתואר ראשון בתחומים שונים נמשכים 3 שנים, לימודים אקדמיים בתחום האדריכלות אורכים כ- 5 שנים ולימודים של מקצועות הרפואה מתפרסים על פני 5-6 שנים.

 

תנאי הקבלה לסטודנטים זרים

 

הקבלה לאוניברסיטאות הציבוריות באיטליה מותנית בהצגת תעודת בגרות ישראלית מתורגמת וחתומה בידי נציגות קונסולרית איטלקית וכן בהצגת ציון סופי בבחינה הפסיכומטרית בישראל 400 . לבד מזאת המועמדים הזרים נדרשים לעבור מבחני כניסה בשפה האיטלקית בהתאם לתחום הלימודים המבוקש.

 

תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות וללימודי רפואה הם בדרך כלל קלים יותר בהשוואה לתנאי הקבלה לתחומים אלה בישראל. הקבלה למוסדות הפרטיים להשכלה גבוהה באיטליה מסתכמים לרוב בהצגת תעודת בגרות ובמעבר של מבחן ידע באיטלקית.

 

 

תנאי קבלה

 

תעודת בגרות ישראלית מתורגמת וחתומה בידי נציגות קונסולרית איטלקית המאשרת את התרגום ואת אמיתות התעודה. לתארים מתקדמים תרגום לאיטלקית חתום אף הוא של התואר האקדמי מאושר ע"י הנציגות הקונסולרית. אישור על בחינה פסיכומטרית בישראל (ציון רף מינימום של 400), בחינה בחודש ספטמבר בד"כ בשיטה אמריקאית, של יחדיות הרלוונטיות למקצוע אותו אתם רוצים ללמוד(למשל ברפואה- מתמטיקה, פיזיקה וכימה ברמה של 4 ו5 יחידות כך גם באדריכלות), ובנוסף ראיון קבלה שנערך באיטלקית.

 

עלויות ויוקר מחייה

 
מאז עליית האירו עלה גם יוקר המחייה באיטליה, שהייתה נחשבת בעבר לאחת המדינות הזולות באירופה. יחד עם זאת, קיימים הבדלים של עשרות אחוזים בין עלות המחייה בפריפריה לבין הערים הגדולות והעשירות באיטליה כמו רומא מילאנו ופירנצה. הלימודים במוסדות הציבוריים מסובסדים, גם לתלמידים זרים ונמוכים משמעותית משכר הלימוד בארץ למשל. שכר לימוד לשנה הוא כ 5600  ש"ח בכל המקצועות.
 
שכר הלימוד השנתי במוסדות הפרטיים לעומת זאת הוא כ 20,000 ש"ח ואף יותר. עלויות מחייה באיטליה מסתכמות בסכום שבין 700 ל 900 יורו בחודש וכוללות הוצאות כמו תחבורה, אוכל, מגורים ספרי לימוד ועוד.
 
עבודה ומלגות
 
עם הקבלה ללימודים באיטליה, השגרירות האיטלקית מנפיקה לסטודנטים הזרים אישור לעבודה באיטליה המתיר להם לעבוד עד 20 שעות בשבוע. שכר המינימום באיטליה עומד על 6 אירו לשעת עבודה, כך שהעבודה עשויה לממן את רוב הוצאות המחיה.
 
לבד מזאת, סטודנטים זרים המבקשים ללמוד באיטליה יכולים להסתייע במלגות שונות בכדי לממן את לימודיהם. מלגות לימודים מוצעות במכון האיטלקי לתרבות, במשרד החוץ הישראלי, או באוניברסיטאות עצמן. בחלק ממוסדות הלימודים ניתן להגיש בקשה לסיוע כלכלי, עם הצגת תלושי משכורת אחרונים של ההורים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על איטליה?

רוצה לדעת יותר על איטליה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp