לימודי ייעוץ רוחני בהיברו יוניון קולג' בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על ליווי רוחני - היברו יוניון קולג'.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ וליווי רוחני - תכנית "מזורים" בהיברו יוניון קולג' 
 
מה המשמעות של כל זה?
 
מטפלים רבים, מתחומי הגופנפש והדת, מתמודדים באופן קבוע עם שאלת איכות החיים של מטופליהם. אחד ההיבטים להתבוננות בשאלה זו היא העיסוק במשמעות החיים. תכנית "מזורים" בהיברו יוניון קולג' בירושלים, עוסקת בשאלות של משמעות, רוחניות וקיום, ופונה לכל בני האדם, בין אם הם דתיים או אתיאיסטים.
 
קורס ליווי רוחני מתייחס לשאיפתם הרוחנית של האנשים אל הנשגב, השלם והאותנטי, ולהשפעה שיש לזו באורח החיים יומיומי, בהתנהגות ובמחשבה. משולבות בה שיטות בפסיכותרפיה עם טקסטים פילוסופיים, במטרה לבנות דרכי התמודדות עם הקשיים היומיומיים, עם מצבי מצוקה ותקופות מעבר. מטרות התכנית הן לפתח נכונות ויכולת של המשתתפים להיכנס פנימה לתוך עולמם הרוחני ולשתף את חברי הקבוצה, וכן לפתח בם גישות ויכולת לשלב את השפה הרוחנית בתוך המרחב המקצועי.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית לייעוץ וליווי רוחני משלבת לימודים עיוניים בתחומי הפסיכולוגיה והפילוסופיה של המשמעות, ותרגול של מגוון שיטות רוחניות בעבודה קבוצתית. המשתתפים לומדים טקסטים דתיים והגותיים מתקופות ומסורות שונות, ומתבוננים באמצעותם בשאלות על משמעות החיים. כל אחד מהמשתתפים מפתח את השפה הרוחנית האישית שלו, ויחד מתרגלים דרכים שונות למדיטציות ותפילות יהודיות.
 
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים כוללים 495 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני שנתיים. בנוסף, 20 שעות מוקדשות להדרכה אישית, והתכנית כוללת גם שני סופי שבוע של לימוד חוויתי מרוכז. תלמידי התכנית מתנסים בעבודה מעשית בליווי הדרכה פסיכולוגית אישית. בנוסף לעבודה המעשית, הם נדרשים לשלב בהדרגה את הייעוץ הרוחני בעבודתם הנוכחית בקליניקות, בבתי כנסת ובמוסדות שונים, ולשתף את הקבוצה בתהליך.
 
קהל היעד
 
התכנית מיועדת לאנשים העוסקים בתחומי בריאות הנפש והגוף או לאנשי דת מכל הזרמים, לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים קהילתיים, רופאים, רבנים ורבות. היא מתאימה לכאלה המחפשים לרכוש כלים והתנסות בהתמודדות עם שאלות הקיום והמשמעות העולות במהלך עבודתם.
 
 
תנאי קבלה
 
המועמדים לקורס ייעוץ וליווי רוחני בתכנית "מזורים" נדרשים להיות בעלי תואר ראשון ותעודה מקצועית בתחומי בריאות הגוף והנפש או ההנהגה הדתית מכל זרמיה, ובעלי ותק וניסיון מעשי בתחומם. לצורך בדיקת התאמה, שולחים המועמדים קורות חיים, ממלאים שאלון אישי ועוברים ראיון קבלה.
 
דרישות הקורס
 
המשתתפים נדרשים להגיע מוכנים למפגשים השבועיים, בקריאת מאמרים וחומרים רלוונטיים, להראות נוכחות פעילה ומלאה, לכתוב סיכומים והרהורים אישיים, ולהביא דוגמאות של מקרים מגוונים מתוך עבודתם המקצועית. 
 
צוות המורים
 
צוות המורים כולל: שני פסיכולוגים קליניים בכירים, סופרת ומרצה לתלמוד, חוקר התרבות הרוחנית העכשווית ומרצה למיסטיקה יהודית, ורבנית המתמחה בטקסים יהודיים מתחדשים ומסורתיים. בנוסף, מגיעים ללמד בתכנית מרצים אורחים שונים.
 
תעודה
 
תעודה מטעם ההיברו יוניון קולג' תוענק לבוגרי התכנית שסיימו את קורס ייעוץ וליווי רוחני בהצלחה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
1 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
קורס איכות הסביבה בכיר
אורית כהן
1 תגובות
קורס ייעוץ הנקה בלניאדו
יעל נרדיה
1 תגובות
יוגה תרפיה לתעודה במרכז
שני
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית בשנהל הבאה
איילת בן דוד
1 תגובות
קורס הכרות עם הבודהיזם
מיטל טייב
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,852 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,054 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp