רוצה פרטים על כתיבה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כתיבה - תואר ראשון, כתיבה יוצרת, כתיבה מדעית ועוד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כתיבה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

לימודי כתיבה, קופירייטינג, קריאטיב ועוד  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

רבים מאיתנו חולמים על כתיבת ספר או אולי תסריט או מחזה, או ספר שירים. כל הניסיון הלימודי שצברנו בכתיבה מסתכם אצל רובנו בשיעור החיבור בבית הספר. אנשים לא מעטים חושבים כי כתיבה טובה יצירתית ומעניינת, היא עניין מולד, ושאין כאן מקום ללימודים. ואכן, לכישרון טבעי בכתיבה יתרון גדול, אך עם זאת בכולם קיימת היכולת להתפתח ולשפר את כתיבתם.


לימודי כתיבה מסייעים לבעלי כישרון ואהבה לתחום להשתחרר ממחסומים, לרכוש טכניקות חשובות, לרכוש בטחון, להימנע מטעויות בסיסיות ולהתבטא טוב יותר בכתב. לשם כך, תוכניות הלימודים כוללים לימודי כתיבה יוצרת היכרות עם כתיבה וספרות, תרגול של טכניקות כתיבה, ניסיון בכתיבה ויצירה ועוד.


הלימודים מעניקים לכותבים ביטחון בעשייה התרבותית והאמנותית שלהם, הם מקנים להם כלים למינוף ושיפור היצירה, מוסיפים להם עושר תרבותי, עורכים להם היכרות עם "טרנדים" עכשוויים וכן הלאה.

 

 

מטרת הלימודים

 

לימודי כתיבה יוצרת משלבים בין תחומי הכתיבה השונים: כתיבת פרוזה, כתיבה עיתונאית, כתיבת תסריט, וכתיבה למדיה. תכניות הלימוד מאפשרות לסטודנטים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולשפר את יכולות הכתיבה באמצעות השתתפות בסדנאות המרכזיות לכתיבה, במסגרתן הם מקבלים הזדמנות להתנסות בתחומי הכתיבה השונים. הלימודים מקנים יסודות תיאורטיים, שכוללים ידע טכני ולשוני והיכרות עם תבניות, ז'אנרים ומסורות, כמו גם התנסות מעשית בסדנאות.

 

מסלולי הלימוד בתחום כוללים קורסים בינתחומיים ותפיסות חדשניות בנושאים קלאסיים. הסטודנטים מתבקשים לעסוק בקריאה ובכתיבה בנוסף לשעות הלימוד בבית הספר, כאשר בהמשך הלימודים מתקיימת ביקורת טקסטים. לקראת סיום המסלול מחוייבים הסטודנטים בפיתוח טקסט מסכם, שמהווה למעשה קובץ סיפורים, תסריט, או בסיס לרומן, שנערך במסגרת ליווי פרויקט אישי. בוגרי לימודי כתיבה יוצרת יוכלו לעסוק בכתיבה במגוון תפקידים כגון: סופרים, תסריטאים, עורכי תוכן, בעלי טורים ומבקרי קולנוע.

 

מה לומדים?

 

תכני הלימוד בתחום הכתיבה היוצרת כוללים היכרות עם יסודות הכתיבה והתנסות ראשונית בסדנאות לכתיבת פרוזה, תסריט, עיתונות ומדיה וביקורת. בנוסף לכך נפגשים הסטודנטים עם טקסטים קלאסיים מהספרות העולמית, מנתחים תסריטים ועריכת טקסט ומתעמקים בספרות ושירה מקורית. הלימודים מבססים את ההתנסויות המעשיות והתיאורטיות של הסטודנטים ומסייעים להם להתמודד עם כתיבה בקשת רחבה של תחומים: תסריטים, סיפורים ונובלות, כתבות מגזיניות וכיוצא בזה.

 

בין הנושאים המגוונים שנלמדים בתחום הכתיבה היוצרת ניתן לציין את: הקלאסיקות מהספרות העולמית, קריאה בין תרבותית בספרות הרוסית, הצרפתית והאמריקו-לטינית, התמודדות עם שאלות בספרות, מבוא לעריכת תוכן, כתיבה למדיה חדשים, עריכה, ניסוח וסגנון -פיתוח רגישות לשפה, התייחסות ביקורתית לטקסטים, הבחנה בין סגנונות כתיבה שונים בעיתונות, בספרות, במסות ובכתיבה אקדמית ועוד.

 

 

כמה זה עולה?


שנת לימודים באוניברסיטה תעלה כ - 10,500 ₪. במכללות המחירים משתנים ויכולים להגיע לסכום כפול.

היכן לומדים?


להלן רשימה חלקית של מקומות בהם ניתן ללמוד כתיבה.

 

  • חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה - בבית הספר חשיפה בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה ניתן לקחת חלק בקורס כתיבה יוצרת בשילוב צילום סטילס, שבו לומדים על נקודת ההשקה שבין כתיבה וצילום. הקורס מתקיים במתכונת מקוונת. במוסד זה ניתן ללמוד בקורסים נוספים במקצועות הכתיבה, המדיה והעיצוב, לרבות סדנה מעשית בכתיבה יוצרת שבה מתנסים בבניית דמויות, סיפורים ושירים.

 

  • האקדמית נתניה - באקדמית נתניה, לימודי חוץ מתקיים קורס כתיבה יוצרת שנפרש על פני כ - 12 מפגשים. בקורס משולבים מגוון תרגילים חווייתיים לפיתוח כישורי הכתיבה של המשתתפים.

 

  • מכון אסיף - במכון אסיף מתקיים קורס כתיבה יוצרת שבו נלמדים עקרונות כתיבתם של סיפורים קצרים וארוכים. הקורס מתאים לכותבים מנוסים וכן למורים לספרות, מטפלים בביבליותרפיה וכותבים עיוניים.

 

  • מכללת מנשר לאמנות - המכללה מציעה מגוון מסלולי לימוד בכתיבה, המוכרים לצורך המשך לימודים באוניברסיטה הפתוחה לקבלת תואר ראשון ותעודת הוראה בספרות. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה כמה מקצועות במקביל, שיכולים להשלים זה את זה.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים - במכללה זו תוכלו ללמוד לתואר ראשון בתקשורת וקולנוע ולקבל גם תעודת הוראה באמנויות לחינוך העל יסודי.

 

  • המכללה האקדמית בית ברל - המדרשה לאמנות בבית ברל מפעילה מסלול B.Ed.F.A ללימודי קולנוע וחינוך, וכן מסלול תעודה מקיף ומקצועי בקולנוע, הכוללים את תחום הכתיבה התסריטאית.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב - במחלקה לספרות באוניברסיטה זו ניתן להשתתף במסלול לכתיבה יוצרת לתואר שני וליהנות מסדנאות כתיבה מעשיות בהנחיית מיטב הסופרים הישראליים: אתגר קרת, חיים באר, עמוס עוז, שמעון אדף ועוד.

 

  • אוניברסיטת תל אביב - מציעה במסגרת לימודי תואר ראשון בספרות מסלול לכתיבה ספרותית, עריכת ספרות ותרגום, שבו משתתפים הסטודנטים בסדנאות מעשיות בהדרכת סופרים, מתרגמים ועורכים ידועים.

 

  • בית הספר לכתיבת דרמה - שם מציעים מסלולים למחזאות ולכתיבה תסריטאית לטלוויזיה ולקולנוע. הלימודים נמשכים שנתיים, ולסטודנטים יש בחירה אם להתמקד בסוג כתיבה אחד או לשלב בין סוגים שונים.

 

  • ACC תרצה גרנות - המכללה לתקשורת ולפרסום - שם מציעים מסלול קופירייטינג מקצועי המקיף 380 שעות הרצאה בכיתה, ו - 72 שעות מעשיות. לפי הפרסום באתר המכללה, שישה בוגרים מצטיינים יועסקו בשישה משרדי פרסום מובילים בישראל.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כתיבה?

רוצה לדעת יותר על כתיבה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: כתיבה
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp