קורס גישור במכון מגיד האוניברסיטה העברית לימודי המשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון מגיד - קורס גישור.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

קורס גישור במכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

 

בנו גשר מזהב

 

בשנים האחרונות הפך תחום הגישור למבוקש ביותר בישראל. על פי נתונים של לשכת המגשרים הארצית, למעלה מ - 60 אלף איש ואישה כבר עברו קורס הכשרה בגישור ולמדו את המקצוע.

 

הצלחתו הרבה של הגישור נובעת מכך שהוא מספק אלטרנטיבה יעילה ונעימה יותר לתהליך המתיש, הארוך והיקר של יישוב סכסוכים בין כותלי בית המשפט. הוא מאפשר לסיים מחלוקות במהירות, תוך התחשבות בצרכים של כל אחד מהצדדים. במכון מגיד מציעים קורס גישור שנבנה בשיתוף פעולה עם קבוצת גבים, הפועלת לחיזוק שיתופי פעולה בתחום העסקי בארץ ובעולם באמצעות תהליכי הנחייה, ייעוץ והכשרה.

 

כמה מילים על מכון מגיד

 

מכון מגיד הוקם במסגרת האוניברסיטה העברית במטרה להוות מרכז ללימודי תעודה, לתכניות הכשרה ולקורסים מקצועיים, המתאימים לצרכים העכשוויים של שוק התעסוקה הישראלי. בין מסלולי הלימוד המוצעים במקום: קורסים לפיתוח מנהיגות עסקית, בית ספר לתרפיה באמצעות בעלי חיים, תכנית הכשרה לאחים וטרינרים ובית ספר לפסיכותרפיה.

 

תכנית הלימודים

 

מטרתו של קורס הגישור היא להכשיר את המשתתפים לשמש כצד שלישי בתהליכי פתרון מחלוקות ויישוב סכסוכים באמצעות כלי הגישור. במהלך הלימודים הם מקבלים כלים מקצועיים וישימים לניהול קונפליקטים ודנים בהשלכות הלאומיות והחברתיות של הגישור בהקשר של החיים במדינת ישראל. הם לומדים על מודלים שונים לניהול משא ומתן ומתנסים בתרגילים לשיפור ביצועים אישיים.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס מתקיים במתכונת חד שבועית, בשעות הערב. כל מפגש אורך כ - 5 שעות לימוד, כאשר בסך הכל כוללת התכנית 60 שעות אקדמיות. שיטות הלימוד בקורס מגוונות ומשלבות בין הרצאות פרונטליות לבין סרטים, דיונים קבוצתיים והדגמות חיות. המשתתפים לוקחים חלק בתרגילים חווייתיים בקבוצות ובזוגות. דגש רב מושם על שימוש בניתוחי מקרים ובסימולציות המדמות מצבי אמת מעולמות תוכן שונים.

 

נושאי הלימוד

 

 • פיתוח מיומנויות תשומת לב והקשבה
 • הגישור כדרך חיים
 • הובלת שינויים ערכיים בחברה הרחבה
 • סוגיות אתיות בגישור
 • תגובות אישיות אפשריות במצבי קונפליקט
 • שיפור ביצועים והעצמה אישית
 • החלפת מסרים חוסמים במסגרים מקדמים
 • עקרונות כלליים בתהליך הגישור
 • היבטים טרנספורמטיביים של עבודת הגישור
 • תפקידי המגשר - מאפיינים ומורכבות    
 • ועוד


קהל יעד ותנאי קבלה

 

קורס גישור במכון מגיד מתאים לסטודנטים, לאקדמאים ולאנשים נוספים, המבקשים להפוך את העיסוק בתחום לקריירה, או לשלב מיומנויות מעולם הגישור במסגרת עבודתם הנוכחית. כדי להתקבל לקורס על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות.

 

סגל המורים

 

המרצה הראשית בקורס היא פסיכותרפיסטית חינוכית, הפועלת כמנחה וכמגשרת בכירה. היא מתמקדת בגישור משפחתי, בליווי תהליכי גירושין ובניהול פרויקטים, ועוסקת מזה שנים רבות ביישוב סכסוכים בארגונים ובקהילה. לצדה מלמדים בתכנית מאמנים מקצועיים נוספים במסגרת מפגשי הסימולציות.

 

תעודה

 

בסיום הקורס הבוגרים מקבלים תעודת גמר מטעם מכון מגיד של האוניברסיטה העברית בשיתוף עם קבוצת גבים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp