לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות במימון וייעוץ פיננסי במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות במימון וייעוץ פיננסי במרכז האקדמי רופין

לימודי כלכלה ומנהל עם התמחות במימון וייעוץ פיננסי BA במרכז האקדמי רופין


צעד ראשון בשוק ההון


כלכלת ישראל חוותה שינויים רבים מהמאה הקודמת ועד ימינו. במהלך שנות השמונים, עברה ישראל מכלכלה סוציאליסטית לכלכלה תחרותית יותר הדומה לקפיטליזם, כפי שנהוג בארה"ב. ענף הכלכלה הוא נרחב ביותר ומכיל בתוכו תתי תחומים רבים ומגוון של תפקידים אפשריים שניתן להשתלב בהם במשק הישראלי.


לימודי כלכלה מקנים ידע נרחב בשלל תחומים וביניהם מנהל עסקים, חשבונאות, סטטיסטיקה, משפטים ועוד. סטודנטים המעוניינים להשתלב בלימודי כלכלה בוחרים בתכניות המקנות להם התמחות, שתסייע להם להשתלב בקלות בתחום. המרכז האקדמי רופין מציע מסלול לימודי כלכלה ומנהל, עם התמחות במימון וייעוץ פיננסי. תכנית זו יכולה להתאים למבקשים להשתלב בשוק ההון ובתחום ניירות הערך.


תכנית הלימודים


הלימודים לתואר ראשון בתכנית זו מקנים לסטודנטים כלים להשתלבות בעולם העסקי. במסגרת ההתמחות במימון וייעוץ פיננסי, הסטודנטים רוכשים הבנה רחבה של מבנה המערכת הכלכלית בכלל ושל שוק ההון בפרט. בנוסף, הם מכירים מכשירים פיננסיים מגוונים וכן את הכלים לבקרת סיכון העומדים לרשותם של תאגידים במשק. כמו כן, הם לומדים על היבטים שונים הנוגעים להתפתחותה של המערכת המוניטרית וכן מכירים את האפשרויות העומדות בפני פירמות ומשקיעים בבואם לקחת חלק במסחר המקומי והעולמי.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית לכלכלה ומנהל נמשכים כשלוש שנים והשיעורים מתקיימים בין שלושה לארבעה ימים בשבוע. בתחילת השנה השנייה ללימודיהם, הסטודנטים בוחרים בהתמחות אחת מתוך ארבע התמחויות המוצעות להם. מסלולים נוספים שמוצעים הם מסלול כלכלה פיננסית בהתמחות מימון וניהול פנסיוני, מסלול כלכלה חברתית ומסלול אישי.


נושאי הלימוד

 

  • שוק ההון
  • משפט עסקי
  • מבוא לכלכלה
  • כלכלת ישראל
  • יסודות השיווק
  • אנגלית עסקית
  • מסחר בינלאומי
  • תורת המחירים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המרכז האקדמי רופין מציע מגוון של אפשרויות ללימודי המשך בתחומי הכלכלה והניהול. בסוף התואר הראשון, סטודנטים רשאים להשתלב בלימודי תעודה כגון ייעוץ ושיווק פנסיוני וניהול תיקי השקעות. כמו כן, בוגרים מצטיינים המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתכנית MBA במנהל עסקים או במסלול MA בלוגיסטיקה ומערכות ימיות.


תנאי קבלה


הסטודנטים המתקבלים לתכנית הלימודים נדרשים לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים; תעודת בגרות מלאה בממוצע של 100 לפחות; ציון 620 בפסיכומטרי; וציון משוקלל של 108 לפחות של הבגרות ומבחן פסיכומטרי בציון 570 ומעלה. כמו כן, נדרש ציון של 70 לפחות ברמת 4 יח"ל בבגרות במתמטיקה (מועמדים עם פחות מ-4 יח"ל יוכלו לפנות לקורס קדם במתמטיקה ולעבור בחינה) ודרישה לרמה מסוימת באנגלית.

 

תעודה


בסיום לימודיהם יקבלו הסטודנטים תואר ראשון BA בכלכלה ומנהל מטעם המרכז האקדמי רופין.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית משתלבים במחלקות החשבות והניהול הפיננסי של חברות עסקיות ורבים מהם פונים גם לסקטור הבנקאי.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
Whatsapp Whatsapp