תואר בכלכלה, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

תואר בכלכלה, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים באוניברסיטה הפתוחה

 

תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה של האוניברסיטה הפתוחה- למי זה מתאים?

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים המשלבת בין שני תחומים ממדעי החברה: לימודי כלכלה ולימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים. תחום מדעי המדינה הינו חקר הפוליטיקה והיחסים המתקיימים בין המוסדות השונים המרכיבים את המדינה, בעוד שיחסים בינלאומיים מתמקדים בפוליטיקה שבין מדינות.

 

קהל יעד

 

תוכנית לימודים זו מתאימה לכל מי שמתעניין בפוליטיקה בכלל ואקטואליה בפרט, למי מבינכם שתמיד מוצא מה לומר בשיחות הסלון על הפוליטיקה העכשווית ומעוניין להרחיב את השכלתו תוך רכישת כלים לניתוח תהליכים פוליטיים בהווה על סמך ניסיון העבר.

 

תוכנית לימודים מעשירה זו מרחיבה את הידע של הסטודנט הבוחן את המשטר הדמוקרטי בישראל, תוך התבוננות ביקורתית והבנה מעמיקה באספקטים נוספים של המדינה המודרנית והשפעותיהם. יחסים בין לאומיים מאפשרת התבוננות מחוץ לתחומי המדינה ולבחינה ביקורתית על היחסים המתקיימים בין המדינות השונות.

 

לימודים אלו מאפשרים לסטודנט לרכוש ידע תיאורתי ביחסים בינלאומיים המקנים יכולת לניתוח תהליכים שהתרחשו בעבר, בהווה ואף לנסות ולחזות תהליכים שעומדים להתרחש בעתיד.

 

יתרונות התואר המשולב

 

הוספת לימודי כלכלה בתואר דו חוגי ללמודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים מהווה ערך מוסף. כידוע, הכלכלה מניעה את העולם המודרני, ולתהליכים כלכליים יש השפעה ישירה על כל מוסדות המדינה והיחסים הבינלאומיים. מדעי הכלכלה עוסק בעיקר במחקר של כל תהליכי הייצור, ההפצה, המסחר והצריכה של מוצרים ושירותים שונים.

 

תוכנית הלימודים בכלכלה מקנה ידע מעמיק והבנה בניתוח תהליכים כלכליים, בתפקידן של רשויות המדינה בשדה הכלכלי ובתיאוריות כלכליות בינלאומיות. תוכנית הלימודים מהווה שלוש שנים של לימודים מרתקים ומאתגרים.

 

תוכנית לימודים

  

  • קורסי תשתית (חובה) לתואר בכלכלה בהן נלמדים הקורסים: מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א', מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב', חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה וניהול, נושאים במתמטיקה לתלמידי מדעי החברה: פרקים בתורת הקבוצות, בלוגיקה ובאלגברה לינארית ויישומי מחשב למדעי החברה.

 

  • קורסי החובה בכלכלה הינם: תורת המחירים א'+ב'+ג', מושגי יסוד באקונומטריקה, מבוא למיקרוכלכלה, מבוא למקרוכלכלה, מקרוכלכלה א', מקרוכלכלה ב', תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים וכלכלת ישראל.

    קורסי הבחירה - להלן מספר דוגמאות לקורסים מקבוצה א': חשיבה אסטרטגית: תורת המשחקים ושימושיה בכלכלה ובניהול, כלכלה בין-לאומית ריאלית והעדפה ובחירה חברתית. להלן הקורסים מקבוצה ב': נושאים במתמטיקה לתלמידי מדעי החברה: פרקים בתורת הקבוצות, בלוגיקה ובאלגברה לינארית, מוסר ועסקים ושיפוט והערכה בתנאי אי-ודאות לתלמידי ניהול וכלכלה

 

  • קורסי החובה במדע המדינה ויחסים בין-לאומיים הינם: מבוא לגישות ושיטות במדע המדינה, מושגי יסוד ביחסים בין-לאומיים, דמוקרטיות ודיקטטורות: רעיונות, הקשרים, משטרים, ממשל ופוליטיקה במדינת ישראל, מבוא למחשבה מדינית ובחירה בין משטרים דמוקרטיים לבין דיקטטורות במאה ה-20.

    בקורסי הבחירה ניתן למצוא קורסים כגון: תנועות חברתיות ומחאה פוליטית, דמוקרטיה וחינוך: הממד הרעיוני, ישראל בעשור הראשון ועוד.

 

בסיום לימודי התואר יגיש הסטודנט עבודת סימינריון בכלכלה ואחת במדעי המדינה ויחסי בינלאומיים.

 

משך הלימודים:

 

תואר כלכלה ומדעי המדינה אורך בין שלוש לארבע שנים (תלוי במס' הקורסים שלוקח הסטודנט בשנה).

 

המשך לימודים

 

בוגרי תואר ראשון של מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני (M.A) בכלכלה, מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים או בתחום אחר ממדעי החברה אך יידרשו בקורסי השלמה בהתאם לחוג הנבחר. ניתן גם ללמוד שנה אקדמית נוספת ובסופה לקבל תעודת הוראה ולהשתלב בתחום החינוך כמורים לכלכלה בבתי הספר העל יסודיים או כמורים לאזרחות.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון למדעי המדינה, יחסים בינלאומיים וכלכלה יכולים להשתלב במספר רב של תחומים במשק הפרטי או הציבורי, הם יכולים להשתלב כיועצים כלכליים בחברות הייטק או בחברות סטארט אפ שונות, בבנקים, להשתלב כיועצים ארגוניים, בתחום השיווק האסטרטגי, ייעוץ מס ועוד. בנוסף, ניתן גם להשתלב במקצועות הדורשים ידע במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים במשרות פוליטיות, בעמותות חברתיות או כיועצים לפוליטיקאים.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על כלכלה ומדעי המדינה - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 5 דירוגיםבציון ממוצע: 4.6 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
26/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

- בחירת זמן שעות קורסים ואזורים שוניםלימודים באופן עצמאי - נתינת כלים ללימוד עצמאי משמעת עצמית

על הקמפוס

כל קורס אני לומדת במקום אחר מטעמי שעות הקורס. אין קפיטריה לפעמים

טיפים

אף על פי שניתן לבחור את קצב ההתקדמות יש לחלק את התואר כתואר רגיל לכל דבר. ולקחת בחשבון כי היתרון היח קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
23/08/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הכל טוב


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp