תואר בכלכלה ולוגיסטיקה במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר בכלכלה ולוגיסטיקה במכללה האקדמית אשקלון

לימודי כלכלה ולוגיסטיקה במכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון היא מוסד אקדמי מוביל באזור הדרום, אשר מכשיר סטודנטים רבים מדי שנה במסגרת לימודים לתואר ראשון. המכללה ממוקמת בלב העיר אשקלון, ומתחם הקמפוס שלה מצויד במבנים חדישים כגון אולמי הרצאות, מעבדות מחשבים, ספרייה, חדר כושר, גלריה לאומנות ומעונות סטודנטים.

על לימודי כלכלה ולוגיסטיקה

כלכלה היא מקצוע שמטרתו פיקוח והסדרה של מערך הכספים בארגון. כמו כן, חוקרת הכלכלה את תהליכי החלפת המשאבים הפיננסיים בין הכוחות השונים הפועלים במשק. המחקר בכלכלה בוחן את יחסי הגומלין בין שני צדדים המבצעים עסקה כלשהי, תוך בדיקת השימוש, העיבוד וההפצה של המשאב הנדון בעסקה.

תחום הלוגיסטיקה מתחבר בקשר ישיר לתחום הכלכלה. הלוגיסטיקה עוסקת בתכנון, ביצוע ובקרה של השירותים והמוצרים אותם משווק הארגון. פעילותה של מחלקת הלוגיסטיקה חשובה מאוד לתפקוד מיטבי של הארגון, וכל פגם במערכת זו יכול לגרום להפסד כספי אדיר לחברה.

בית הספר לכלכלה במכללת אשקלון נחשב לאיכותי ביותר, והוא מציע לסטודנטים מגוון תוכניות לימוד לתואר ראשון, כגון כלכלה וניהול, לימודי כלכלה ולוגיסטיקה, וכלכלה ובנקאות. הבחירה בלימודי כלכלה ולוגיסטיקה מעניקה לסטודנטים ידע נרחב באופן התנהלות הארגון העסקי והפיננסי, על מחלקותיו השונות.

 

 


תכנית הלימודים


נוסף על לימודי הלוגיסטיקה המקובלים, תכנית זו משלבת בתוכה לימודי כלכלה לתואר הראשון. השילוב הייחודי מאפשר לבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים בענפי הלוגיסטיקה והכלכלה, ולהשתלב בשלל תפקידים ומערכות בתחומים הללו.

 

שנת הלימודים הראשונה מיועדת להעניק לסטודנטים את התשתית האקדמית לה הם זקוקים בנושאי הכלכלה, הלוגיסטיקה, שוק ההון והניהול. שנה א' היא משותפת לחוג ללימודי כלכלה ולוגיסטיקה ולחוגים כלכלה וניהול וכלכלה ושוק ההון. ישנה אפשרות לעבור מחוג אחד לאחר בסוף שנה א', אך המעבר מותנה בהחלטת בית הספר לכלכלה במכללה.

 

נוסף על כך, הסטודנטים דנים בנושאים כגון סטטיסטיקה ומערכות מחשב המקנים מיומנויות אקדמיות בסיסיות (שישמשו אותם במהלך עבודותיהם בשנים הבאות). בשנים הבאות מעמיקים הסטודנטים את ידיעותיהם בכלכלה ובלוגיסטיקה, על ידי השתתפות בקורסים ייעודים בכל תחום. 


מתכונת הלימוד

הלימודים נמשכים 3 שנים.

 

הכנה ללימודים מתקדמים ופיתוח קריירה


בבית הספר לכלכלה ובמרכז להכוונה תעסוקתית של המכללה מציעים לסטודנטים ירידי לימודים וימי קריירה, כדי לסייע להם להשתלב בקלות רבה יותר בשוק העבודה.

 

 


סגל אקדמי

ראש החוג ללימודי כלכלה הוא לשעבר סגן ראש המחלקה לניהול וראש המסלול ללוגיסטיקה לתואר ראשון ושני של אוניברסיטת בר אילן. הוא כיהן במגוון תפקידים בכירים בענפי הלוגיסטיקה, הכלכלה, הבניין והתעשייה. בין תחומי מחקריו נכללים ניהול שרשרת אספקה, לוגיסטיקה ואסטרטגיה.

 

למי מיועדים הלימודים?

אם עולם העסקים מושך אתכם, ואתם מעוניינים להשתלב בענף תחרותי בתפקידים בעלי אחריות רבה, אזי לימודי הכלכלה והלוגיסטיקה לתואר ראשון פונים אליכם. בנוסף, אם אתם עצמאיים או שכירים, המאיישים תפקיד ניהולי או מנהלי, ומעוניינים לרכוש השכלה אקדמית ולהתקדם בעבודתך, כדאי לכם להשתלב במסלול לימודים זה.

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים על המועמדים להיות בעלי ממוצע בגרות 83 ומעלה, בגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון של לפחות 65.

 

הקבלה ללימודי כלכלה ולוגיסטיקה נעשית על ידי ועדת קבלה של המכללה האקדמית אשקלון, על פי תנאים שנקבעים על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

 

לאחר התואר הראשון

 

בוגרים של החוג שברצונם להמשיך גם לתארים מתקדמים יכולים להמשיך ללמוד לתואר שני בכלכלה יישומית באקדמית אשקלון או בכל מוסד אקדמי בארץ.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
חוות דעת של סטודנטים על כלכלה ולוגיסטיקה - אשקלון
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
26/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את ראש החוג והאגודה והדאגה לסטודנטים. לא אוהב קורסים שאינם קשורים בכלל למקצוע

על הקמפוס

קמפוס בלב העיר נוח להגעה . יש מרצים בחסד ויש כמה שלא.. סהכ מקום טוב

טיפים

יש לבדוק טוב אודות המסלולים. אני לא ידעתי שקיים גם מסלול לכלכלה של אוניברסיטת בר אילן שמתאים יותר לא קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp