תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת

בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת
בן גוריון קמפוס אילת

לימודי כלכלה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון

 

כלכלה חופשית

 

כלכלה היא למעשה מכלול הפעילויות הקשורות לייצור נכסים, לצריכה שלהם ולחלוקה שלהם. הכלכלה חלה בכל מישורי החיים, הן ברמה המדינית והן ברמה המשפחתית וכל אדם צריך לדאוג לכלכלתו. מחאות חברתיות ושינויים היסטוריים חלו בעקבות ניהול כלכלי מדינות ושל משטרים.

 

לימודי הכלכלה פורשים את שלל המתודות והשיטות הקיימות בדיסציפלינה על בסיס מחקרי וניסויי. השילוב של התיאוריה ושל המעשה מאפשרים לסטודנטים להבין לעומק את התחום ואף מקנה להם את הכלים ההכרחיים לעסוק כמומחים בענף.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי כלכלה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מקנים לסטודנטים את מכלול הכלים להבנה ולעיסוק במשק הכלכלי בארץ ובעולם. הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס של הכלכלה, כמו מימון, סטטיסטיקה ומיקרו ומאקרו כלכלה אשר ביחד מהווים תשתית איתנה להבנייה של תהליכים מורכבים ומרובי נדבכים בעולם הפיננסי.

 

הסטודנטים לומדים גישות ומתודות למקסום רווחים ולהוזלת עלויות והם משלבים את הכלים הללו עם חוגי הלימוד האחרים שהם לומדים, או שהם מיישמים אותם על עקרונות החשבונאות בהתמחות. כמו כן, תכנית הלימודים משלבת בין שיעורים עיוניים לשיעורים מעשיים אשר בעזרתם הסטודנטים יכולים ליישם הלכה למעשה את החומר המתודולוגי שהם למדו.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים. הסטודנטים בוחרים בין שני מסלולי לימוד – תכנית חד־מחלקתית עם התמחות בחשבונאות או תכנית דו־מחלקתית בלימודי כלכלה וחוג נוסף. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה וקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • כלכלה ניהולית
 • תורת המחירים
 • מחשבים לכלכלנים
 • חשבונאות פיננסית
 • מבוא לאקונומטריה
 • סטטיסטיקה לכלכלנים    
 • מבוא לכלכלה
 • מאקרו כלכלה
 • כלכלת ישראל
 • מימון הפירמה
 • מיסוי תאגידים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

קמפוס אילת הוא חלק אינטגרלי של אוניברסיטת בן גוריון והוא שווה לקמפוס בבאר שבע הן ברמה האקדמית ובתכני הלימוד והן בתארים שהבוגרים מקבלים. כיתות הלימוד הקטנות יוצרות אווירה סטודנטיאלית ומאפשרות יחס אישי בין הסטודנטים לבין הסגל האקדמי. קמפוס אילת מציע מגוון רחב של מסלולי לימוד תואר ראשון ולתואר שני, ובהם לימודי בניהול, לימודי ניהול מלונאות ותיירות, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי החיים.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי כלכלה מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת 4 יחידות לימוד אנגלית לפחות ו - 4 יחידות לימוד מתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות מתמטיקה בציון 70 לפחות. כמו כן, עליהם לקבל ציון 78 לפחות בחלק השפה האנגלית של בחינת הפסיכומטרי. כחלק מתנאי הקבלה, המועמדים במסלול ההתמחות בחשבונאות צריכים לקבל ציון פסיכומטרי וסכם של 600 לפחות והמועמדים במסלול הדו־חוגי צריכים לקבל ציון בפסיכומטרי וסכם של 520 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר מקבלים תואר B.A בכלכלה מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים והם משתלבים בשוק העבודה במגוון תפקידים, כמו יועצים פיננסים בבנקים או בחברות פרטיות העוסקות בשוק ההון, כמפקחים במס הכנה וכיועצים כלכליים בתעשיית ההיי טק ובמשרדים הממשלתיים.

עוד מסלולי לימוד - בן גוריון קמפוס אילת

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp