רוצה פרטים על כלכלה וניהול?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר בכלכלה וניהול - למי מתאים, מה לומדים ואיפה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה וניהול? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר בכלכלה וניהול

תחום הניהול ותחום הכלכלה מקיימים ביניהם קשר הדוק ולכן הלימודים לתואר ראשון משולב בכלכלה ומנהל עסקים הוא אחד מהמסלולים המתבקשים והמבוקשים ביותר באקדמיה . בוגרי התואר בכלכלה וניהול נהנים מיתרון תחרותי בשוק העבודה ומגדילים את אפשרויות התעסוקה שלהם. עם סיום התואר הבוגרים משתלבים במשרות בכירות בעולם העסקי ובענף הבנקאות והמסחר.

 

אין צורך להרחיב בחשיבות של ענף הכלכלה, השייך לתחום מדעי החברה. כל מי שחי ונושם את התחום חייב להיות בקיא המגוון נושאים – מאקרו כלכלה, מיקרו כלכלה, הקצאת משאבים, תהליכי מסחר, תהליכי ייצור, הפצה וצריכה של מוצרים, שיווק ועוד. כל הנושאים הללו נלמדים באופן מסודר בלימודים לתואר דו חוגי זה.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בכלכלה וניהול מעניקה לסטודנטים השכלה עיונית ומעשית בשני התחומים. הכשרה זו מספקת את הידע והכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידים הן בתחום הכלכלה והן בתחום הניהול.

 

לימודי כלכלה

 

בשנים האחרונות כלכלות העולם וכלכלת ישראל עוברות שינויים רבים. טשטוש הגבולות הבין-לאומיים, התהליכים הגלובאליים, השינויים בשוק ההון וההשקעות הבין-לאומיות העלו את הביקוש לאנשים מומחים בתחום הכלכלה. הכלכלה שייכת למדעי החברה ועוסקת בחקר של תהליכים ובהקצאת משאבים. המחקר בכלכלה נערך ברמת המיקרו וברמת המאקרו.

 

לימודי כלכלה מכשירים את הסטודנטים לעסוק בתחום בכלכלה במגזרים השונים במשק ומתמקדים בפיתוח יכולותיהם להתמודד עם סוגיות כלכליות שונות.

 

לימודי ניהול

 

לימודי ניהול מעניקים השכלה רב- תחומית ועוסקים בתורות ניהול שונות ולכן לימודים אלה חיוניים לכל המעוניינים להשתלב בתפקידי ניהול בתעשיות השונות. המנהלים הפועלים בעולם העסקי של היום נדרשים להפגין ידע ומיומנויות במגוון רחב של תחומים כגון: מימון, שיווק, פרסום, משאבי אנוש, מחשבים.

 

תוכנית לימודים זו מקיפה את כל התחומים הללו ועוד רבים אחרים. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתיאוריות בתחום ניהול הארגון, המסחר והכלכלה ורוכשים יכולות ניתוח הנדרשות בתהליכי קבלת החלטות.

 

 

נושאי לימוד

 

הנושאים הנלמדים בתחום הכלכלה הם רבים ומגוונים ובהם:

 

מודלים של תצרוכת וחסכון, ניצול משאבים, מימון, מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, ביקוש והיצע, מודלים מתמטיים, מודלים של תחרות, הקצאת משאבים, חשבון אינפטיסימלי, מתמטיקה, פיסיקה, משפט עסקי, דיני מסים, כלכלת משאבי אנוש, כלכלת רשתות, שיווק, כלכלת ישראל, תורת המשחקים, משפט מסחרי, מיסוי בינלאומי, מיסוי ניירות ערך, ניתוח השקעות, מיקסום רווחים, פונקצית הייצור ועוד.

 

נושאי הלימוד העיקריים הנלמדים בתחום הניהול:

 

מבוא לניהול, שיטות מחקר, סטטיסטיקה, מתמטיקה, מקרו ניהול, מיקרו ניהול, תורת המימון והניהול, מדעי ההתנהגות, חשבונאות, משפטים, שיווק, פרסום ועוד.

 

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד כיום לתואר דו חוגי בכלכלה וניהול ברוב האוניברסיטאות בישראל - אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן-גוריון ועוד.

 

אלה מבינכם שלא עמדו בתנאי הקבלה הקשים יחסית באוניברסיטאות, יכולים לנסות ולהתקבל למספר גדול של מכללות שפתחו מסלולי לימודים.

 

ניתן ללמוד כל אחד מהתחומים בנפרד במסגרת תואר חד חוגי. במסגרת ההתלבטות בין לימודי מנהל עסקים או כלכלה ניתן לבחון את אפיקי התעסוקה שנפתחים אחרי כל מסלול, את הדגשים בנושאי הלימוד וקריטריונים נוספים.

 

בין המוסדות בהם ניתן ללמוד כלכלה וניהול:

 

  • המכללה האקדמית תל חי: במכללה מתקיימים לימודי כלכלה וניהול שמאפשרים להעמיק בתהליכים במשק המקומי והגלובלי. כמו כן, מתקיים מסלול לימודי כלכלה וניהול בהתמחות מערכות מידע ניהוליות, שמאפשר לבוגרים להשתלב בעולם מערכות וטכנולוגיות המידע. הסטודנטים יכולים להתחיל ללמוד גם בסמסטר אביב.

 

  • המכללה האקדמית אשקלון: במכללה האקדמית אשקלון מציעים תכנית לימודי כלכלה וניהול שמאפשרת להכיר שלל סוגיות בשני תחומי הדעת, וכוללת מגוון של קורסים עיוניים לצד פרויקטים מעשיים.

 

  • המרכז האקדמי רופין: מוסד זה מציע תכנית ללימודי כלכלה ומנהל. ניתן ללמוד בהתמחות מימון וייעוץ פיננסי, בהתמחות מימון, ביטוח וניהול פנסיוני או במסלול אישי בו ניתן להכיר תחומים רבים כגון סחר בינלאומי ומשאבי אנוש.

 

  • האקדמית גליל מערבי: האקדמית גליל מערבי מציעה תכנית דו חוגית ללימודי כלכלה וניהול, וכן מסלול חד חוגי ללימודי כלכלה ותכנית חד חוגית לתואר ראשון בניהול, בהתמחויות שונות.

 

  • המסלול האקדמי המכללה למינהל: לימודי כלכלה וניהול במכללה למינהל כוללים מגוון של תחומי התמחות, בהם התמחות בביטוח, התמחות ביזמות ואסטרטגיה, התמחות באנליזת נתונים ומערכות מידע, התמחות בשוק ההון והתמחות בשמאות מקרקעין.

 

  • המכללה האקדמית ספיר: במכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד בתכנית לימודי כלכלה יישומית וניהול, בהתמחות שוק ההון ומימון או בהתמחות יזמות וטכנולוגיה.

 

  • האקדמית תל אביב יפו: באקדמית תל אביב יפו ניתן ללמוד בתכניות לימודי כלכלה וניהול במסלולי לימוד כגון יזמות, ניהול השירות ושיווק. כמו כן, קיים מסלול ישיר לתואר שני, בו משלימים את לימודי הכלכלה והניהול ותואר שני במנהל עסקים תוך ארבע שנים בלבד.

 

  • מכללת רמת גן: מכללת רמת גן מהווה מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה והיא מציעה תכניות לימודי כלכלה וניהול במתכונת גמישה וייחודית, המשלבת לימוד והדרכה פרונטליים ותגבור בקמפוס המכללה. הלימודים יכולים להתפרש על פני שלוש שנים או פרק זמן ארוך יור לפי צורכיהם של הסטודנטים.

 

  • המכללה האקדמית צפת: מכללה זו מציעה מסלול לכלכלה וניהול במסגרת לימודים רב תחומיים לתואר ראשון. במהלך התכנית לומדים על מגוון סוגיות פיננסיות, ניהוליות וחברתיות.

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים: באוניברסיטה זו מוצעים לימודי כלכלה, סביבה וניהול. במסגרתם הסטודנטים מתמקדים בלימודי מנהל על היבטיהם האקולוגיים, וכן רוכשים הבנה מעמיקה בכלכלה סביבתית. בין היתר, הם לומדים על גיבוש מדיניות כלכלית מתוך ראייה סביבתית, מקבלים היכרות עם תחום ההשקעות הירוקות והאחריות התאגידית, ניהול סיכונים בהגנת הסביבה, ועוד.

 

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

כיום, כל חברה, פרטית או ציבורית, זקוקה לכלכלן ורצוי עם השכלה בתחום הניהול. לכן, בתום לימודיהם, יוכלו בוגרי התואר לנסות ולהשתלב ככלכלנים בכל תחומי המשק - בתעשייה, במסחר, בעולם הבנקאות, במחקר ופיתוח ובעולם העסקי.

 

בוגרי תואר ראשון בכלכלה וניהול יוכלו לעבוד בתום לימודיהם גם כיועצים כלכליים בחברות בסקטור הפרטי והציבורי, ככלכלנים בבנקים ואף ככלכלנים בתחום שוק ההון. עם תואר משולב הסיכויים של הבוגרים למצוא מקום עבודה מצוין גדל מאוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה וניהול?

רוצה לדעת יותר על כלכלה וניהול?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד כלכלה וניהול
חוות דעת של סטודנטים: כלכלה וניהול
התקבלו 211 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp