לימודי כלכלה וניהול במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

לימודי כלכלה יישומית וניהול במכללה האקדמית ספיר

 

נפתחה ההרשמה ללימודים בסמסטר אביב (מותנה במספר נרשמים)

 

אחים למשק

 

עולם הכלכלה נתון במצב תמידי של שינויים דינמיים והתפתחות מתמדת במערכות המימון והייצור. בשנים האחרונות גברה המודעות לשמירה על איכות הסביבה ועל הקשר שבינה ובין הכלכלה הישראלית והעולמית.

 

מכללת ספיר מציעה מסלול ללימודי כלכלה יישומית וניהול, עם דגש על ניצול משאבי הטבע תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. הלימודים מיועדים לאנשים בעלי ראייה רחבה וראש ריאלי, המעוניינים להשתלב בתפקידים ניהוליים בתאגידים כלכליים ובחברות עסקיות, או לפעול כיזמים בתעשייה במגזרים הפרטי והציבורי.

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים במסלול כלכלה וניהול במכללת ספיר לומדים נושאים מרכזיים בלימודי כלכלה, במתמטיקה, בחשבונאות, בהתנהגות ארגונית ועוד. הם נחשפים למערכות מידע ממוחשבות ומכירים כלים מתקדמים בגיליונות אלקטרוניים. הם מתנסים בסדנה לכתיבה עסקית, ומנתחים מצבי התנהגות שונים ודרכי קבלת החלטות של יחידות כלכליות, וכן דנים בסוגיות עדכניות הנוגעות למשק הישראלי. בנוסף, במהלך התכנית הסטודנטים בוחנים מסעי פרסום שונים להבנת האסטרטגיות המרכזיות הנהוגות בתקשורת השיווקית. המסלול בספיר כולל גם עיצוב מודלים מתמטיים ופיתוח אלגוריתמים לקבלת פתרונות לפי תורת חקר הביצועים.

 

מבנה הלימודים

 

משך התואר הראשון הוא שלוש שנים אקדמיות, כשהלימודים מורכבים מקורסי חובה ומלימודי בחירה, ומשלבים חומר עיוני ומעשי. הסטודנטים רשאים לבחור בין התמחות בשוק ההון, המימון והביטוח, במידה והם רוצים להשתלב בעולם הפיננסי, ובין התמחות בפיתוח התעשייה והסביבה, המתאימה ליזמים ומנהלי משאבי הטבע במגזר הציבורי. בשנה השלישית לתואר הסטודנטים עובדים על פרויקטים אישיים בליווי והדרכה של סגל המרצים הבכיר, ופרויקטים מצטיינים זוכים להכרה ולפרסים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הסף למחלקה הם בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 56 ומעלה.
מועמדים שנתוני הקבלה שלהם לא עומדים בדרישות או שברשותם תעודות על לימודים קודמים, יכולים להגיש בקשה בכתב לצורך קבלה חריגה. מתאימים מוזמנים לראיון קבלה. מספר המתקבלים החריגים לא עולה על 10% מכלל המתקבלים מדי שנה, לפי הנחיות המל"ג.


קבלה מן המניין: מתקבלים במעמד מן המניין מי שעומדים בתנאי הסף ובאחד התנאים הבאים:

 

 

  • פסיכומטרי בציון 560 לפחות ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 65
  • ציון פסיכומטרי כמותי 125 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 65
  • 5 יחידות בבגרות במתמטיקה בציון 60 ללא בונוס, בכפוף להחלטה של יו"ר וועדת הקבלה המחלקתית
  • 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 75 ומעלה, ללא בונוס, בכפוף להחלטה של יו"ר וועדת הקבלה המחלקתית


קבלה מותנית בקורס הכנה: מועמדים העומדים בתנאי הסף אולם לא עומדים באף אחד מארבעת התנאים לקבלה מן המניין. קבלתם מותנית במעבר קורס "מתמטיקה לכלכלנים" בציון 70 ומעלה. מי שעוברים את הקורס בציון זה מתקבלים במעמד מן המניין. את הקורס לומדים באופן מרוכז בחודשי הקיץ. לחלופין, ניתן להתקבל במעמד על תנאי וללמוד קורס זה בסמסטר א' לשנת הלימודים הראשונה.


ועדת קבלה: מועמדים ממוסדות אקדמיים אחרים המעוניינים להתקבל למחלקה נידונים בוועדת קבלה מחלקתית, קבלתם לא נעשית באופן אוטומטי


בוגרי מכינת רוח וחברה של המכללה האקדמית ספיר: יש צורך בממוצע מכינה 85 ומעלה, ציון 75 ומעלה בקורס המתמטיקה של המכינה וציון 70 ומעלה בקורס המבוא "מתמטיקה לכלכלנים".


בוגרי מכינת רוח וחברה של המכללה האקדמית ספיר במסלול מוגבר מתמטיקה: ממוצע מכינה 85 ומעלה, ציון 70 לפחות בקורס מתמטיקה הנלמד במכינה.


בוגרי מכינת 30+: ציון ממוצע במכינה 90 ומעלה, ציון 75 ומעלה בקורס המתמטיקה הנכלל במכינה. כמו כן, ציון 70 ומעלה בקורס "מבוא למתמטיקה לכלכלנים".

 

סגל המרצים

 

תחומי ההתמחות של חברי הסגל הבכירים כוללים את התחומים הבאים: יסודות הביטוח וביטוחי חיים וקרנות פנסיה; פיתוח כלכלי אזורי ומדיניות כלכלית; פיתוח עירוני ופיתוח באזורי פריפריה; מיקום פעילות כלכלית בארצות מתפתחות; צמיחה ושוויון כלכלי חברתי; מדיניות קידום טכנולוגי; ועוד.

 

 

בוגרי המחלקה

 

בשנים קודמות פורסמו בעיתונות פרויקטים שונים של סטודנטים, שהוכנו במסגרת המסלול לכלכלה וניהול בספיר, ושזיכו את בעליהם בפרסים מכובדים. כך, בוגר אחד זכה בתעודת הצטיינות על פרויקט גמר, שעסק בניהול סיכונים של שוק הסחורות במרכז המייצר מזון. במסגרת הפרויקט הציע הסטודנט כלי שימושי, הפורט ובודק מספר חלופות בנוגע לרכישת סחורה מחברות אחרות. באמצעות כלי זה, חברת המזון יכולה לחזות בדיוק לאיזו כמות חומרי גלם היא זקוקה, וכך לחסוך כסף מיותר. פרויקט מעניין נוסף של בוגר מחלקה אחר בחן את הכדאיות הכלכלית של הצבת קולטני שמש לייצור אנרגיה סולארית ברחבי המכללה, ובנה מודל המציג את מידת החיסכון באנרגיה ובכסף.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

חוות דעת של סטודנטים על ספיר - כלכלה וניהול

התקבלו 21 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
13/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את העזרה והתמיכה המסורה מצד המרצים, פחות מרוצה שהחומר לא תמיד מועבר בצורה ברורה לחלוטין.

על הקמפוס

אוירה צעירה שכיף להכנס אליה, קמפוס מסודר ונקי. מקום שכיף לבוא אליו.

טיפים

לבוא בראש פתוח, להבין שקושי הוא סובייקטיבי ולהנות מהדרך ולא רק מהציפיה אל היעד.

המכללה האקדמית ספיר
30/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אהבתי את השביתה שהייתה בתחילת שנה במשך חודש וחצי

על הקמפוס

קמפוס גדול, הרבה מאוד סטודנטים, יש מענה מבחינת אוכל

טיפים

ללמוד טוב טוב מיקרו זה המקצוע הכי קשה בכל התואר צריך לקבל 70 בשביל לעבור אותו


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp