לימודי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל

לימודי כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת אריאל בשומרון


שוק העבודה של היום משתנה בקצב מהיר, היון נדרשות בו יכולות פרקטיות והבנה וניתוח של המציאות הכלכלית שבה אנו פועלים. לימודי כלכלה ומנהל עסקים של אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעים לסטודנטים את הכלים האקדמיים שמתאימים מתוך ראיית השוק שאליו פונים הבוגרים.


בוגרי התואר יכולים להשתלב בענפי הכלכלה במוסדות ציבוריים, המגזר הפרטי והעסקי, בעולם הבנקאות, במסחר וכן בתפקידי מינהל כגון שיווק, ייעוץ, מחקר, רכש, מימון, ביקורת פנים, שמאות מקרקעין וניהול הנכסים. באפשרותם של הבוגרים גם להמשיך לתואר שני במנהל עסקים שמתקיים באוניברסיטת אריאל, או לתכניות במוסדות אקדמיים אחרים.

 

ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה - מגמת ניהול עסקי


תכנית הלימודים


לימודי כלכלה ומנהל עסקים מעניקים לסטודנטים כלים בסיסיים להצלחה בעולם העסקי. דרך שילוב של תחום הכלכלה לצד תחום מנהל העסקים מקנה לסטודנטים הבנה כלכלית בשילוב של כלים תכליתיים.


במחלקה תחומי לימוד מגוונים, כגון ניהול יכיל, השפעתה של פעילות גלובלית על הפעילות העסקית, מאפייני אנשי שיווק שיודעים לנתח שינויים במכירות מתוך ראייה כוללת של המתרחש בשוק, דרכים להתמודדות עם איומי סייבר פופולריים היום, מתוך הבנה של גורמים המאיימים על יציבותן של חברות, ונושאים נוספים.


תחומי לימוד במחלקה


בשנת הלימודים השלישית, מוצעים קורסי בחירה שדרכם ניתן לבחור בין חמישה תחומי לימוד, אשר מאפשרים לסטודנטים התמקצעות והתמחות בתחומים ספציפיים: מימון, כלכלה, ניהול, יזמות או שיווק.


מוקדים אלה מסייעים לראייה הפרקטית של עולם הכלכלה, דרך נקודת המבט השונה של צרכנים, מנהלים והחברה. החל מהשנה השנייה, הסטודנטים צריכים לבחור שני קורסים מתוך קבוצת קורסי "ארגז כלים". קורסים פרקטיים אלה באים להקנות יתרון וכלים חשובים לשוק העבודה.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא שלוש שנים. סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק במסלול ישיר ללימודי כלכלה ומנהל עסקים בשילוב תואר שני במנהל עסקים MBA, שהיקפו הוא ארבע שנים בלבד. כמו כן, סטודנטים שלומדים בשנה השלישית ובוגרי התואר יכולים לקחת חלק בלימודי תעודה הוראה, במגמת ניהול עסקי.


נוסף על לימודי התואר במחלקה, הסטודנטים יכולים לשלב את התכנית עם לימודי תעודה, אשר מקנים להם מקצוע מעשי ומבוקש:

 

 

  • לימודי תעודה ביקורת פנימית וציבורית: בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב בתור מבקרים פנימיים בגופים ציבוריים. תעודת המבקר הפנימי המוסמך ניתנת על ידי לשכת המבקרים הפנימיים בישראל ואוניברסיטת אריאל.

 

 

  • שמאות מקרקעין וניהול נכסים: תכנית זו מכשירה את הבורים לקראת מבחני מועצת השמאים וההתמחות בתחום. הבוגרים זכאים לפטור מ - 10 מן הבחינות.


סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק בסמינר ייחודי בכלכלה, ששמו "יזמים צעירים". נוסף על כך, המחלקה מציעה סמינר מצטיינים שפותח בפני הסטודנטים אפשרויות לעבוד כעוזרי מחקר יחד עם חוקרי המחלקה.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הרוח והחברה של אוניברסיטת אריאל אפשר ללמוד בעוד שלל תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני. אלה כוללות לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי קרימינולוגיה וכן לימודים בחוג לחינוך, בחוג לספרות עברית, בחוג למזרח תיכון ובחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה.


תעודה


תואר ראשון B.A. בכלכלה ומנהל עסקים מוענק לבוגרים שעומדים בכל הדרישות מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה זו יחד עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - כלכלה ומנהל עסקים
התקבלו 41 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
03/06/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את היחס האישי שנותנים המרצים, את הפעילות של אגודת הסטודנטים, את האפשרות לכמה תגבורים שרוצי קרא עוד...

על הקמפוס

האוניברסיטה משקיעה המון בהצלחת התלמידים ובו זמנית לא מורידה ברמה, האווירה באוניברסיטה לבבית ומקבלת,  קרא עוד...

טיפים

תבואו בראש פתוח, להכיר אנשים חדשים, חברים לחיים, להתנסות בדברים חדשים ולא לפחד "להביך" את עצמך, להתע קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
05/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מבחינה חברתית-נחמד מאוד.מבחינה לימודית-רמה ירודה..בנוסף גרתי במעונות של אריאל-והאווירה שם קסומה;)

על הקמפוס

סיימתי לימודי הנדסאי אדריכלות באריאל. והמשכתי לתואר ראשון. אוניברסיטת אריאל הינה מקום קטן וחברתי מאו קרא עוד...

טיפים

להוסיף מקומות חניה(בעית חניה קשה).לחשוב על מגורים במעונות או באיזור.ולהגיע עם הרבה מוטיבציה להצליח ו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp