רוצה פרטים על כלכלה ומדעי המדינה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה ומדעי המדינה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה ומדעי המדינה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה ומדעי המדינה

 

תחום הכלכלה ותחום מדעי המדינה הם שני תחומים מרתקים מעולמות קרובים. שני תחומי הלימוד משיקים אחד לשני ומשתייכים לפקולטת מדעי החברה.

 

המטרה העיקרית של הלימודים לתואר ראשון במסלול זה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחומים הללו. התואר המשולב מקנה כלים מגוונים בשני העולמות הללו ומאפשר לבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים באחד משני התחומים או להשתלב בשוק העבודה בתום הלימודים.

 

קצת על לימודי כלכלה

 

במהלך לימודי כלכלה רוכשים הסטודנטים כלים להבנה ולניתוח של תהליכים כלכליים ולומדים נושאים רבים הנדרשים לעיסוק בתחום ובהם: מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, מימון, ביקוש והיצע, מודלים מתמטיים בכלכלה, לקיחת סיכונים, מודלים של תחרות, הקצאת משאבים, מונופולים, מיקסום רווחים בתנאי תחרות, פונקצית הייצור, מודלים של תצרוכת וחסכון, ניצול משאבים, אקטואריה וכו'.

 

קצת על לימודי מדעי המדינה

 

לימודי מדעי המדינה לעומת זאת הסטודנטים לומדים קורסים רבים המסייעים להם להבין את המנגנונים השונים הקשורים למדינה ולפוליטיקה בארץ ובעולם וכן את התופעות וההתנהגויות המתרחשות בפוליטיקה. הלימודים חושפים את הסטודנטים להיבטים התיאורטיים של התחום ומעניקים להם בסיס להתמודדות עם סוגיות שונות בפוליטיקה ובמדינה.

 

בין הנושאים העיקריים הנלמדים בתחום: מחשבה מדינית, דמוקרטיות ודיקטטורות, פוליטיקה השוואתית, תורת המנהל, המשטר בישראל, תופעות פוליטיות, מחשבה פוליטית, יסודות המינהל הציבורי ועוד.

 

 

היכן לומדים?

 

לימודי כלכלה ומדעי המדינה לתואר ראשון מתקיימים באוניברסיטאות השונות בישראל וכן, במספר מכללות שונות. בין המוסדות:

 

  • אוניברסיטת חיפה: האוניברסיטה מציעה תכנית דו חוגית ללימודי כלכלה ומדעי המדינה אשר נפרשת על פני כשלוש שנים. הלימודים משלבים ידע עיוני עם למידה מעשית וכוללים גם פרקטיקום בארגונים במשק.

 

 

  • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): לימודי כלכלה ומדעי המדינה של האוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במתכונת גמישה שניתן להתאים לשילוב נוח עם עבודה, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור מבין עשרות מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה שפזורים בכל רחבי הארץ.

 

 

  • מכללת רמת גן: המכללה, שפועלת כמרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, מציעה תכניות מגוונות וביניהם פועל שילוב של לימודי כלכלה ומדעי המדינה במתכונת דו חוגית.

 

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: מוסד הלימוד עורך מגוון של שילובים דו חוגיים שמאפשרים לסטודנטים להכיר לעומק שלל עולמות ידע. בין התכניות הללו אפשר למצוא לימודי כלכלה ומדעי המדינה, שנפרשים על פני שלוש שנים. באוניברסיטה פועלת גם תכנית פכ"מ לפילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה ומשפטים שמיועדת למצטיינים.
     

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

בוגרי המסלול המשולב בכלכלה ובמדעי המדינה יוכלו לאייש מגוון משרות בכל אחד מהתחומים. הם יוכלו לדוגמא להשתלב ככלכלנים בתחומי הניהול הפיננסים או ההשקעות או כיועצים כלכלים במגזר הציבורי והפרטי, או לחלופין להשתלב בתפקידים שונים בתחום מדעי המדינה בחברות לייעוץ פוליטי, בחברות לובינג, במכוני מחקר, במשרדי ממשלה, במשרד האוצר, בשלטון המקומי ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה ומדעי המדינה?

רוצה לדעת יותר על כלכלה ומדעי המדינה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד כלכלה ומדעי המדינה

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה ומדעי המדינה

התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp