לימודי כלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

לימודי כלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר

כלכלה וחשבונאות גם יחד

 

מכללת ספיר מציעה מסלול לימודים ייחודי לקראת תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות. התואר המשולב מעניק לסטודנטים ידע נרחב ומקיף. ומטרתו להכשיר בעלי מקצוע בתחומי הכלכלה, החשבונאות, הביקורות, החשבות והמיסים. תואר משולב זה מבוקש כיום בשוק העבודה בכלל ובעולם האקדמי בפרט. כיום, בכל תחומי המשק קיים צורך בכלכלנים וברואי חשבון - בחברות פרטיות, במשרדי הממשלה, בתאגידים ציבוריים, בבנקים ועוד.

תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לימודי כלכלה וחשבונאות מקבלים כלים הן מתחום הכלכלה והן מעולם החשבונאות. הם לומדים על תהליכים איסוף, רישום, מיון וניתוח של נתונים כלכליים ומידע כלכלי ובמקביל מתוודעים לסוגיות כלכליות אקטואליות במשק. כמו כן, הם דנים לעומק בכללי חשבונאות מקובלים, אשר תקפים בארץ ובעולם. נוסף על כך, הם מקבלים את ההכנה הדרושה להתמחות בראיית חשבון, לרבות הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים להסמכה בענף.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול זה הוא כשלוש שנים, הם כוללים שיעורי חובה ובחירה וכן סמינריונים שונים. המכללה מאפשרת לשלב גם קורס יועצי מס במסגרת הלימודים, אשר מזכה את בוגריו גם בתעודת מקצוע שיכולה לפתוח בפניהם דלתות לתעסוקה.

 

נושאי הלימוד

 

  • ביקורת חשבונות
  • חשבונאות פיננסית
  • ניהול תיקי השקעות
  • ניתוח דוחות כספיים
  • דוחות כספיים מאוחדים    
  • דיני תאגידים
  • כלכלת ישראל
  • מימון הפירמה
  • מיסוי בינלאומי   
  • ועוד

 

תנאי קבלה

תנאי הסף לקבלה המוכרחים להתקיים הם בגרות מלאה בממוצע 95 ומעלה וכן 4 יחידות בבגרות באנגלית בציון 56 ומעלה.
מועמדים שנתוני הקבלה שלהם לא עומדים בדרישות יכולים להגיש בקרה בכתב לקבלה חריגה ללימודים, מתאימים מתוך הפונים מוזמנים לראיון קבלה כאשר מספרם של המתקבלים החריגים לא עולה על 10 אחוזים מן המתקבלים בכל שנה.


קבלה מן המניין: מועמדים העומדים באחד התנאים הבאים:


לפי פסיכומטרי: פסיכומטרי 580 ומעלה וגם בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 75 ומעלה או 5 יחידות בציון 65 ומעלה.


לפי בגרות: בגרות בממוצע 95 וגם 4 יחידות בגרות במתמטיקה בציון 75 או 5 יחידות בציון 65. בכפוף להחלטה של יו"ר וועדת הקבלה המחלקתית.


אם יש מועמדים שעומדים באחד משני התנאים בללו אולם לא עומדים בדרישות בבגרות במתמטיקה, קבלתם מותנית במעבר קורס "מבוא למתמטיקה לכלכלנים" בציון 70 לפחות. זהו קורס פנימי של המחלקה והוא נלמד באופן מרוכז בקיץ.


מכינות:


בוגרי מכינת רוח וחברה של המכללה האקדמית ספיר נחשבים כבעלי בגרות ונדרשים בקורס מבוא למתמטיקה לכלכלנים וכן בממוצע 95 ומעלה.


לומדים במסלול מוגבר במתמטיקה המקביל ל – 5 יחידות במסגרת מכינת רוח וחברה מתקבלים כסטודנטים מן המניין בציון 75 ומעלה בקורס במתמטיקה הנכלל במכינה, ובממוצע כולל של 95 ומעלה.


בוגרי מכינת 30+ נחשבים כבעלי תעודת בגרות ונדרשים לממוצע 95 ומעלה וכן בקורס מבוא למתמטיקה לכלכלנים.


בוגרי מכינה ומקרים חריגים נידונים בוועדת הקבלה של התכנית. בוועדה מזמנים לראיון קבלה ודנים רק במועמדים אשר נרשמים ללימודים באופן מלא, ומצרפים מכתב אשר מסביר את הקבלה החריגה.


קבלת סטודנטים שכבר לומדים לתואר: סטודנטים המסיימים שנה א' או ב' ללימודי כלכלה או מנהל עסקים במכללה האקדמית ספיר או מוסדות אקדמיים אחרים המוכרים על ידי המל"ג בציון 80 ומעלה, אשר ברשותם 30 נקודות זכות בקורסי חובה, רשאים להגיש בקשת מועמדות לתכנית בכלכלה וחשבונאות. מקרים אלה נידונים בוועדת קבלה מחלקתית, קבלתם מותנית בראיון קבלה אישי אצל ראש התכנית.
 

 שכר לימוד

שכר הלימוד במכללת ספיר זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה על ידי משרד האוצר. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים כדי לסייע להם בתשלום שכר הלימוד.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר נמצאת במרחק שעה לערך מן המרכז וממוקמת קרוב לבירת הנגב – באר שבע. במוסד זה לומדים אלפי סטודנטים שמגיעים מכל רחבי הארץ וזאת לאור שלל תכניות הלימוד שמתקיימות בה, שמותאמות לשינויים בשוק העבודה הישראלי. בין תכניות הלימודים שפועלות במכללה אפשר למנות לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי משפטים, לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי משאבי אנוש ותכניות רבות נוספות.

 

תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית ניתן תואר ראשון BA בחשבונאות וכלכלה על ידי המכללה האקדמית ספיר, כמו כן הם זכאים לפטור מרוב מבחני מועצת רואי החשבון. כדי לקבל פטור ממבחנים נוספים על הבוגרים להמשיך לשנת השלמה בחשבונאות (שנה ד' בחשבונאות) ובה מקבלים הכנה לשני מבחנים מהן אין אפשרות לקבלת פטור. לאחר מעבר המבחנים, השלמת שנתיים של התמחות ועמידה בכל החובות הנוספים מקבלים את רישיון רואי החשבון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

חוות דעת של סטודנטים על ספיר - כלכלה וחשבונאות

התקבלו 13 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
07/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

נוכחות חובה בקורסים , המרצים רצים בחומר וצריך ללמוד לבד בעיקר

על הקמפוס

הקמפוס מקיים אירועים חברתיים כדי שנוכל גם להנות בנוסף ללימודים

טיפים

שיבוא להנות מהתקופה לא רק לימודים יצרו חברים וכמובן להשקיע בלימודים

המכללה האקדמית ספיר
23/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הלימודים במקצוע שלי שהוא ראיית חשבון וזה נותן לי לאהות את המכללה ואת הכל לעומת זה אני ל קרא עוד...

על הקמפוס

מממ מעולה אבל לא הרבה כי יש כמה דברים לא טובים אבל הדברים היפים העלימו לי את הלא טובות ובגלל זה הכ קרא עוד...

טיפים

תבחרו ללמוד מה אתם רוצים ללמוד אל תפחדו מהחברה שאתם חיים בה כל הלימודים קשים אבל יכולים אין מקצו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp