רוצה פרטים על כלכלה וחינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה וחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה וחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וחינוך

מסלולי הלימוד האקדמאיים אשר משלבים שני תחומים ואף יותר, זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות וזאת לאור המציאות התעסוקתית העכשווית , בה היצע העובדים פעמים רבות גובר על הביקוש. הלימודים לתואר ראשון בכלכלה ובחינוך הם אחד ממסלולים מבוקשים אלה.

 

לימודים אלה מרחיבים את השכלתם של הסטודנטים בשתי אסכולות שונות ומספקים להם כלים ומיומנויות מקצועיות לעסוק בכל אחד מהתחומים. שני נושאים אלה משויכים לתחום מדעי החברה, כאשר תחום הכלכלה עוסקים בפן החומרי של החברה האנושית הפועל לנתח ולספק פתרונות לבעיות שונות ותחום החינוך עוסק בהקניית ערכים ובהעברת מסרים חינוכיים לדור הבא. בוגרי התואר יכולים אם כן להשתלב בתפקידים שונים בענפי הפיננסים, או בתחום הוראת כלכלה בבתי ספר (לאחר השלמת תעודת הוראה).

 

הן לימודי כלכלה והן לימודי חינוך כוללים מגוון תחומים וכך פותחופ דלת לאפיקי קריירה מגוונים. מורה יכול להתחיל לעבוד מייד עם סיום הלימודים לאחר שקיבל תואר ראשון ותעודת הוראה. גם בתחום הכלכלי יש צורך בדרך כלל בתואר ראשון ולעיתים אף בתואר שני. 

מה לומדים?

 

לימודי חינוך כוללים התמחויות שונות בהתאם לקבוצות הגיל וענפי ההוראה. ניתן להתמחות בהוראה ליסודי, לגיל הרך או לעל יסודי וכן לבחור מסלולי התמחות כגון הוראת מתמטיקה, מוזיקה, אנגלית, מחול ועוד.

 

בלימודי כלכלה הסטודנטים בוחנים תיאוריות מיקרו ומאקרו ונחשפים לתהליכים בזירה הפיננסית המקומית והעולמית. נלמדים גם מושגים חשובים במימון, תמחיר, אסטרטגיה, רגולציה ועוד.

 

בתכנית המשולבת נלמדים גם קורסים העוסקים בנקודות ההשקה שבין שני הענפים. הסטודנטים יכולים להכיר מקרוב סוגיות פיננסיות בעולם ההוראה, כגון פיתוח של תכניות לימוד, תקצוב מוסדות ועוד. נוסף על כך, הם מכירים תיאוריות מודלים העוסקים בהתנהגות פרטים וחברות בכל הנוגע לתכנון אסטרטגיה ולקבלת החלטות.
 

נושאי הלימוד

 • נושאי הלימוד
 • אקונומטריקה
 • תורת המחירים
 • הוראה יחידנית
 • חשיבה אסטרטגית
 • פעילות גומלין בכיתה
 • אתגרים בניהול בתי ספר
 • תכנון ויישום תכניות לימוד
 • ועוד
   

כמה זמן לומדים? 

 

 

הלימודים במסלול המשולב נמשכים כשלוש עד ארבע שנות לימוד אקדמיות. הסטודנטים לומדים קורסים עיוניים (חובה ובחירה) משני חוגי הלימוד, לוקחים חלק בסמינרים ומשתתפים בשיעורים מעשיים שבהם מתמקדים בניתוח והתמודדות עם אתגרים פיננסיים ותהליכים בעולם ההוראה. 

 

איזו תעודה מקבלים?

 

בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון B.A בשני התחומים, כאשר במקרים מסויימים הם יהיו זכאים גם לתעודת הוראה

 

היכן לומדים?

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פריסה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מציעים שילוב זה במסלול תכניות לימודים ושיטות הוראה. הלימודים מתקיימים במתכונת דו חוגית, ובמסלול גמיש שיכול להתאים גם לאנשים עובדים.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באוניברסיטת אריאל מאפשרים ללמוד בשילוב זה כחלק מן השילובים הדו חוגיים המוצעים לסטודנטים. ניתן לבחור לשלב לימודים בענפים נוספים כגון פסיכולוגיה או חשבונאות.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): באפשרות הסטודנטים לבחור מבין מגוון שילובים לתואר דו חוגי במקצועות החברה, הרוח ועוד.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

סטודנטים המסיימים תואר ראשון בכלכלה וחינוך יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בשני התחומים הללו, או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה. בוגרי תואר ראשון במסלול זה יכולים להשתלב ככלכלנים במשרות שונות בתחומי הניהול הפיננסי, ההשקעות, שוק ההון, משרדי ממשלה כמו משרד האוצר או משרד התמ"ת ובגופים ציבוריים נוספים. בוגרים שירצו לפנות לתחום ההוראה יוכלו להשתלב כמורים במסגרות פרטיות או במערכת הפורמלית במגוון תחומים (הגיל הרך, בית ספר יסודי, תיכון ועוד). חשוב להדגיש כי כדי ללמד בבתי ספר יש צורך בתעודת הוראה.

  

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה וחינוך?

רוצה לדעת יותר על כלכלה וחינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד כלכלה וחינוך