רוצה פרטים על כלכלה וחינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי כלכלה וחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה וחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וחינוך

מסלולי הלימוד האקדמאיים אשר משלבים שני תחומים ואף יותר, זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות וזאת לאור המציאות התעסוקתית העכשווית , בה היצע העובדים פעמים רבות גובר על הביקוש. הלימודים לתואר ראשון בכלכלה ובחינוך מייצגים את אחד מהמסלולים המשולבים המבוקשים יותר באקדמיה.

 

לימודים אלה מרחיבים את השכלתם של הסטודנטים בשתי אסכולות שונות ומספקים להם כלים ומיומנויות מקצועיות לעסוק בכל אחד מהתחומים. שני נושאים אלה משויכים לתחום מדעי החברה, כאשר תחום הכלכלה עוסקים בפן החומרי של החברה האנושית הפועל לנתח ולספק פתרונות לבעיות שונות ותחום החינוך עוסק בהקניית ערכים ובהעברת מסרים חינוכיים לדור הבא. בוגרי לימודי תואר ראשון בחינוך ובכלכלה יוכלו אם כן להשתלב בתפקידים שונים בתחומי כלכלה, חינוך, או בתחום הוראת כלכלה במסגרות שונות.

 

גם לימודי כלכלה וגם לימודי חינוך כוללים מגוון תחומים. מורה יכול להתחיל לעבוד מייד עם סיום הלימודים לאחר שקיבל תואר ראשון בחינוך או תעודת הוראה. גם בתחום הכלכלה יש צורך בדרך כלל בתואר ראשון ולעיתים אף בתואר שני. 

מה לומדים?

בלימודי החינוך ישנם מספר התמחויות מרתקות המחולקת לפי גילאים ונושאים - חינוך ביה"ס היסודי, חינוך לגיל הרך, גננות, חינוך מיוחד, הוראת מוזיקה ותנועה חינוך בחטיבות הביניים, חינוך גופני ותנועה, חינוך סביבתי, חינוך בתחום המחול ועוד.

 

  • תחום הכלכלה הוא כללי יותר ונלמדים בו נלמדים הנושאים העיקריים הבאים: מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, כלכלת ישראל, כלכלה בינלאומית, אקונומטריקה, תורת המחירים, תורת המימון, כלכלת עבודה, כלכלה ציבורית, חשיבה אסטרטגית ותורת המשחקים ועוד.

 

  • תחום החינוך נלמדים נושאים כמו סוציולוגיה של החינוך, פסיכולוגיה של החינוך, הוראה יחידנית, אתגרים בניהול בית ספר, תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים, פעילות גומלין בכיתה, מנהיגות ויישומיה בחינוך, חשיבה ביקורתית ועוד.

 

תוכנית הלימודים של לימודי כלכלה וחינוך כוללת קורסי חובה בתחומים מגוונים וכן קורסי בחירה מתחומי החינוך והכלכלה, למשל - כלכלה בחינוך, תכנון פיתוח ויישום תוכניות לימודים, מנהיגות ויישומיה בחינוך, סוגיות בחינוך מיוחד, כלכלה חברתית, תיאוריות אישיות, כלכלה התפתחותית, כלכלה קוגניטיבית, כלכלה של המינים, כלכלה בין תרבותית ועוד.

 

משך הלימודים

 

הלימודים במסלול המשולב לתואר ראשון בכלכלה וחינוך נמשכים כשלוש עד ארבע שנות לימוד אקדמיות. בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר ראשון B.A בשני התחומים, כאשר במקרים מסויימים הם יהיו זכאים גם לתעודת הוראה B.Ed.

 

היכן לומדים?

 

לימודי כלכלה וחינוך (כתואר דו חוגי) לתואר ראשון מתקיימים באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ  - בהן האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת אריאל בשומרון והאוניברסיטה העברית בירושלים, וכן במכללות אחדות, כמו מכללת רמת גן ועוד.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

סטודנטים המסיימים תואר ראשון בכלכלה וחינוך יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בשני התחומים הללו, או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה. בוגרי תואר ראשון במסלול זה יכולים להשתלב ככלכלנים במשרות שונות בתחומי הניהול הפיננסי, ההשקעות, שוק ההון, משרדי ממשלה כמו משרד האוצר או משרד התמ"ת ובגופים ציבוריים נוספים. בוגרים שירצו לפנות לתחום החינוך יוכלו להשתלב כמורים במסגרות פרטיות או במערכת החינוך במגוון תחומים (הגיל הרך, חינוך מיוחד, בית ספר יסודי, תיכון ועוד).

 

אולי תרצו לקרוא גם על לימודי ניהול.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה וחינוך?

רוצה לדעת יותר על כלכלה וחינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד כלכלה וחינוך
חוות דעת של סטודנטים: כלכלה וחינוך
התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp