תואר בכלכלה והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

תואר בכלכלה והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי כלכלה והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה - למי זה מתאים?

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תואר ראשון ייחודי ומעניין: שילוב בין תואר בכלכלה ותואר בהיסטוריה. לכאורה, נראה כי מדובר בשני תחומים שונים במהותם, האחד משתייך למדעי החברה והשני למדעי הרוח. ואולם, תתפלאו לגלות איך שני התחומים מתחברים ומשתלבים באופן טבעי אחד עם השני.

 

ההיסטוריה מלמדת אותנו על תהליכים שהתרחשו, על אירועים מרכזיים ששינו את החברה. הבנה של הכלכלה וכיצד היא מניעה ומשנה את החברה יכולה לשפוך אור על תהליכים מרכזיים שהתרחשו בהיסטוריה. אלה מבינכם שאינם משוכנעים אם הם יותר נמשכים למספרים או למילים, עדיין מתלבטים אם להקשיב ללב או לראש, יכולים למצוא את השילוב בין לימודי כלכלה והיסטוריה לא רק מרתק אלא הכרחי ורצוי.

 

כך לדוגמא, לצד קורסים העוסקים ביוון הקלאסית או קורס על אירופה ערש לאומיות, תוכלו ללמוד על על כלכלה בינלאומית ריאלית, או על חשיבה אסטרטגית: תורת המשחקים ושימושיה בכלכלה וניהול. בלימודים מולטי דיספלינאריים אלו ניתן להעמיק ולהרחיב את הידע שלכם גם במדעי החברה וגם במדעי הרוח ובכך למעשה לפתוח דלתות נוספות של הזדמנויות תעסוקה למיניהן.

 

תוכנית הלימודים

  

  • קורסי תשתית (חובה) בין היתר קורסים כגון: יישומי מחשב למדעי החברה, חשבון דיפרניצאלי לתלמידי כלכלה וניהול, מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'+ב'.

 

  •  חובה בכלכלה - מבוא למיקרוכלכלה, מבוא למקרוכלכלה א'+ב', תורת המחירים א'+ב'+ג', תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, כלכלת ישראל ועוד.

    בין קורסי הבחירה המתחלקים לשתי קבוצות עקריות ניתן למצוא קורסים רבים ומגוונים ביניהם: העדפה ובחירה חברתית, כלכלת עבודה, כלכלה ציבורית, מוסר ועסקים ועוד.

 

  • היסטוריה - קורסים להיסטוריה מתחלקים לשלוש תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת והעת החדשה. במסגרת קורסי הבחירה - יש לבחור תקופה אחת שתהווה תקופת ההתמחות של הסטודנט- התקופה שבה בחר להעמיק ולהרחיב את לימודיו.

    בין הקורסים השונים: יהודה ורומא, ירושלים ותולדותיה, יוון הקלאסית, תולדות התקופה ההלניסטית, הכנסייה הקתולית בימי הביניים: אידיאולוגיה ופוליטיקה, אומנות הרנסנס באיטליה, האסלאם: המזרח התיכון בין מלחמות עולם, יהודים בעידן של תמורות, שנאת ישראל ואנטישמיות, מבוא להיסטוריה של הדת ועוד קורסים רבים אחרים.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד בכלכלה, סמינר אחד בקורס מתוך תקופת ההתמחות בהיסטוריה ורפרנט מורחב בקורס נוסף בהיסטוריה.

 

משך הלימודים:

 

משך לימודי תואר ראשון בכלכלה ובהיסטוריה של אוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט) בסופו של התואר מקבל הסטודנט תעודת בוגר כלכלה והיסטוריה, שילוב של מדעי הרוח ומדעי החברה.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה לכלכלה והיסטוריה יכולים להמשיך ללמודי תואר שני במדעי הרוח או מדעי ההתנהגות. בנוסף, ניתן להשלים שנת לימודים נוספת ובסופה לקבל תעודת הוראה ולהשתלב בתחום ההוראה.

 

מכיוון שמדובר בתואר דו חוגי משולב ניתן למצוא תעסוקה גם במקומות המצריכים ידע בכלכלה כגון: עולם העסקים, המסחר והבנקים או בתחום האקדמיה והמחקר בהיסטוריה.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

Whatsapp Whatsapp