תואר בכלכלה ושוק ההון במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר בכלכלה ושוק ההון במכללה האקדמית אשקלון

לימודי כלכלה ושוק ההון במכללה האקדמית אשקלון

המונח כלכלה, או בלועזית "אקונומיה", נטבע עוד בימי יוון העתיקה על ידי הפילוסוף אריסטו. האחרון רצה למצוא מילה אשר תתאר מדע העוסק בחקר חוקי משק הבית. מאז, ובמשך אלפי שנים עבר המושג "כלכלה" אינספור תמורות ושינויים. יש שהגדירו את הכלכלה כמדע החוקר את העושר ויש שראו בה מדע החוקר שימוש במשאבים מצויים. היום, ההגדרה הפשוטה ביותר לכלכלה היא פעילות אנושית המונחית להשגת אמצעים חומריים הדרושים לפרט כדי להתקיים.

 

במכללה האקדמית לאשקלון מתקיימות כמה תכניות ללימודי כלכלה, בהן לימודי כלכלה ושוק ההון. לימודים אלה לתואר ראשון B.A חושפים את הסטודנטים שמאפשרים להם להתמצא בעולם הפיננסים והבנקים. הלימודים מסייעים לסטודנטים להבין כיצד פועלת מערכת התיווך הפיננסית.

 

תכנית זו מסייעת לבוגרים להשתלב במגוון תפקידים שמציעה המסגרת הבנקאית בארץ ובעולם. הם גם יכוליםלקחת חלק בעולם העסקים הזקוק לשימוש במערכת הבנקאות כגון תחומי הייעוץ הפיננסי, חברות הביטוח חברות להשקעות ואף בתחומי מחקר שונים בכלכלה.

תכנית הלימודים

מסלול זה משלב לימודי כלכלה לתואר ראשון יחד עם לימודים בתחום שוק ההון. בעזרת שילוב זה, יכולים הבוגרים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי הכלכלה ושוק ההון ולהשתלב בשלל תפקידים ומערכות בתחומים אלה. שנה א' היא משותפת למספר חוגים - לימודי כלכלה ושוק ההון, לימודי כלכלה וניהול ולימודי כלכלה ולוגיסטיקה. ניתן לעבור בין החוגים בסיום שנה א', הדבר מותנה בהחלטה של הנהלת בית הספר לכלכלה. בשנה השנייה והשלישית יתעמקו הלימודים בתכנים הקשורים לעולם הכלכלה במגוון קורסים מרתקים.

 

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים נמשכים כשלוש שנים. בבית הספר לכלכלה סבורים שכדי להעשיר את הלימודים והניסיון של הבוגרים יש צורך לחבר בין האקדמיה לבין השוק הפיננסי, וכך מתקיימים סיורים שונים בחברות השקעה, בבנקים ובבורסה לניירות ערך.

 

סגל אקדמי


בראש בית הספר לכלכלה עומדת חוקרת בעלת תואר פרופסור, אשר מתמחה בכלכלת משאבי אנוש ובכלכלת עבודה. בראש החוג לכלכלה ושוק ההון עומדת דוקטור שעוסקת בחקר הפיננסים. הסגל האקדמי כולל את מיטב המרצים בענפי הכלכלה ושוק ההון.

 

תנאי הקבלה

יש צורך בממוצע בגרות 83 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 65 ומעלה.

 

הקבלה ללימודים בחוג לכלכלה ושוק ההון נעשית על ידי ועדת קבלה של המכללה האקדמית אשקלון, על פי תנאים אשר נקבעו על ידי החוג, או על ידי גורמים אחרים.

 

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אשקלון, אשר הוקמה באמצע שנות השישים, צברה ניסיון רב וזכתה לעצמאות אקדמאית בשנים האחרונות על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נלמדים במוסד זה שלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני. בית הספר לכלכלה והמרכז להכוונה תעסוקתית מארגנים לסטודנטים ימי קריירה וירידי לימודים, במטרה לאפשר להם להשתלב בשוק התעסוקה.

 

לאחר התואר הראשון


בוגרים שמעוניינים להמשיך לתארים מתקדמים יכולים ללמוד לתואר שני בכלכלה יישומית באקדמית אשקלון או במוסדות אקדמיים אחרים.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
Whatsapp Whatsapp