תואר בכלכלה במרכז האקדמי כרמל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על כלכלה - המרכז האקדמי כרמל.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי כלכלה במרכז האקדמי כרמל

 

המסלול איננו פעיל, לעוד מסלולי לימוד של המרכז האקדמי כרמל והקריה האקדמית אונו לחצו כאן

 

המרכז האקדמי כרמל הוא גוף מוביל בתחומו המעניק תארים אקדמיים באישור המועצה להשכלה גבוהה. מדובר במכללה יוקרתית המעמידה לרשות הסטודנטים הבאים בשעריה את מיטב המרצים והמתקנים החדישים ביותר. כמו כן, קמפוס המרכז כולל שירותי אדמיניסטרציה איכותיים, מרכז סטודנטיאלי צעיר ותוסס, לימודים ברמה בלתי מתפשרת ותוכניות לימוד המותאמות לרמה אוניברסיטאית.

 

בנוסף, המכללה מקיימת קשרים הדוקים עם גורמים בתעשיה באזור הצפון והמרכז. אי לכך, הסטודנטים זוכים לצבור, עוד במהלך לימודיהם, ניסיון רב וקשרים עם אושיות וחברות גדולות במשק.


מסלולי הלימוד במרכז האקדמי כרמל גובשו תוך הכרה בכך שתואר ראשון איננו שלם ללא התנסות פרקטית. לפיכך, המכללה שמה דגש נרחב על פיתוח כלי עבודה בידי הסטודנטים במסגרת התואר. כמו כן, הסטודנטים הלומדים במרכז האקדמי כרמל, מגיעים אליו מכל רחבי הארץ, והם נהנים מהרצאות מצד גורמי חוץ, אגודת סטודנטים פעילה ואפשרויות בחירה מגוונות להתמחות במסגרת התארים.
 

בעקבות התפיסה כי הסטודנט חייב להימצא במרכז העשייה, מחויבת המכללה להעניק לתלמידיה את השירותים הטובים ביותר. אי לכך, הסטודנטים זוכים לאוזן קשבת, הן בעיות מנהליות, והן מבחינת שיעורי עזר ותמיכה מחוץ לשעות הלימודים.

 

תואר בכלכלה, מדוע?


העולם העסקי מוגדר לא אחת ככפר גלובאלי. מערכות המאקרו העולמיות משפיעות על כל אחד ואחד מאיתנו, והכלכלה העולמית חווה תנודות רבות מדי יום. כמו כן, בעולם המקושר בחוטים גלובאליים לרוב, אפקטים כלכליים בצידו האחד, יכולים להשפיע באופן מיידי על מדינות בצידו האחר (ראו קריסת יוון כחלק מהחלשות היורו והמשבר הכלכלי בארה"ב).

 

אי לכך, לימודי הכלכלה במוסדות להשכלה גבוהה, בארץ ובעולם, הפכו זה מכבר לתואר מבוקש ביותר. כמו כן, מוסדות הלימוד השונים מקפידים להציע תוכניות רלבנטיות ועדכניות ללימודי כלכלה
 

תואר בכלכלה מעניק לסטודנטים כלים להתמודד עם האתגרים אשר ניצבים בפני הכלכלה הלאומית והבינלאומית. מדובר בלימודים מרתקים היונקים ממספר תחומים נוספים כגון סטטיסטיקה, מתמטיקה, מנהל עסקים, חשבונאות, משפטים ועוד. כמו כן, מומלץ לשלב את לימודי הכלכלה עם תואר אקדמי נוסף העוסק בתחום זהה כגון חשבונאות, משפטים, מנהל עסקים או תקשורת.
 

מדוע ללמוד כלכלה במכללת כרמל?


מטרתה של התוכנית ללימודי כלכלה לתואר ראשון, במרכז האקדמי כרמל, הינה להעניק לסטודנטים כלים אשר יסייעו להם להשתלב בתפקידי מפתח במשק. לפיכך, הקורסים ומסלולי הלימוד בפקולטה לכלכלה נבחנו בקפידה. הלימודים חולשים על נושאים מרתקים העוסקים בתיאוריות המבססות את תורת הכלכלה מחד, ועיסוק נרחב בכלכלה העולמית בימינו אנו, מאידך.
מסלול הלימוד לתואר ראשון בכלכלה, במרכז האקדמי כרמל, מהווה חלק מתוכנית דו חוגית. במילים אחרות - בכדי להשלים את נקודות הזכות המעניקות תואר ראשון, משולבים לימודים אלו עם חוג נוסף. בעקבות כך, סטודנטים רבים משלבים לימודי כלכלה עם תואר במנהל עסקים, משפטים או מנהל ציבורי.

 

שילוב שני תארים אקדמיים יוקרתיים מעניק לבוגרים יתרונות רבים בבואם להתקבל בשוק העבודה לאחר סיום התואר. מצד אחד, הסטודנטים נהנים מידע נרחב בתורת הכלכלה, המהווה בסיס לתפקידים מובילים בארגונים ציבוריים ופרטיים. מן הצד השני, זוכים הסטודנטים ללמוד תואר נוסף, המעניק להם יתרון על בוגרי כלכלה ממוסדות אחרים.


מכל האמור לעיל, לימודי הכלכלה במרכז האקדמי כרמל נחשבים למסלול לימודים יוקרתי המעמיד את בוגריו בחזית עולם העסקים הישראלי. כמו כן, הלימודים לתואר ראשון בכלכלה במרכז האקדמי כרמל יכולים להתבצע בשני מסלולים שונים – לימודי ערב (המתאימים לאימהות טריות או סטודנטים עובדים) ולימודי בוגר (הפונים לקהל הצעיר יותר).

 

קורסים בתוכנית הלימודים


במהלך השנה הראשונה לתוכנית, לומדים הסטודנטים קורסי בסיס כלליים כגון מתמטיקה, אנגלית, יישומי מחשב ויסודות הכלכלה. בשנה השנייה נחשפים הסטודנטים לנושאים מרתקים כגון מיקרו כלכלה וסטטיסטיקה. שנת הלימודים האחרונה הינה ה"עמוסה" ביותר ובמהלכה נלמדים הקורסים הבאים – הסתברות, יסודות החשבונאות, יסודות המימון, מקרו כלכלה, שיטות מחקר ועוד.


סגל ההוראה


סגל המרצים במרכז האקדמי כרמל נבחר בקפידה ומורכב ממרצי חוץ ופנים ששמם יצא למרחוק, הן באקדמיה והן במשק. הסטודנטים זוכים לקבל ממשנתם של מרצים מובילים בתחום המעניקים להם לימודים אקדמיים עם ראיה מעשית.

 

 

 תנאי קבלה

 

 • ממוצע בגרות משוקלל של 85 ומעלה
 • ציון בבגרות במתמטיקה: ברמת 3 יחידות – 85 לפחות, ברמת 4 יחידות - 75 לפחות, ברמת 5 יחידות – 65 לפחות. בהיעדר הישגים אלו ניתן לעבור מכינה במתמטיקה, ואז יש להשיג ציון 80 לפחות במכינה, לקראת פתיחת שנת הלימודים. 
 • ציון בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 לפחות או ברמת 5 יחידות בציון 60 לפחות; לחילופין - ציון 185 במבחן אמי"ר; על כל המועמדים לעמוד בבחינת סיווג באנגלית לקביעת הרמה. 
 • מועמדים שלמדו בבתי ספר תיכוניים בשפת הוראה שאינה עברית מחויבים בציון 115 ומעלה במבחן יע"ל. 
 • מועמדים מבוגרים מגיל 30 חסרי תעודת בגרות יכולים להצטרף למסלול הכנה ללימודים אקדמיים (מכינת 30 +).
   

 

משך הלימודים
 

מסלול בוקר

 

התכנית במסלול זה נפרשת על פני שלוש שנים אקדמיות, או למשך שבעה סמסטרים.
לימודי הבוקר מתחילים ב - 8:30.
 

מסלול ערב


התכנית במסלול זה נפרשת על פני שלוש שנים אקדמיות, או לאורך שבעה סמסטרים.
לימודי הערב נערכים בין השעות 17:00 עד 22:00.

 


 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מה חושבים הסטודנטים על

מהי רמת הקושי של הלימודים?

עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?

עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?

באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?

במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?

האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?

פורום לימודי כלכלה

כלכלה ומנהל עסקים - יתרונות של דואר דו חוגי
דביר
1 תגובות
ייעוץ עסקי לעומת מתכנן פיננסי
שגב
1 תגובות
תואר שני כלכלה פיננסית
מוחמד גהגא
1 תגובות
האם צריך לסיים תואר לפני קורס שמאות מקרקעין?
עוז
1 תגובות
האם כדי לכבור ממדעי החברה לכלכלה וניהול?
אוהד
1 תגובות
ייעוץ בנוגע לתואר דו חוגי בכלכלה/ניהול ומערכות מידע/מדעי המחשב
רן אבוטבול
1 תגובות
מה יותר נחשב - כלכלה או מנהל עסקים?
SS
2 תגובות
כלכלה או כלכלה ומנהל עסקים?
ליאת
1 תגובות
ניהול בבן גוריון או כלכלה ומנהל עסקים באריאל?
עומר
1 תגובות
כלכלה וניהול בבר אילן או מכללה?
רינת
1 תגובות
השלמה לתואר בכלכלה לבוגרת ניהול בפתוחה
אורית
1 תגובות
תכנית לימודי מדעי המחשב לכלכלנים
אברם
1 תגובות
שילוב לימודי כלכלה עם עבודה
זיו
1 תגובות
מה ללמוד כדי לעבוד בבנק?
jasmine
2 תגובות
פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה
אריק
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי 544 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים