רוצה פרטים על כימיה תרופתית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הנדסאי כימיה תרופתית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כימיה תרופתית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי כימיה תרופתית

 

לאור התפתחות תעשיית התרופות בארץ ובעולם, מקצוע זה נמצא בנסיקה. תעשיית התרופות הינה תעשייה רווחית, הנמצאת בצמיחה מתמדת היות והצורך בתרופות רק הולך וגדל ולא נראה שיעצור אי פעם. הנדסאי כימיה ותרופות עוסק במחקר, בפיתוח תרופות חדשות ובפיקוח על כל תהליך ייצור התרופה. הוא משפר תרופות קיימות ובודק תהליכים כימיים בדם הנגרמים משימוש בתרופות.

 

מה הם לימודי הנדסאי כימיה תרופתית?

 

התוכנית ללימודי הנדסאי כימיה תרופתית מקנה ידע נרחב בתחום הכימיה הפרמצפטית. בוגרי מגמה זו יוכלו להמשיך בהכשרתם לקראת תואר שני בכימיה ולהשתלב בעבודות מחקר, פיתוח או ייצור של התעשייה הפרמצבטית.

 

תוכניות הלימודים של כימיה תרופתית מותאמות להתפתחות המהירה של המחקר והפיתוח בתעשייה הכימית ובתעשייה הפרמצפטית בארץ ובעולם. ההכשרה להנדסאי כימיה מקיפה תחומי דעת מגוונים ולכן מאפשרת השתלבות בתעשייה הכימית, בתעשייה הפרמצפטית ובמחקר.

 

לימודי הנדסאי כימיה תרופתית מתמקדים בפיתוח וייצור תרופות וכוללים את הנושאים הבאים:

 

  • ביולוגיה
  • פרמקולוגיה
  • כימיה אורגנית
  • אנטומיה ופזיולוגיה
  • כימיה
  • גנטיקה
  • ועוד

 

הלימודים כוללים כמובן גם התנסות מעשית במעבדות וסיורים בבתי חולים. לימודים לתואר הנדסאי כימיה תרופתית כוללים לימודים עיוניים על תרופות ואנטומיה של גוף האדם, ניהול ותכנון חשיבה עצמאית ועבודה בצוות כאשר נמצאים בתהליך של ייצור תרופה חדשה.

 

אילו מוסדות לימוד מכשירים להנדסאי כימיה תרופתית?

 

הנדסאי כימיה תרופתית ניתן ללמוד במספר מוסדות לימוד כמו:

 

  • המכללה הטכנולוגית באר שבע: מוסד הלימוד עורך תכנית ללימודי הנדסאי כימיה שניתן ללמוד במסלול ערב או במסלול משולב. במכללה פועלת גם התמחות במעבדה תעשייתית שבו מתמקדים בתהליכי פיתוח ומחקר של התעשייה הכימית, וכן מסלול הנדסאי כימיה בהתמחות גרעין שמכשיר הנדסאים לתעשיית הגרעין.

 

 

  • המכללה הטכנולוגית אורט בראודה (כרמיאל): מסולל הנדסאי כימיה של מכללה זו מכשיר את הסטודנטים לתחומי הכימיה האורגנית והאנליטית. הלימודים מכינים את הבוגרים לקראת השתלבות בתעשיית התרופות ובתעשייה הכימית.

מה הם תנאי הקבלה למסלול הנדסאי כימיה תרופתית?

 

על מנת להתקבל למסלול לימודי הנדסאי כימיה תרופתית עליכם לעבור בהצלחה את מבחני הבגרות במתמטיקה, באנגלית ובהבעה לפחות. לחילופין, תוכלו להירשם ללימודים אם בידכם תעודת גמר מטעם מכינה טכנולוגית להנדסאים. מועמדים בגילאי 35 ומעלה יתקבלו במידה וסיימו 12 שנות לימוד.

 

 

מהו שכר הלימוד?

 

שכר הלימוד הוא כ- 8,000 שקלים לשנת לימוד. חיילים משוחררים יוכלו לשלם את כל שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי.

 

מה משך הלימודים?

 

לימודי הנדסאי כימיה תרופתית נמשכים כשנתיים.

 

איזו הסמכה מקבלים הנדסאי כימיה תרופתית?

 

בוגרי המגמה יזכו לדיפלומת הנדסאי כימיה תרופתית מטעם המכללה בשיתוף מה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

 

 

מה הן האפשרויות ללימודי המשך בתחום?

 

בוגרי המסלול יכולים להרחיב את הכשרתם ללימודי תואר ראשון בתחומי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת תרופות, הנדסת כימיה, ביולוגיה וכימיה ביולוגית. כמו כן, יוכלו להתקדם ללימודי תואר שני בהנדסת חומרים- הנדסה כימית ולתואר שני בכימיה.

 

מה הן אפשרויות התעסוקה של הנדסאי כימיה תרופתית?

 

הנדסאי כימיה תרופתית יכולים להשתלב במגוון תפקידים כמו עבודות תכנון, פיקוח, תהליכי ייצור, בדיקה של חומרי גלם ועוד. מקומות התעסוקה שקולטים אליהם הנדסאי כימיה הם תעשיות וארגונים אשר עוסקים בתחומי הכימיה, התרופות והמזון, ביניהם: כימיקלים בישראל, בתי חולים, מפעלים כימיים, מעבדות מחקר, חברות ייצור תרופות ועוד.

 

מה ההבדל בין הנדסאי כימיה תרופתית להנדסאי רפואי?

 

בעוד שהנדסאי רפואי עובד בעיקר עם ציוד רפואי לבדיקת מטופלים, הנדסאי כימיה תרופתית עובד בסיוע ותמיכה טכנית למחקר. הנדסאי כימיה מקשר בין המהנדס לבין עובד המעבדה המפעיל את המיכשור בתעשייה ואחריותו כוללת פיקוח על שלבי הייצור הקיימים, השתתפות בצוות הרצת תהליכי ייצור וסיוע לחוקר בהפעלת המיכשור של נתוני המחקר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כימיה תרופתית?

רוצה לדעת יותר על כימיה תרופתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp