לימודי כימיה לתואר שני במכון ויצמן למדע - מדרשת פיינברג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על כימיה לתואר שני - מכון ויצמן.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני בכימיה במדרשת פיינברג – מכון ויצמן למדע
 
במכון ויצמן למדע בפקולטה לכימיה מבצעים מחקרים חשובים בתחומי הרפואה, איכות הסביבה, האנרגיה, הטכנולוגיות הממוחשבות והאלקטרוניקה. חוקרי מכון ויצמן מגיעים לתגליות המעוררות השראה בכל רחבי העולם, משכללים ציוד מעבדתי, רפואי ותעשייתי, מפתחים שיטות מחקר ומודלים, וממצאים התקנים טכנולוגיים חדשים. הסטודנטים בתואר השני לוקחים חלק בפעילות מדעית בינתחומית ובינלאומית, וזוכים לבצע ניסויים ומחקרים בעלי ערך באמצעות ציוד מעבדתי מתקדם.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית לתואר שני בכימיה אורכת שנתיים קלנדריות (24 חודשים), ובמהלכה מבצעים הסטודנטים ניסויים במעבדות משוכללות. בשנה הראשונה משתתפים בקורסים בהיקף של לפחות 16 נקודות, ובשנה השנייה היקף הקורסים פוחת במידה ניכרת.
 
התלמידים נדרשים להגיש הצעת מחקר מפורטת עד סיום השנה הראשונה, ולהגיש עבודת תזה עד גמר השנה השנייה. חודש לאחר הגשת התזה, עליהם לעמוד בבחינה המתייחסת למחקר שלהם. בנוסף, הם נדרשים בשלב כלשהו לאחר ההגשה אף להרצות לקהל חוקרים ותלמידים על המחקר שביצעו ותגליותיהם.
 
במהלך השנה השנייה הסטודנטים עוברים קורס קריאה מודרכת, שבו הם לומדים דרכים נכונות ויעילות לעיון ביקורתי במחקרים קודמים ובמאמרים מדעיים. במסגרת כיתה של לא יותר מ – 12 תלמידים, הסטודנטים שותפים לדיון מעמיק בשאלות מדעיות, בדרכי מחקר ובבחינת ממצאים ומסקנות.
 
 
תנאי קבלה
 
למכון ויצמן מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון במדעים או בהנדסה, המחזיקים בממוצע שאינו נמוך מ – 85. הם נדרשים להגיש לועדת הקבלה קורות חיים, גיליונות ציונים עדכניים, אישור על תואר ראשון, המלצות אקדמיות וצילום תעודת זהות. בוגרים ממוסדות לימוד בחו"ל צריכים לעבור מבחן GRE, ולעיתים יידרשו גם למעבר של בחינות האנגלית TOEFL ו – IETLS.
 
 
מה תוכלו לחקור בויצמן?
 
הפקולטה לכימיה במכון ויצמן מפעילה חמש מחלקות שונות, ואלו עוסקות בנושאים רבים:
 
 • המחלקה לפיזיקה כימית – מפעילה מחקרים בינתחומיים בתחומי הכימיה, הפיזיקה והביופיזיקה. החוקרים בודקים את השפעת הלייזר על התנהגות חומרים ואטומים, ואת יחסי הגומלין שבין אור לחומר. הם מגיעים למסקנות באשר לתכונות חשמליות ואופטיות של אטומים, מפתחים שיטות לקירור אטומים ומולקולות, מנסים להפוך מולקולות לרכיבים בהתקנים אלקטרוניים וחיישנים, ועוד.

 

 • המחלקה למדעי הסביבה ולמחקרי אנרגיה – חובקת מחקרים תיאורטיים וניסיוניים, שעניינם היחסים הסבוכים והמורכבים שבין המערכות המרכזיות של כדור הארץ: האטמוספירה, הביוספירה, האוקיינוסים, המשקעים, המשטח היבשתי ונקודות המים. החוקרים בודקים איך משפיעה האנושות על מחזור המים והמשקעים בכדור הארץ, כיצד ניתן להתפיל מים ביעילות באמצעות שיטות כימיות, באיזה אופן נוכל למדוד תהליכים ביולוגיים המתרחשים ברמה הגלובלית באמצעות תאים בודדים, מה יוצרים שינויי האקלים במעמקי האוקיינוסים, וכן הלאה. קראו גם על תואר שני במדעי הסביבה.

 

 • המחלקה לחומרים וממשקים – בודקת התנהגות של חומרים בהתייחס לתכונות יסוד רבות, כגון: מגנטיות, מכניזם, מבנה, אלקטרוניות וכימיה. החוקרים בוחנים, למשל: כיצד משפיעים הצורה והגודל של חלקיקים על תכונות הקרינה או הבליעה של חומרים? איך נוכל לשנות תכונות של תאים סולריים באמצעות תפעול וניהול הממשק החומרי שלהם? באיזה אופן אפשר לעצב מערכות כימיות וביולוגיות אשר תוכלנה להרכיב או לשכפל את עצמן?

 

 • המחלקה לכימיה אורגנית – במחלקה זו מתבצעים ניסויים חשובים בחומרים כימיים ובמתכות על מנת לפתח: סלילים בעלי איכויות אופטיות ואלקטרוניות רצויות לצורך העברת אותות; מיכשור רפואי ומערכות הדמיה מבוססות חיישנים; התקנים לאחסון מידע וזיכרון ולביצוע פעולות חישוביות; תרופות למחלות נוירולוגיות כאלצהיימר ופרקינסון; ועוד. קראו גם על תואר שני בהנדסה ביו רפואית.

 

 • המחלקה לביולוגיה מבנית – חותרת להבנת יחסי הגומלין שבין מבנה לתפקודיות במרכיבי המפתח של תהליכים ביולוגיים חשובים בגוף חי, כגון: תהליך התרגום של קודים גנטיים המצויים ברצף ה – DNA לחלבונים; תהליך קיפול החלבונים; מנגנונים של העברת מסרים מהמוח לתאים, הקשורים לאנזימים ולחלבונים; מערכות רגולציה המתפקדות כשומרות הסף של תאים בגוף; ועוד.  
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון ויצמן למדע

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

מידע על לימודי בוטניקה
Yissachar Nurafshan
1 תגובות
הסבה מהנדסת תוכנה למקצוע אחר
הילה
1 תגובות
יש ביקוש לביולוגיה ימית בארץ?
שרון
1 תגובות
לימודי ביולוגיה חישובית או מדעי המחשב בהתמחות ביולוגיה חישובית?
שני
4 תגובות
ניתן להתקבל למדעי המוח ללא פסיכומטרי?
נינוה
1 תגובות
קבלה לתואר בפיזיקה ללא פסיכומטרי
יאיר לוייב
1 תגובות
התלבטות בין כמה מסלולים
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,158 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp