לימודי כימיה ופיסיקה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי כימיה ופיזיקה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פיזיקה וכימיה B.Sc. באוניברסיטה הפתוחה

 

כל סוגי הטבע

 

הפיזיקה והכימיה הם שניים מהתחומים החוקרים את החומרים הנמצאים בטבע. בעוד הפיזיקה עוסקת באנרגיה ובחלקיקים ואף מרחיקה לכת לתופעות אסטרונומיות ולמבנה מערכת השמש והכוכבים, הכימיה חוקרת את החומרים עצמם, את ההרכבים והתכונות שלהם ואת השינוי שהם עוברים במצבים שונים.

 

השילוב של שתי הדיסציפלינות מקנה ללומדים אותן את היכולות המחקריות והיישומיות להבנת התהליכים החלים בטבע, ובאמצעות מידע זה הם יכולים לפתח ולהמציא שיטות שיכולות לשפר לא רק את ההבנה של בני האדם על העולם, אלא את אורח החיים שלהם במגוון תחומים.

 

תכנית לימודים

 

לימודי פיזיקה וכימיה באוניברסיטה הפתוחה מעניקים לסטודנטים ראייה רוחבית בתחום המדעים, אשר מאפשרים להם יכולות מחקר המשלבות בין הדיסציפלינות. התלמידים עוסקים הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי של לימודי הפיזיקה ולימודי הכימיה. הם לומדים את המודלים של המבנה המולקולרי ואת מנגנוני התגובה של חומרים שונים המצויים בטבע והם מקבלים את הכלים לתכנן, לייצר ולחקור חומרים חדשים המשויכים לתחומים שונים, כמו רפואה, חקלאות, פלסטיק וננו־טכנולוגיה.

 

נוסף על כך, תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את הכלים לחקור ולהבין את חוקי הטבע וכיצד הם משפיעים על המרחב ועל הזמן על כדור הארץ ובחלל. כמו כן, הם לומדים על מבנה האטום, על הגרעין ועל החלקים והמרכיבים שממנו בנוי העולם המוחשי והאנרגטי הסובב אותנו.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה מלימודי תשתית, מלימודי חובה בפיזיקה, מלימודי חובה בכימיה, מלימודי בחירה משני החוגים, מקורסי סמינר ומקורסי מעבדות. הלימודים משלבים הדרכות ולימודים פרונטאליים עם למידה מקוונת מרחוק. פורמט זה מאפשר לסטודנטים ללמוד לפי זמנם ובהתאם לצורכיהם וכן לבחור את מקום לימודיהם מבין עשרות השלוחות ברחבי הארץ שמפעילה האוניברסיטה הפתוחה.

 

נושאי הלימוד

 

 • תורת הקוואנטים
 • תורת ההסתברות
 • פיזיקה סטטיסטית
 • מבוא לאסטרופיזיקה
 • ליפידים וחומצות גרעין
 • עקרונות השימוש בלייזר    
 • ננו־חומרים
 • כימיה אורגנית
 • גלים ואופטיקה
 • פיזיקה גרעינית
 • חשמל ומגנטיות    
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודים אקדמיים בשלל מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני הבנויים משילוב של הדרכות ושל לימודים פרונטאליים עם למידה מקוונת. מבנה זה מאפשר לסטודנטים ללמוד ולעבוד גם יחד. בין המסלולים של המוסד האקדמי ישנם לימודי מדעי החיים, לימודי מדעי כדור הארץ, לימודי תאית מולקולרית ולימודי מדעי הטבע.

 

תנאי קבלה

 

האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לימודים לתואר בפיזיקה ובכימיה גם ללא תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי, כך גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים לרכוש השכלה אקדמית.

 

תעודה

 

הסטודנטים המסיימים את כל מטלות הלימודים, לרבות הדרכה ביבליוגרפית והוכחת ידע באנגלית, מקבלים תואר בוגר B.Sc בפיזיקה ובכימיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון בפיזיקה ובכימיה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים לקבלת תואר שני באחת מהדיסציפלינות או לעבוד במעבדות מחקר ופיתוח. כמו כן, הם יכולים להמשיך ללימודי תעודת הוראה ולהשתלב במערכת החינוך כמורים או כרכזי תחומים. נוסף על כך, בעלי התואר משובצים במגוון תפקידים בתעשייה עתירת הידע ובתחומים כמו תקשורת, סיליקון, אלקטרוניקה, מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, פטרוכימיה ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי?
חלי
1 תגובות
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
אפשר להתקבל למדעי המחשב עם פסיכומטרי 640?
חנין פאהום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp