ללמוד במכללה האקדמית ספיר
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מדעים > ספיר - מדעים שנה א`

לימודי מדעים שנה א` במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - המכללה האקדמית ספיר

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי מדעים שנה א' - המכללה האקדמית ספיר

לפתוח דלת לעולם המדע

תחומי הכימיה ומדעי החיים התפתחו מאוד בעשורים האחרונים. תחומים אלו עוסקים בחומר החי על פני כדור הארץ, בהתפתחות יצורים שונים וביחסי הגומלין ביניהם. חוקרים בתחום שואפים להבין את האדם ואת הסובב אותו והתגליות שלהם יכולות לסייע לפתח את התעשייה והמשק בשלל ענפים, בין היתר תחומי הרפואה, החקלאות, שמירת הטבע, המזון ואף ענפי ההייטק והמחשבים.

 

המכללה האקדמית ספיר מפעילה תכנית שנה א' ללימודי מדעים, מטרתו של מסלול זה היא לאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי מדעים במוסדות אקדמיים שונים לשפר את הסיכויים שלהם וללמוד בתכנית שמאפשרת להם לעבור בהמשך לתכניות הלימודים של אוניברסיטאות נבחרות. כך נפתחת עבורם דלת להמשך לימודים בעולם המדעים ולאחר מכן השתלבות בקריירה כחוקרים, כמדענים, כמהנדסים וכעובדים בתחומי הבריאות השונים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית זו מכינה את הסטודנטים להשתלבות במספר מוסדות אקדמיים:

 

  • אוניברסיטת בן גוריון: תכנית זו מכינה למעבר לפקולטה למדעי הטבע, לפקולטה למדעי הבריאות ולפקולטה להנדסה. ניתן ללמוד במחלקות הבאות: לימודי כימיה, לימודי מדעי החיים, לימודי הנדסה כימית, לימודי מדעי הסביבה ומדעי הגיאולוגיה, לימודי סיעוד, לימודי מדעי מעבדה רפואית, לימודי פיזיותרפיה, לימודי רפואת חירום ולימודי רוקחות.

 

  • אוניברסיטת בר אילן: ניתן להמשיך ללמוד בפקולטה למדעי החיים של האוניברסיטה, במסלול לימודי מדעי החיים מורחב.

 

  • הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית: הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית מאפשרת לבוגרי התכנית להתקבל ללימודים בחוגים הבאים - לימודי ביוכימיה ומדעי המזון, לימודי מדעי הצמח בחקלאות, לימודי מדעי הקרקע והמים, לימודי מדעי בעלי החיים ולימודי אגרואקולוגיה ובריאות הצמח.


תנאי קבלה לתכנית

מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית שנה א' צריכים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה. יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון של 56 לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או בציון של 70 ומעלה בקורס "מבוא למתמטיקה" שנלמד לפני תחילת התכנית בסמסטר קיץ. נוסף על כך, על המועמדים להציג ציון 550 לפחות בפסיכומטרי וכן ציון לסיווג רמת האנגלית בפרקי האנגלית של הפסיכומטרי או באמצעות בחינת אמי"ר.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית ספיר, שממוקמת בשער הנגב, מצויה במרחק של כשעה נסיעה מן המרכז. אפשר ללמוד בה במגוון של תכניות לימודים ומסלולים לתואר שני, בין התכניות שפועלות במכללה אפשר למצוא לימודי לוגיסטיקה, לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי שיווק טכנולוגי וכן תכנית שנה א' ללימודי הנדסה, שמאפשרת קבלה ללימודי הנדסה בשלל מוסדות.


המשך לימודים לאחר התכנית


תלמידי מסלול שנה א' צריכים לעמוד בממוצע הציונים שמתווים מוסדות הלימוד, אשר משתנה לפי מסלולי הלימודים בחוגים השונים. יש לציין כי בחלק מן התכניות יש צורך לעמוד בתנאים נוספים, כגון ציון בפסיכומטרי, מבחנים פנימיים של החוג או ראיונות אישיים. כמו כן, הבוגרים צריכים להשלים את כל הקורסים משנה א' אשר נדרשים במוסד בו הם ממשיכים ללמוד.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר: 

חוות דעת של סטודנטים: ספיר - מדעים שנה א` (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 3.5 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, כימיה ומדעי החיים, 07/10/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שקשה להגיע לשם בתחבורה ציבורית מהמקום שאני גר בו, קיימים רק 2 אוטובוסים הלוך ושניים חזור

על הקמפוס
מכללת ספיר היא מכללה נעימה ונוחה מאוד, יש שם הרגשה טובה, למעט דרכי ההגעה היא מקום טוב ללמוד בו
, תואר בכימיה, 28/07/2014

דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לומד במסלול לאפיק מעבר לבן גוריון. אני לא אהבתי את זה שהמרצים לא רוצים באמת להשקיע. ולא מעוניינים ללמד כי זה תחנת מעבר ולכן לא אכפת להם שהם לא למדו את כל החומר ואתה תדפק במבחן.
המכללה עצמה נחמדה מאוד והאווירה מעולה. שדרות נחמדה לאללה.

על הקמפוס
אחלה אווירה. כל החברה לומדים בקיבוצים מסביב ובשדרות. הקמפוס מאוד נעים ללמידה וירוק.

   
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
  • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?

המכללה האקדמית ספיר


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English