לימודי מדעים שנה א` במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעים שנה א` במכללה האקדמית ספיר

לימודי מדעים שנה א' - המכללה האקדמית ספיר

לפתוח דלת לעולם המדע

תחומי הכימיה ומדעי החיים התפתחו מאוד בעשורים האחרונים. תחומים אלו עוסקים בחומר החי על פני כדור הארץ, בהתפתחות יצורים שונים וביחסי הגומלין ביניהם. חוקרים בתחום שואפים להבין את האדם ואת הסובב אותו והתגליות שלהם יכולות לסייע לפתח את התעשייה והמשק בשלל ענפים, בין היתר תחומי הרפואה, החקלאות, שמירת הטבע, המזון ואף ענפי ההייטק והמחשבים.

 

המכללה האקדמית ספיר מפעילה תכנית שנה א' ללימודי מדעים, מטרתו של מסלול זה היא לאפשר למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי מדעים במוסדות אקדמיים שונים לשפר את הסיכויים שלהם וללמוד בתכנית שמאפשרת להם לעבור בהמשך לתכניות הלימודים של אוניברסיטאות נבחרות. כך נפתחת עבורם דלת להמשך לימודים בעולם המדעים ולאחר מכן השתלבות בקריירה כחוקרים, כמדענים, כמהנדסים וכעובדים בתחומי הבריאות השונים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית זו מכינה את הסטודנטים להשתלבות במספר מוסדות אקדמיים:

 

  • אוניברסיטת בן גוריון: תכנית זו מכינה למעבר לפקולטה למדעי הטבע, לפקולטה למדעי הבריאות ולפקולטה להנדסה. ניתן ללמוד במחלקות הבאות: לימודי כימיה, לימודי מדעי החיים, לימודי הנדסה כימית, לימודי מדעי הסביבה ומדעי הגיאולוגיה, לימודי סיעוד, לימודי מדעי מעבדה רפואית, לימודי פיזיותרפיה, לימודי רפואת חירום ולימודי רוקחות.

 

  • אוניברסיטת בר אילן: ניתן להמשיך ללמוד בפקולטה למדעי החיים של האוניברסיטה, במסלול לימודי מדעי החיים מורחב.

 

  • הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית: הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית מאפשרת לבוגרי התכנית להתקבל ללימודים בחוגים הבאים - לימודי ביוכימיה ומדעי המזון, לימודי מדעי הצמח בחקלאות, לימודי מדעי הקרקע והמים, לימודי מדעי בעלי החיים ולימודי אגרואקולוגיה ובריאות הצמח.


תנאי קבלה לתכנית

מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית שנה א' צריכים להיות בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה. יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון של 56 לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או בציון של 70 ומעלה בקורס "מבוא למתמטיקה" שנלמד לפני תחילת התכנית בסמסטר קיץ. נוסף על כך, על המועמדים להציג ציון 550 לפחות בפסיכומטרי וכן ציון לסיווג רמת האנגלית בפרקי האנגלית של הפסיכומטרי או באמצעות בחינת אמי"ר.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית ספיר, שממוקמת בשער הנגב, מצויה במרחק של כשעה נסיעה מן המרכז. אפשר ללמוד בה במגוון של תכניות לימודים ומסלולים לתואר שני, בין התכניות שפועלות במכללה אפשר למצוא לימודי לוגיסטיקה, לימודי כלכלה יישומית וניהול, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי שיווק טכנולוגי וכן תכנית שנה א' ללימודי הנדסה, שמאפשרת קבלה ללימודי הנדסה בשלל מוסדות.


המשך לימודים לאחר התכנית


תלמידי מסלול שנה א' צריכים לעמוד בממוצע הציונים שמתווים מוסדות הלימוד, אשר משתנה לפי מסלולי הלימודים בחוגים השונים. יש לציין כי בחלק מן התכניות יש צורך לעמוד בתנאים נוספים, כגון ציון בפסיכומטרי, מבחנים פנימיים של החוג או ראיונות אישיים. כמו כן, הבוגרים צריכים להשלים את כל הקורסים משנה א' אשר נדרשים במוסד בו הם ממשיכים ללמוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp