תואר בכימיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר בכימיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בכימיה ובחינוך באוניברסיטה הפתוחה 

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תואר ייחודי המשלב בין מדע הכימיה לחינוך. תוכנית לימודים זו מעמיקה את הידע של הסטודנטים בכימיה ומכשירה אותם להיות כימאים ובמקביל מקנה כלים ושיטות להוראה ולחינוך. באופן כללי ניתן לטעון כי מדע הכימיה עוסק באינטרקציה שבין החומר לאנרגיה, או באינטרקציה שבין חומר אחד לחומר אחר.

 

 

המבנה האטומי של כל דבר איתו אנו באים במגע הן תוצאה של תגובות כימיות והאינטרקציות ביניהן. הכימיה מכונה כ"מדע מרכזי" וזאת משום שהיא מהווה חוט מקשר בין תחומים רבים נוספים ממדעי הטבע כגון: ביולוגיה, גיאולוגיה, אסטרונומיה, פיזיקה ועוד. מדע הכימיה כולל בתוכו תחומים רבים כגון: כימיה אורגנית, כימיה פיזיקאלית, כימיה אנליטית ועוד.

 

מה לומדים?

 

השילוב של לימודי חינוך עם לימודי כימיה מאפשרים לסטודנט להתמודד עם אתגר לא פשוט: ללמד את הדור הצעיר את מדע הכימיה בצורה שתעניין אותה ותהווה עבורם לא רק למידה מחנכת ומלמדת אלא גם כחוויה מהנה ומעשירה (וכן, זה אפשרי!).

 

במהלך הלימודים לתואר ראשון בכימיה בשילוב עם לימודי חינוך רוכש הסטודנט כלים להוראה וחינוך ולהתמודדות עם בני נוער כאשר ההתמחות לתחום ההוראה הוא מדע הכימיה. בוגרי התואר יוכלו גם להתשלב בתעשייה ככימאים, או להפוך לאנשי חינוך בהוראת כימיה.

 

תוכנית הלימודים

 

קורסי תשתית (חובה) לתואר דו חוגי בהן נלמדים הקורסים: יישומי מחשב למדעי החברה,יישומי מחשב למדעים ,מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב' , מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות לתלמידי מדעים, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי א, חשבון אינפיניטסימלי, הסקה סטטיסטית, יסודות הפיסיקה א' ויסודות הפיסיקה ב'.

 

קורסי החובה הינם: תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים, סוציולוגיה של החינוך ופסיכולוגיה בחינוך. בין קורסי הבחירה על הסטודנט לבחור 12 נ"ז מתקדמות. ישנם מבחר קורסי בחירה כגון: חשיבה ביקורתית, פילוסופיה של המדע, פעילות גומלין בכיתה ועוד.

 

קורסי החובה בכימיה הינם: כימיה כללית א'+ב', כימיה אורגנית, כימיה אי אורגנית, תרמודינמיקה, קינטיקה כימית וביוכימיה. בנוסף יש לבחור שני קורסי מעבדה מתוך: מעבדה – כימיה כללית, מעבדה בכימיה אורגנית, מעבדה בביוכימיה של חלבונים, מעבדה בכימיה אי-אורגנית ומעבדה – כימיה פיסיקלית.


בין קורסי הבחירה ניתן למצוא: דינמיקה מולקולרית של תהליכים כימיים, תורת הקוואנטים, חמצן: אספקטים כימיים וביולוגיים ועוד.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות עבודה סמינריונית אחת בחינוך ולפחות קורס סמינריוני אחד בכימיה.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר ראשון בכימיה ובחינוך של אוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט) בסופו של התואר מקבל הסטודנט תעודת בוגר בכימיה וחינוך תואר ראשון המשלב בין מדעים וחינוך.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בכימיה ובחינוך יכולים להמשיך ללמודי תואר שני במדעים או בהוראה ובחינוך. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחום התעשייה ככימאים במקצועות רבים כגון: פיתוח מקורות אנרגיה חדשים, בתעשיית התרופות, תעשיית הביו טכנולוגייה, תעשיית המזון, תעשיית המיקרו- אלקטרוניקה, טיפול בבעיות של זיהום ומים ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp