לימודי מדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל

לימודי מדעי הכימיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


מדע הכימיה מתמקד בחומר והשינויים שמתחוללים בו. הוא כולל שלל גופים שסובבים אותנו, מהאדמה עליה אנו הולכים, דרך רקמות הגוף שלנו ועד לצורך שמשמש לבניית חלקי מחשבים. הבנה טובה ומעמיקה של הכימיה יכולה לשפר את הבנתנו את העולם ושיפור הסביבה שלנו.


באוניברסיטת אריאל פועלת המחלקה למדעי הכימיה, שמעניקה לסטודנטים הבנה רחבה ומעמיקה בתחומי הכימיה השונים ומעודדת אותם לחשיבה עצמאית ויצירתית, כדי ליצור דור חדש ואיכותי של חוקרים. הבוגרים משתלבים בשלל תפקידים בתעשייה, בפיקוח של צוותי ייצור, במפעלי תשלובת כימית, בתעשיית התרופות, בפיתוח הייטק וביוטכנולוגיה ובתכנון בענף הקלינטק והאנרגיה המתחדשת. כמו כן, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בכימיה, באוניברסיטת אריאל או במוסדות אחרים.


תכנית הלימודים


המחלקה חוקרת מגוון תחומים במדעים שמשקפים את קדמת המדע, כגון כימיה ירוקה, אנרגיה מתחדשת, ננו כימיה, פיתוח תרופות, כימיה דיאגנוסטית וביו - פיזיקלית, קטליזה אורגנו מתכתית ותהליכית, מדע החומרים, כימיה ביו - אי - אורגנית וביו - אורגנית, חישובים קוונטיים מכניים, דינמיקה מולקולרית ואלקטרוכימיה. מקיים גם מסלול כימיה ירוקה, שהוא ייחודי בתחומו בישראל.


התכנית מאפשרת לסטודנטים להעמיק בעולם הכימיה על כל היבטיו, היא כוללת קורסי יסוד במקצועות כמו כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, מתמטיקה ומדעי המחשב. בשלושת הסמסטרים הראשונים נלמדים קורסי יסוד באופן מרוכז. לאחר מכן, לומדים קורסים מתקדמים במסגרת מסלולים:

 

 

  • מסלול מדעי הכימיה כללי: המסלול חושף את הסטודנטים לכל תחומי הכימיה, נלמדים בו קורסים מתקדמים בכימיה אורגנית, תיאורטית, א - אורגנית, אנליטית, פיזיקלית וכן נושאים בביוכימיה. בוגרי מסלול זה יכולים להשתלב בהמשך דרכם בכל תחומי הכימיה.

 

 

  • מסלול כימיה ירוקה - אנרגיה וסביבה: זהו מסלול ייחודי לאוניברסיטת אריאל, הוא מציע לימודים בתחום הכימיה של אנרגיה מתחדשת ושם דגש על נושא הקלינטק ואיכות הסביבה בהקשרים כימיים. הסטודנטים דנים בכימיה סביבתית, בתופעות כגון אפקט החממה והחור באוזון ולומדים על שיטות אנליטיות לקביעה של רמות זיהום. המסלול כולל מעבדות המאובזרות בציוד אנליטי לבדיקה סביבתית כימית, הסטודנטים מבצעים פרויקט סביבתי שבו נבחן הקשר בין אנרגיה לסביבה. בוגרי המסלול זוכים בידע ובכישורים להשתלבות בפיתוח ומחקר של חומרים מתקדמים לצבירה של אנרגיה, אחד האתגרים המרכזיים בעולם היום.

 

  • מסלול כימיה רפואית: מסלול זה תוכן כדי לתת מענה לצורכי תעשיית התרופות, הוא חושף את תלמידיו לתחומים מדעיים ככימיה אורגנית סינתטית, פרמקולוגיה והתמחויות בביולוגיה. דרך הבנה במדעים אלה מתכנני התרופות יכולים להציג מבנים כימיים שמובילים תקופות ליעד באופן נכון וסלקטיבי. המסלול משלב התנסות מעבדתית מעמיקה במעבדה בכימיה רפואית, שמקנה כלים תעשייתיים ומדעיים לעובדי המחקר בתעשייה הפרמצבטית וכוללים שיטות לסינתזה רב שלהית של תרופות, עיבוד, ניקוי ובידוד של תוצרים נקיים על ידי מיטוב הציוד שלרשותם. כמו כן נלמדים זיהוי ופענוח של חומרי ביניים ותוצרים סופיים באמצעות שיטות ספקטרליות מגוונות ומתקדמות.

 

  • מסלול אנליזה פרמצבטית: מסלול זה נערך כשיתוף פעולה עם חברת טבע הבינלאומית, שעוסקת בתחומי הגנריקה והתרופות. במסגרת המסלול, הסטודנטים מקבלים הכשרה בתחומי הכימיה האנליטית ומתמקדים בידע הנדרש בתעשיית התרופות. שיתוף הפעולה עם טבע מתבטא בתכנית הלימודים, המתעדכנת בהתאם לדרישות ולצרכי התעשייה כיום. מעבר לכך, השתתפות במסלול מאפשרת להיעזר במלגות לימודים מטעם החברה, וכן להשתלב בעבודה בה, לאחר סיום הלימודים. 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים הוא כשלוש שנים. הם משלבים לימוד עיוני עם פעילות מעשית מחקרית במעבדות מתקדמות, בהן הסטודנטים יכולים להכיר ציוד משוכלל וחדיש. הן כוללות מעבדה לכימיה רפואית, מעבדות לחומרים מתקדמים, מעבדה לאלקטרו כימיה, מעבדות לכימיה תיאורטית ומעבדות נוספות.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת אריאל בשומרון עורכת עוד שלל תכניות לימודים בתחום מדעי הטבע. בין התכניות לתואר ראשון נכללות לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה יישומית ולימודי ביולוגיה מולקולרית. ניתן גם להמשיך לתואר שני בענפי המדעים השונים.


תעודה


הבוגרים זכאים לקבל תואר ראשון במדעי הכימיה B.Sc. מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי מדעי הכימיה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
14/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת שיטת המזכירות הם לא עונים על הטלפונים

על הקמפוס

שקט מאוד רגוע אין הרבה סטודנטם כמו בשאר האוניברסיטות

טיפים

אני ממליצה ללמוד כי אן כמו לימודים בחיים זה ניתן לסטודנט פיטחון עצמי

אוניברסיטת אריאל
30/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

במוסד לימודים יש שקט ואווירה טובה, אנשים נחמדים ומורים טובים. המרחק ב כל מבנה למבנה קת מקשה

טיפים

לבוא מוכנים להכל, ולא לצפות לכלום. זו חוויה טובה בסך הכל אבל לא פשוטה כלל


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp