ייעוץ חינוכי לתואר שני במכללת קיי

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
תואר שני בייעוץ חינוכי במכללת קיי
 
כל אחד הוא מיוחד
 
בכיתת לימוד אחת בבתי הספר בארץ לומדים בממוצע - 30 תלמידים. ילד אחד עלה ארצה עם משפחתו מאתיופיה, השנייה שומרת מסורת בביתה, והשלישי הולך במנהגי התרבות הבדואית. כולם אמורים ללמוד באותו קצב, להגיע לאותן תוצאות וגם להיות חברים. משימה לא פשוטה זו מוטלת על כתפי מחנכי הכיתות. ריבוי התלמידים וצרכיהם בתוספת המטלות הלימודיות, לא מאפשרים למחנכים להיות נגישים לכל תלמיד או תלמידה.
 
כאן נכנסת עבודתם של היועצים החינוכיים, האמורים לתת אוזן קשבת, לאבחן בעיות אצל תלמידים, ולהציע מערכי סיוע מתאימים במטרה לפתור בעיות חברתיות, לימודיות ומשפחתיות לילדים מרקעים שונים ובעלי צרכים מגוונים. מכללת קיי בבאר שבע מציעה מסלול לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי, השם דגש על חינוך רב תרבותי ועל התערבות במערכת החינוך הבדואית.
 
תכנית הלימודים
 
תכנית לימודים זו לתואר שני בחינוך כוללת לימודי תשתית, פיתוח מיומנות ייעוץ, לימודי התמחות וכלים לייעוץ רב תרבותי. הסטודנטים נחשפים לסוגיות בפסיכולוגיה חינוכית, מכירים תהליכים תקינים ולא תקינים בפסיכולוגיה ההתפתחותית, מבינים את הבסיס הביולוגי של המוח ואת הקשר ללמידה ולזיכרון, ומכירים מסגרות של חינוך מיוחד ומסגרות משלבות. במסגרת עבודה מעשית הסטודנטים מתנסים בתהליכים קבוצתיים ובעבודה בין אישית, ובתהליכים של החדרת חידושים בתחומי הייעוץ לתוך מערכת החינוך.
 
מבנה הלימודים
 
התואר השני אורך שנתיים אקדמיות, ואלו מתפרשות על פני שני ימי לימוד מלאים בכל שבוע. תכנית הלימודים במכללת קיי כוללת חומר עיוני - מחקרי ויישומי, והתנסות מעשית במערכות חינוכיות.
 
פרויקט גמר
 
פרויקט הגמר בתכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי במכללת קיי מסכם את תהליכי הלמידה העיונית והמעשית, ועוסק במגוון נושאים מן התחום. כך, סטודנטים בשנים קודמות כתבו עבודות שעסקו בסוגיות כגון: תפקידם של המחנכים בעת משבר גירושים של הורי תלמידים; סיפורי אהבה של בדואים מתבגרים והדילמה המשפחתית הכרוכה בהם; זמינות רגשית של מחנכות בית הספר; פגיעות מיניות בילדים וכיצד ניתן למנוע אותן; דרכי התמודדות של מורים מצפון הארץ במערכת החינוך הבדואית בנגב; התמודדות עם אובדן ואבל של ילדים; ועוד.
 
נושאי לימוד
 
  • דפוסי עבודה עם הורים ומורים
  • דיאגנוסטיקה ליועצים
  • הכוונה לבחירת קריירה
  • טיפול בילדים עם לקויות למידה
  • התערבות במצבי לחץ ואסון
  • קונפליקטים תרבותיים בכיתת הלימוד
  • מצוינות ומחוננות בבית ספר     
  • דרכי קליטה של העדה האתיופית בבית הספר      
  • ועוד
 
קהל היעד
 
מסלול הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי מיועד למורים ולמורות עם יכולת של יזמות חינוכית ופדגוגית ובעלי אוריינטציה בין אישית גבוהה, המעוניינים להשתלב בתפקידי הייעוץ החינוכי בבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים ובתיכונים.
 
תנאי קבלה
 
המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בחינוך עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה ותעודת הוראה. או בעלי תואר שני בחינוך עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. בנוסף, נדרשים: ניסיון של שלוש שנים לפחות בהוראה, שתי המלצות ועמידה בראיון קבלה.
 
תעודה
 
למסיימי התכנית בהצלחה תוענק תעודת תואר שני בחינוך M.Ed עם התמחות בייעוץ חינוכי.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp