קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שוק ההון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים - המכללה המשותפת.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת - קורס מומחים בשוק ההון

 

מסלול הלימודים אינו פעיל


חורצים גורלות פיננסיים

 

השקעה נכונה בשוק ההון יכול להניב רווחים משמעותיים, אולם פעילות לא שקולה עלולה לגרום להפסדים כלכליים לא קטנים. מסיבה זו ישנה חשיבות רבה למנהלי התיקים וליועצי ההשקעות ולשירות שהם מעניקים למשקיעים. אלו הם מומחים שבקיאים בקבלת החלטות בשוק ההון, הם עוקבים אחרי ההתפתחויות והמגמות העדכניות ומייעצים בהתאם לבי המסלולים הכדאיים ביותר, שיביאו לרווחים הגדולים ביותר.

 

קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת מיועדים לאלו המעוניינים בהרחבת הידע ורמת התמקצעות בתחום ניהול תיקי ההשקעות וניתוח ניירות הערך. התכנית מעניקה לתלמידיה את הכלים לעמידה במבחנים החיצוניים של הרשות לניירות ערך, שדרושים לקבלת הרישיון המקצועי בתחום. הבוגרים יוכלו לעסוק כיועצי השקעות או כמנהלי תיקים בבנקים או במשרדי ייעוץ וכן מאפשר להתם להתקדם בהמשך לתפקידים מגוונים בשוק ההון. הקורס נלמד בסניף המכללה בנתניה.

 

תכנית הלימודים

 

התלמידים בקורס מתחילים ומכירים מושגים בסיסיים בתחומי המימון, הכלכלה והחשבונאות אשר חשובים להבנתם של דוחות כספיים ומאזנים כלכליים. לאחר מכן, הם מתכוננים למבחני הרשות לניירות ערך מקצועית א', שעוסק בניתוח ניירות הערך ומקצועית ב', שעיקרו ניהול תיקי השקעות. כך הם דנים באסטרטגיות השקעה כדאיות, בדרכים לניהול סיכונים פיננסיים ובגישות להתאמת תיקי ההשקעות לצרכי הלקוחות.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול כולל כ - 440 שעות לימוד אקדמיות, אורכו של הקורס הוא כשנה וחצי ומתקיימים לאורכו כ - 110 מפגשים. אלו מתקיימים פעמיים או פעם בשבוע בערבים, במתכונת נוחה לאנשים עובדים. התכנית כוללת גם תרגולים והכנה מרוכזת לבחינות ולקראת סיומה התלמידים צריכים גם לבצע פרויקט מעשי מסכם.

נושאי הלימוד

 

 • כלכלה בין לאומית
 • מיקרו ומקרו כלכלה
 • אסטרטגיות השקעה
 • ניהול נכסים פיננסיים
 • ביאורים לדוחות כספיים
 • רמות סיכון לניהול תיק לקוח
 • הערכת ביצועים לתיק השקעות    
 • דיני חברות
 • חישובי מימון
 • שיטות מסחר
 • תיאום שערים
 • חישובי תשואות
 • הערכת אגרות חוב    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה מפעילה מגוון של קורסים בתחומים מבוקשים במשק הישראלי. אלו כוללים פיננסים, ניהול, מזכירות, ביטוח, חינוך, מנהל עסקים ועיצוב. למוסד זה שלוחות בפרישה ארצית, בין היתר בנתניה, בחדרה ובחיפה. המכללה מסייעת בהשמה ובאיתור תעסוקה לבוגריה ולשם כך היא מקיימת קשרים עם מקומות עבודה שונים ועם גופים מובילים במשק.

 

 

תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בוגרי השכלה של לפחות 12 שנות לימוד, בכפוף למעבר של ראיון קבלה אישי.

תעודות


בתום הקורס, תלמידים שעומדים בדרישות הנוכחות וההגשה, עוברים את הבחינות הפנימיות ומשלימים את פרויקט הגמר מקבלים תעודת "יועצי השקעות ומנהלי תיקים" מטעם המכללה המשותפת. כדי לעבוד בפועל כיועצי השקעות ומנהלי תיקים יש צורך לקבל רישיון מתאים מטעם הרשות לניירות ערך.


כדי לקבל הסמכה זו, על הבוגרים לעבור כ - 6 מבחנים חיצוניים שמתקיימים על ידי הרשות. אלה בוחנים את הידע בדיני ניירות הערך, בחשבונאות, בכלכלה והאתיקה המקצועית. לאחר מעבר הבחינות, הם צריכים להשלים תקופת התמחות אצל בעלי רישיון, שאורכה משתנה לפי התפקיד אותו הם מעוניינים למלא. מנהלי תיקים צריכים להשלים התמחות של כ - 9 חודשים, בעוד ליועצי השקעות אורכת תקופת ההתמחות כחצי שנה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה המשותפת - קורסים מקצועיים, בואו לבחור קריירה

ssssssssss

פורום לימודי שוק ההון

קורסים בשוק ההון מוכרים לגמול השתלמות?
שי
1 תגובות
עלות ומיקום קורס cfd
נתנאל
1 תגובות
מסגרות לימוד מועדפות בשוק ההון
פז
1 תגובות
קורס ברוקר באזור חיפה
ירון
1 תגובות
קורס מסחר בשוק ההון וניירות ערך
רפאל אילן
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד קורס שוק ההון?
מרדכי
1 תגובות
מה עדיף לעשות - תואר שני או קורס?
ויקטורה סמיונוב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא שוק ההון

עמנואל קוק
עמנואל קוק, מוותיקי שוק ההון בארץ ומייסד שותף של חברת IBI בתי השקעות, מאמין שעבודה קשה, התמדה ולמידה מאחרים הם בין הכלים החשובים למי שחולמים על קריירה בשוק ההון, שנחשב לאחד מתחומי העתיד. "הבסיס להצלחה בשוק ההון הוא עבודה מלמטה. כדי להיות טוב צריך משקע של כמה שנים בעבודה מעשית. בשביל לעבוד נכון צריך זמן. חשוב ללמוד מהניסיון של ותיקים בתחום וגם מהתהליכים שמתרחשים מסביב."
"צריך יכולות אנליטיות והבנה טובה של תהליכים, לצד רצון ללמוד מניסיון של חברות שונות. חשוב להבין באנליזה וגם להסתכל על אחרים שמבינים בתחום ולרכוש מהם כלים."
עמנואל קוק
מייסד שותף ב - IBI השקעות
Whatsapp Whatsapp