קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת

המכללה המשותפת

אהבת? שתף ב:

קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת - קורס מומחים בשוק ההון

 

מסלול הלימודים אינו פעיל


חורצים גורלות פיננסיים

 

השקעה נכונה בשוק ההון יכול להניב רווחים משמעותיים, אולם פעילות לא שקולה עלולה לגרום להפסדים כלכליים לא קטנים. מסיבה זו ישנה חשיבות רבה למנהלי התיקים וליועצי ההשקעות ולשירות שהם מעניקים למשקיעים. אלו הם מומחים שבקיאים בקבלת החלטות בשוק ההון, הם עוקבים אחרי ההתפתחויות והמגמות העדכניות ומייעצים בהתאם לבי המסלולים הכדאיים ביותר, שיביאו לרווחים הגדולים ביותר.

 

קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללה המשותפת מיועדים לאלו המעוניינים בהרחבת הידע ורמת התמקצעות בתחום ניהול תיקי ההשקעות וניתוח ניירות הערך. התכנית מעניקה לתלמידיה את הכלים לעמידה במבחנים החיצוניים של הרשות לניירות ערך, שדרושים לקבלת הרישיון המקצועי בתחום. הבוגרים יוכלו לעסוק כיועצי השקעות או כמנהלי תיקים בבנקים או במשרדי ייעוץ וכן מאפשר להתם להתקדם בהמשך לתפקידים מגוונים בשוק ההון. הקורס נלמד בסניף המכללה בנתניה.

 

תכנית הלימודים

 

התלמידים בקורס מתחילים ומכירים מושגים בסיסיים בתחומי המימון, הכלכלה והחשבונאות אשר חשובים להבנתם של דוחות כספיים ומאזנים כלכליים. לאחר מכן, הם מתכוננים למבחני הרשות לניירות ערך מקצועית א', שעוסק בניתוח ניירות הערך ומקצועית ב', שעיקרו ניהול תיקי השקעות. כך הם דנים באסטרטגיות השקעה כדאיות, בדרכים לניהול סיכונים פיננסיים ובגישות להתאמת תיקי ההשקעות לצרכי הלקוחות.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול כולל כ - 440 שעות לימוד אקדמיות, אורכו של הקורס הוא כשנה וחצי ומתקיימים לאורכו כ - 110 מפגשים. אלו מתקיימים פעמיים או פעם בשבוע בערבים, במתכונת נוחה לאנשים עובדים. התכנית כוללת גם תרגולים והכנה מרוכזת לבחינות ולקראת סיומה התלמידים צריכים גם לבצע פרויקט מעשי מסכם.

נושאי הלימוד

 

 • כלכלה בין לאומית
 • מיקרו ומקרו כלכלה
 • אסטרטגיות השקעה
 • ניהול נכסים פיננסיים
 • ביאורים לדוחות כספיים
 • רמות סיכון לניהול תיק לקוח
 • הערכת ביצועים לתיק השקעות    
 • דיני חברות
 • חישובי מימון
 • שיטות מסחר
 • תיאום שערים
 • חישובי תשואות
 • הערכת אגרות חוב    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה מפעילה מגוון של קורסים בתחומים מבוקשים במשק הישראלי. אלו כוללים פיננסים, ניהול, מזכירות, ביטוח, חינוך, מנהל עסקים ועיצוב. למוסד זה שלוחות בפרישה ארצית, בין היתר בנתניה, בחדרה ובחיפה. המכללה מסייעת בהשמה ובאיתור תעסוקה לבוגריה ולשם כך היא מקיימת קשרים עם מקומות עבודה שונים ועם גופים מובילים במשק.

 

 

תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בוגרי השכלה של לפחות 12 שנות לימוד, בכפוף למעבר של ראיון קבלה אישי.

תעודות


בתום הקורס, תלמידים שעומדים בדרישות הנוכחות וההגשה, עוברים את הבחינות הפנימיות ומשלימים את פרויקט הגמר מקבלים תעודת "יועצי השקעות ומנהלי תיקים" מטעם המכללה המשותפת. כדי לעבוד בפועל כיועצי השקעות ומנהלי תיקים יש צורך לקבל רישיון מתאים מטעם הרשות לניירות ערך.


כדי לקבל הסמכה זו, על הבוגרים לעבור כ - 6 מבחנים חיצוניים שמתקיימים על ידי הרשות. אלה בוחנים את הידע בדיני ניירות הערך, בחשבונאות, בכלכלה והאתיקה המקצועית. לאחר מעבר הבחינות, הם צריכים להשלים תקופת התמחות אצל בעלי רישיון, שאורכה משתנה לפי התפקיד אותו הם מעוניינים למלא. מנהלי תיקים צריכים להשלים התמחות של כ - 9 חודשים, בעוד ליועצי השקעות אורכת תקופת ההתמחות כחצי שנה.

מתוך פורום המכללה המשותפת

קורס משכנתאות ובנקאות במכללה המשותפת
רוזאן
ללא תגובה
קורס סייעת גני ילדים
Haneen Fahmawe
ללא תגובה
לימודים בקשר לקידום מכירות
שמי בוקבזה
ללא תגובה
קורס בנקאות - איפה לומדים?
הבה אלפנאדקה
ללא תגובה
קורס סייעות גן ילדים
יוליה קולשוב
ללא תגובה
מתעניינת בקורסים בתחום הבנקאות
מרלין
ללא תגובה
דרישות קבלה לקורס קבטים
סאהר סנעאללה
ללא תגובה
קורס טכנאי מחשבים ורשתות תקשורת
תמיר
ללא תגובה
סניף נתניה של המכללה המשותפת
לירן
ללא תגובה
לימודים קורס בנקאות במכללה המשותפת
אסלאם
1 תגובות
קורס מזכירות רפואית - ימים ושעות הלימוד
בתאל כהן
ללא תגובה
קורסים בנושא נדל"ן ומקרקעין במכללה המשותפת
לימור
1 תגובות
קבלה לקורס מזכירות רפואית במכללה המשותפת
אמאני חסדיה
1 תגובות
הרשמה לקורס קצין ביטחון במכללה המשותפת
שעב
ללא תגובה
לימודי ביטוח - מתי נפתח?
דור אמסלם
ללא תגובה
לכניסה לפורום