קורס ייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי השתלמויות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ייעוץ ארגוני בחינוך - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ ארגוני בחינוך באוניברסיטת תל אביב

 

מודלים אסטרטגיים בבית הספר

 

מערכת החינוך בעידן החדש מאופיינת בדינאמיות ובהתפתחות מתמדת, והיא מתמודדת עם סוגיות שונות בתחומי הארגון והמבנה. על מנת לחולל את השינויים הרצויים בבתי ספר למען ביסוס מעמדם והצלחתם, נדרשים אנשי מקצוע המתמחים בפיתוח ארגוני, בכלי ניהול ובחינוך. אוניברסיטת תל אביב מציעה קורס ייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות, המקנה למשתתפיו הבנה תיאורטית ומעשית. בוגרי הקורס רשאים להשתתף אף בסדנה מתקדמת, המקנה כלים יישומיים לייעוץ ופיתוח ארגוני ולבניית תכניות התערבות.

 

תכנית לימודים

 

תכנית הלימודים מקנה כלים להובלת שינויים בבתי הספר, במטרה לשפר את היעילות התפקודית של המוסד החינוכי. במהלך הקורס הסטודנטים מפתחים את המודעות לצורכי המערכת ומשכללים את יכולת החשיבה האסטרטגית. הם מסגלים סגנון אישי בייעוץ ורוכשים מיומנויות לאימון אישי. כמו כן, הם מתנסים בכתיבת דוחות אבחון ובניהול והנחיית צוותי עבודה.

 

מתכונת הלימוד

 

קורס ייעוץ ארגוני בחינוך באוניברסיטת תל אביב נלמד בהיקף של 224 שעות אקדמיות, המתפרשות על פני שנה אחת, והוא מתקיים במתכונת בוקר חד שבועית. ההכשרה כוללת התנסות מעשית בשדה.

 

נושאי לימוד

 

  • פיתוח מיומנויות לעבודה
  • התמודדות עם התנגדויות
  • הובלת שינויים
  • פיתוח אסטרטגיה ארגונית
  • תרבות ארגונית
  • זהותו המקצועית של היועץ
  • טיפול במצבי משבר     
  • הצבת יעדים להתפתחות מקצועית     
  • ועוד

 

מרצה הקורס

 

את הקורס מנחה יועץ ארגוני בכיר, בעל ניסיון עשיר בייעוץ לארגונים ציבוריים ועסקיים. בשירותו הצבאי שימש כקצין בכיר בפיקוד העורף ועסק בעיקר בהתמודדות עם מצבי חירום ומשבר. אדם זה הוא בעל תארים מתקדמים בניהול תעשייתי ובפסיכולוגיה חינוכית.

 

סדנה מתקדמת

 

הסדנה המתקדמת מיועדת לאנשים המעוניינים להעמיק את הידע הבסיסי שנרכש במסגרת קורס ייעוץ ארגוני בחינוך או בלימודי התואר השני, ורוצים לרכוש כלים מקצועיים באבחון ובייעוץ, הלכה למעשה. הסדנה כוללת שבעה מפגשים חד שבועיים, הנערכים בשעות אחר הצהריים והערב, והיא נלמדת בהיקף של 30 שעות אקדמיות, מתוכן גם שעות וירטואליות.

 

במהלך ההכשרה הסטודנטים מפתחים מיומנויות להתערבות הוליסטית ויצירתית במערכות חינוכיות, הם מבינים כיצד ניתן להוביל שינויים במוסדות הלימוד, ואיך להדריך קבוצות גדולות של מורים. כמו כן, המשתתפים מכירים שיטות למתן ייעוץ ממוקד, הם בונים תכניות התערבות ייעוצית במצבי חירום בבתי הספר, ונחשפים לגישת התערבות בחדר המורים.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל לקורס הרגיל נדרש תואר ראשון בתחומים רלוונטיים וניסיון מעשי בניהול, בייעוץ חינוכי או בתפקיד בכיר בארגון או במערכת החינוך. בכדי להשתלב בסדנה המתקדמת יש צורך בתואר שני במנהל חינוכי, במדעי ההתנהגות, במדעי הרוח או במדעי החברה, וניסיון ניהולי במערכת החינוך. המועמדים המתאימים נדרשים להגיש קורות חיים. כמו כן, בוגרי הקורס לייעוץ ארגוני בחינוך רשאים להגיש את מועמדותם לסדנה.

 

הסמכה

 

הבוגרים שעמדו בדרישות, זכאים לתעודת סיום מטעם אוניברסיטת תל אביב. הקורס מוכר לגמול השתלמות עם ציון, וחלק מהשעות מוכרות למתווה אופק חדש לבעלי תפקידים הנמצאים בשנת שבתון.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תעודה | קורסים

איפה עושים קורס הכנה למבחן NCLEX?
Sabrine Kassas
ללא תגובה
היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
ללא תגובה
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp