לימודי פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים

 

כשניטשה חיפש משמעות

 

הפסיכואנליזה וגלגוליה חשפו את בן האנוש כיצור חסר חופש, הפועל מתוך תבניות ובצורה אוטומטית, רק על מנת לשוב ולכונן אותו כאדם שלם עם אפשרויות בחירה וחיים מלאי משמעות. הפסיכותרפיה האקזיסטנציאליסטית שמה דגש על ההווה והעתיד כדרך חדשה וכתחליף משופר לעבר, ונותנת חשיבות רבה לחוויה שבין מטפלים ומטופלים. המטרה העיקרית בטיפול מעין זה היא להתנער מכבלי התסכול ולצעוד קדימה בבטחה. ביחידה ללימודי תעודה בסמינר הקיבוצים מציעים למעוניינים הכשרה בגישה התרפויטית הזו.

 

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית ללימודי פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי הסטודנטים מכירים את הפילוסופיה ואת התיאוריה הטיפולית הייחודית העומדות ביסוד המסע הנפשי המרפא מסוג זה, ולצד זאת מכירים גם גישות פסיכואנליטיות ופרקטיקות פסיכיאטריות. הם אף מוכשרים לשלב שיטות פסיכודינמיות במפגש הטיפולי, ולעבוד עם אוכלוסיות שונות כבמקרים של הפרעות אכילה, התמכרויות, מחלות ועוד.


המשתתפים מתמודדים עם התמות הקיומיות המרכזיות – משמעות, בדידות וחופש, ודנים במקום של המחשבה הפילוסופית במפגש הנפשי. מעבר לכך, הסטודנטים מקבלים העשרה אף בגישות טיפוליות אחרות, כגון: תרפיה קוגניטיבית התנהגותית, טיפול בגישה הנרטיבית, הפסיכותרפיה הבודהיסטית והמפגש התייחסותי.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית נמשכת לאורך שלוש שנים, וכוללת התנסות קלינית בפיקוח מקצועי (סופרוויז'ן). אופי הקורס הוא תיאורטי, חווייתי ויישומי. בשנתיים האחרונות מתקיימות ארבע קבוצות הדרכה בהן משתתפים הסטודנטים. בנוסף, עליהם לעבור בעצמם תהליך טיפולי הכולל 100 שעות. מפגשי הלימוד נערכים במהלך יום וחצי בכל שבוע.

 

נושאי לימוד

 

  • הסיטואציה הטיפולית
  • יחסי אובייקט
  • דילמות של סוף החיים
  • טיפול קצר מועד
  • הפרעות פסיכוסומאטיות
  • יחסי מטפל ומטופל 
  • פסיכופתולוגיה ביקורתית
  • ממדי הקיום האנושי      
  • קולנוע, דיאלוג ואקזיסטנציאליזם     
  • ועוד

 

סגל מרצים

 

בראש ההכשרה בסמינר הקיבוצים עומד דוקטור שסיים את לימודיו בלונדון, בבית הספר NSPC לפסיכותרפיה. לאיש מקצוע זה ניסיון במתן שירותי ייעוץ לסטודנטים, לצעירים, למבוגרים ולקשישים באנגליה. לצדו פועל מטפל בעל תואר שני בגישה האקזיסטנציאליסטית, המגיע במקור מעולם התקשורת והקולנוע הניו יורקי. אדם זה מתמחה ביישום של דמיון מודרך במסגרת המפגש הטיפולי.

 

בין המרצים הנוספים בתכנית תוכלו לפגוש: דוקטור בפילוסופיה העוסקת בגישת קירקגור, במשמעות החיים ובצדדים המרפאים של המחשבה הפילוסופית; בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית שגם מדריכה מטפלים, ואשר ניסיונה כולל סיוע לילדים בסיכון, לאוטיסטים, לילדים ובני נוער, לקשישים ועוד; פסיכיאטרית במרכז לבריאות הנפש ובמכון פסיכולוגי, המעמיקה בתחום התופעות הפסיכוסומאטיות; פסיכולוגית בבית החולים שניידר, שעובדת עם כל הגילאים ומדריכה הורים, ואשר עוסקת בשיקום הסמכות ההורית למניעה ולטיפול בהפרעות אכילה; ומרצים נוספים.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית הינם בעלי תואר ראשון לפחות בעבודה סוציאלית, בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות. מועמדים בעלי תואר ראשון במקצועות אחרים יוכלו להתקבל בכפוף להשלמה של קורסים בתחום הפסיכולוגיה. כדי להגיש מועמדות יש למלא שאלון אישי בצירוף קורות חיים ושני מכתבי המלצה. אלה המתאימים יזומנו לראיון קבלה.

 

תעודה

 

מסיימי התכנית יקבלו תעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp