לימודי פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי בסמינר הקיבוצים

קורס פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי במכללת סמינר הקיבוצים

 

כשניטשה חיפש משמעות

 

הפסיכואנליזה וגלגוליה חשפו את בן האנוש כיצור חסר חופש, הפועל מתוך תבניות ובצורה אוטומטית, רק על מנת לשוב ולכונן אותו כאדם שלם עם אפשרויות בחירה וחיים מלאי משמעות. הפסיכותרפיה האקזיסטנציאליסטית שמה דגש על ההווה והעתיד כדרך חדשה וכתחליף משופר לעבר, ונותנת חשיבות רבה לחוויה שבין מטפלים ומטופלים. המטרה העיקרית בטיפול מעין זה היא להתנער מכבלי התסכול ולצעוד קדימה בבטחה.

 

ביחידה ללימודי תעודה במכללת סמינר הקיבוצים מציעים למעוניינים הכשרה בגישה התרפויטית הזו. בקורס פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי ניתן להכיר את עקרונות תיאוריה טיפולית זו וללמוד כיצד להשתמש בה כדי לסייע למטופלים מאוכלוסיות שונות.  בקורס משולבים גם כלים מתחומים שונים של לימודי רפואה משלימה.

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית ללימודי פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי הסטודנטים מכירים את הפילוסופיה ואת התיאוריה הטיפולית הייחודית העומדות ביסוד המסע הנפשי המרפא מסוג זה, ולצד זאת מכירים גם גישות פסיכואנליטיות ופרקטיקות פסיכיאטריות. הם אף מוכשרים לשלב שיטות פסיכודינמיות במפגש הטיפולי, ולעבוד עם אוכלוסיות שונות כבמקרים של הפרעות אכילה, התמכרויות, מחלות ועוד.


המשתתפים מתמודדים עם התמות הקיומיות המרכזיות, משמעות, בדידות וחופש, ודנים במקום של המחשבה הפילוסופית במפגש הנפשי. מעבר לכך, הסטודנטים מקבלים העשרה אף בגישות טיפוליות אחרות, כגון: תרפיה קוגניטיבית התנהגותית, טיפול בגישה הנרטיבית, הפסיכותרפיה הבודהיסטית והמפגש התייחסותי.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית נמשכת שלוש שנים, וכוללת התנסות קלינית בפיקוח מקצועי (סופרוויז'ן). אופי הקורס הוא תיאורטי, חווייתי ויישומי. בשנתיים האחרונות מתקיימות ארבע קבוצות הדרכה בהן משתתפים הסטודנטים. בנוסף, עליהם לעבור בעצמם תהליך טיפולי הכולל 100 שעות.

 

בשנה הראשונה, המהווה שנת מבואות, לומדים יום וחצי בשבוע. בשנה השנייה והשלישית לומדים יום אחד בשבוע.

 

נושאי לימוד

 

בין הנושאים הנכללים בתכנית זו:

 

  • בחירות קיומיות
  • ממדי הקיום האנושי
  • עקרונות בפסיכיאטריה
  • יחסי מטופלים ומטפלים
  • הוגים אקזיסטנציאליסטים
  • פסיכותרפיה אנליטית דינמית
  • ועוד

 

סגל מרצים

 

בראש ההכשרה בסמינר הקיבוצים עומד דוקטור שסיים את לימודיו בלונדון, בבית הספר NSPC לפסיכותרפיה. לאיש מקצוע זה ניסיון במתן שירותי ייעוץ לסטודנטים, לצעירים, למבוגרים ולקשישים באנגליה. לצדו פועל מטפל בעל תואר שני בגישה האקזיסטנציאליסטית, המגיע במקור מעולם התקשורת והקולנוע הניו יורקי. אדם זה מתמחה ביישום של דמיון מודרך במסגרת המפגש הטיפולי.

 

בין המרצים הנוספים בתכנית תוכלו לפגוש: דוקטור בפילוסופיה העוסקת בגישת קירקגור, במשמעות החיים ובצדדים המרפאים של המחשבה הפילוסופית; בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית שגם מדריכה מטפלים, ואשר ניסיונה כולל סיוע לילדים בסיכון, לאוטיסטים, לילדים ובני נוער, לקשישים ועוד; ומרצים נוספים.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית הינם בעלי תואר ראשון לפחות בעבודה סוציאלית, בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות. מועמדים בעלי תואר ראשון במקצועות אחרים יוכלו להתקבל בכפוף להשלמה של קורסים בתחום הפסיכולוגיה. כדי להגיש מועמדות יש למלא שאלון אישי בצירוף קורות חיים ושני מכתבי המלצה. אלה המתאימים יזומנו לראיון קבלה.

 

תעודה

 

מסיימי התכנית יקבלו תעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp