לימודי יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על יחסים בינלאומיים - אוניברסיטת תל אביב .

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

 

לימודי יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה לתואר ראשון נלמדים במסגרת החוג למדעי המדינה של אוניברסיטת תל אביב. החוג לללימודי מדעי המדינה שם את מדינת ישראל במרכז, את המוסדות הפועלים בה, הכוחות והיחסים בין המדינות השכנות, התהליכים הפוליטיים, קביעת המדיניות וכדומה.

 

לימודי יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה מעניקים ללומדים ידע והבנה בתחומים רבים אשר נוגעים לפוליטיקה בארץ ובעולם ולמדינת ישראל והסובב אותה. לימודי תואר הראשון בתחום זה עוסקים בעיקר בתופעות פוליטיות שונות ובהשפעתן.

 

אודות תוכנית הלימודים

 

בעשורים האחרונים, העולם שלנו עבר שינויים מהותיים. גבולות מדינת ישראל ואופייה עברו שינויים רבים, התפתחויות פוליטיות וטכנולוגיות קרו במהירות והכתיבו דפוסים חדשים, הן בתחום הפוליטי והן בתחום החברתי. החוג למדעי המדינה של אוניברסיטת תל אביב נחשב כיום לאחד החוגים המובילים בישראל בתחום זה ומקפיד על הוראה ומחקר במגוון תחומים: ממשל, כלכלה וחברה, פוליטיקה ישראלית, פילוסופיה פוליטית, דיפלומטיה, תקשורת פוליטית, יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה ומנהל ומדיניות ציבורית.

 

מטרת הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון בחוג למדעי המדינה- יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה, מקנים לסטודנטים ידע, כלים ושיטות לעסוק בתחום הפוליטיקה ולנתח תופעות פוליטיות שונות. החוג למדעי המדינה מציע לסטודנטים את תחום ההתמחות ביחסים בינלאומיים ואסטרטגיה, תחום מבוקש המושך אליו מדי שנה סטודנטים רבים.

 

התחום עוסק בהבנת תהליכים בינלאומיים מגוונים, כגון: התפתחות ראשונית של יחסים בינלאומיים, גלובליזציה, סדר כלכלי בינלאומי, קבלת החלטות, מו"מ, מדיניות ותקשורת בינלאומית, שיתוף פעולה בין מדינות, מלחמה, הסדרי שלום בינלאומיים, התנהלות מדינית בעידן הגרעיני, תפוצת נשק, עיצוב מדיניות החוץ של ישראל, עיצוב מדיניות הביטחון של ישראל, פיוס והרתעה, יחסיה של ישראל עם ארה"ב, טרור בינלאומי ועוד.

 

משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון ביחסים בין לאומיים ואסטרטגיה באוניברסיטת תל אביב נפרשים על פני 3 שנים אקדמיות, 6 סמסטרים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ואסטרטגיה משתנים בהתאם לשנתון. יחד עם זאת, ברוב המקרים סף הקבלה הינו :ציון התאמה (ציון אשר מורכב מהבחינה הפסיכומטרית ומשקלול ממוצע תעודת הבגרות) 535 או הצגת תעודת בגרות (ללא חשיבות לממוצע) וציון פסיכומטרי 728 או הצגת תעודת בגרות בממוצע של 111 וציון פסיכומטרי 450.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום לימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ואסטרטגיה, הסטודנטים אשר עמדו בכל דרישות החוג זכאים לקבל תואר B.A במדעי המדינה- יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה מטעם אוניברסיטת תל אביב. תואר זה הינו אקדמי ומוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

 

כיווני התפתחות ואפשרויות תעסוקה

 

לאחר קבלת התואר יכולים הבוגרים להשתלב במגוון עיסוקים, ביניהם: פוליטיקה ישראלית, מנהל ומדיניות ציבורית, מנהל פרטי, הוראת הדמוקרטיה, הוראת האזרחות וכדומה. כמו כן יכולים הבוגרים להמשיך את לימודיהם האקדמיים ביחסים בין לאומיים ללימודי תואר שני. לימודים אלו מאפשרים להם רכישת התמחות מקצועית בתחומי מדע המדינה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

סביבה וקיימות - איזה תואר לומדים?
תמרה
ללא תגובה
לימודים אוקטובר שנת 2020
רעות
1 תגובות
התלבטות בין שני מסלולי הסבת אקדמאים
דרור
1 תגובות
לא יודע מה מה מתאים לי ללמוד
בן אל
1 תגובות
מתקשה לבחור מה ללמוד לתואר ראשון
אילה
1 תגובות
לימודי העשרה לגיל השלישי
יפה אלפנדרי
1 תגובות
מומלץ ללמוד באוניברסיטה פתוחה יחסיים בינלאומיים?
ללמוד דיפ
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,041 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

טיפים ממומחים בנושא מדעי המדינה

חברת הכנסת סתיו שפיר חושבת שמי שרוצה להיות מעורב בזירה החברתית והפוליטית צריך לשלב בין לימודים אקדמיים ועשייה פעילה בשטח. "חשוב מאוד מה עושים לצד הלימודים, לאן לוקחים את היוזמה האישית במהלך התואר. אם זה דרך מעורבות בתאים וארגונים פוליטיים שפועלים במרחב האקדמי, לקיחת פרויקטים או קידום מאבקים שקשורים לתחום הלימודים."
"הייחודיות של אנשים צעירים במערכת הפוליטית היא חשיבה מחוץ לקופסה. לצעירים יש אמירה שאפשר לעשות את הדברים אחרת. הם מבינים שחייבים לייצר שיטות חדשות."
סתיו שפיר
חברת כנסת
Whatsapp Whatsapp